Jak zmienić domyślny szablon w Office 365

Wszystkie aplikacje pakietu Office mają domyślny szablon dokumentu lub pliku, który jest szablonem „pustym”. Możesz pobrać różne szablony dla większości aplikacji pakietu Office, a także utworzyć własne niestandardowe. Jeśli podoba Ci się szablon niestandardowy i chcesz go użyć jako szablonu domyślnego w usłudze Office 365, możesz. Zmiana domyślnego szablonu aplikacji pakietu Office jest dość łatwa.

Każda aplikacja pakietu Office ma własny typ szablonu, więc musisz ustawić szablon dla każdej aplikacji osobno. Proces będzie taki sam.

Domyślny szablon w Office 365

Otwórz aplikację pakietu Office, dla której chcesz zmienić domyślny szablon. Idziemy z Wordem do tego artykułu, ale wybierz dowolną aplikację. Wybierz szablon, którego chcesz użyć, i otwórz nowy dokument w tym szablonie. Możesz zmienić szablon, jeśli chcesz np. Dostosować używane kolory.

Gdy będziesz gotowy, aby ustawić projekt i motyw bieżącego dokumentu jako szablon domyślny, przejdź do karty Projekt. Poszukaj przycisku „Ustaw jako domyślny” i kliknij go. Zamknij aplikację i otwórz ją ponownie. Utworzony domyślny dokument lub plik będzie używał ustawionego szablonu.

Podczas testów stwierdziliśmy, że domyślny szablon trzeba ustawić dwukrotnie, aby można go było zastosować. To może być przypadek, może to być błąd, a nawet może być to zamierzone. Niezależnie od tego, jeśli szablon się nie zmieni, otwórz ponownie aplikację pakietu Office i zastosuj ją do dokumentu, a następnie ustaw go jako szablon domyślny jeszcze raz.

Możesz pobrać szablony i używać ich jako szablonu domyślnego. Po prostu upewnij się, że plik szablonu jest trwale zapisany w systemie. Większość szablonów jest pobieranych bezpośrednio do katalogu Office w celu pobrania szablonów, ale jeśli zdarzy się, że pobrałeś jeden z nich poza aplikacją pakietu Office, musisz upewnić się, że jego kopia jest zapisana w folderze szablonów dla odpowiedniej aplikacji pakietu Office.

Nadal będziesz mógł wybrać inny szablon podczas tworzenia nowego dokumentu, a po utworzeniu dokumentu na nowym szablonie domyślnym nadal będziesz mógł wprowadzać w nim zmiany. Szablon nie ogranicza formatowania w żaden sposób, tak jak w przypadku „pustych” szablonów, z których zaczynasz w aplikacjach pakietu Office, nowy domyślny szablon, który ustawisz, można również dostosować dla każdego dokumentu.

x