Jak zmienić język na komputerze Mac

Komputery są używane na całym świecie, ale język angielski nie jest używany i / lub rozumiany wszędzie. Aby ułatwić korzystanie z urządzeń, systemy operacyjne na komputery i urządzenia przenośne obsługują inne języki. Wsparcie może być kompletne, jeśli cały interfejs użytkownika i wszystkie aplikacje działające w systemie operacyjnym są przetłumaczone na określony język. Może to być również częściowe, gdy tylko wybrane elementy interfejsu użytkownika i bardzo niewiele aplikacji jest dostępnych w wybranym języku.

Jeśli jesteś dwujęzyczny i wolisz macOS w innym języku, możesz go łatwo dodać, jednak jeśli język jest częściowo obsługiwany, nie możesz nic zrobić, aby dodać pełną obsługę.

Chcesz zmienić język w systemie Windows 10? Oto, co musisz zrobić.

Zmień język na Macu

Aby zmienić język na komputerze Mac, wykonaj następujące kroki;

Otwórz aplikację Preferencje systemowe. Przejdź do grupy ustawień Język i region. Znajduje się w drugim rzędzie i jest przedostatnią ikoną w tym rzędzie. Kliknij przycisk plusa u dołu kolumny po lewej stronie. W otwartym panelu wyszukaj język, który chcesz dodać. Wybierz język, jeśli pojawi się w wynikach, i kliknij Dodaj. Po dodaniu języka macOS zapyta, który język preferujesz. Wybierz swoje preferencje, a interfejs użytkownika zostanie zaktualizowany. Wybierz język wprowadzania / klawiaturę, aby dodać język. Jeśli instalowany język jest w pełni obsługiwany, zostanie zainstalowany jako język podstawowy. Aby zastosować zmianę, system będzie musiał zostać ponownie uruchomiony. Jeśli instalowany język jest obsługiwany tylko częściowo, nie ma potrzeby ponownego uruchamiania komputera Mac.

Usuń język na Macu

Jeśli dodany język ma niewielkie lub żadne wsparcie w zakresie interfejsu użytkownika, możesz go usunąć.

Otwórz aplikację Preferencje systemowe. Przejdź do ustawień języka i regionu. Wybierz język, który chcesz usunąć w kolumnie po lewej stronie. Kliknij przycisk minus. Potwierdź, że chcesz usunąć ten język. Jeśli usuniesz w pełni obsługiwany język, tj. Język podstawowy, musisz upewnić się, że inny język podstawowy jest dostępny i dodany do systemu macOS.

Wniosek

macOS ma sporo języków, które w pełni obsługuje, jednak języki, które mają częściową obsługę, mają krótszy koniec pendrive'a. Jeśli porównasz obsługę tego samego języka na iOS z tym na macOS, zauważysz, że macOS pozostaje w tyle, a iOS ma lepszą obsługę języków zarówno pod względem języka podstawowego, jak i częściowo obsługiwanego.

newsblog.pl

x