Jak zmienić numer telefonu na WhatsApp

Jeśli planujesz zmienić numer telefonu, być może zastanawiasz się, co stanie się z Twoim kontem WhatsApp. Ponieważ Twoje konto WhatsApp jest powiązane z Twoim numerem telefonu, ważne jest, aby zaktualizować je po zmianie numeru lub telefonu. Jeśli tego nie zrobisz, możesz stracić całą historię czatów WhatsApp i inne ważne rodzaje danych.

W tym artykule pokażemy, jak zmienić numer WhatsApp, niezależnie od tego, czy planujesz kupić nowy telefon, czy nie. Odpowiemy również na kilka typowych pytań dotyczących zmiany numeru WhatsApp.

Jak zmienić numer WhatsApp bez kupowania nowego telefonu?

Czasami zmieniasz numer bez kupowania nowego telefonu. Zmiana numeru telefonu zwykle nie powoduje żadnych problemów z aplikacjami, w których logujesz się za pomocą poczty e-mail. Jednak może tak nie być, jeśli aplikacje są bezpośrednio powiązane z Twoim numerem telefonu, na przykład WhatsApp i Viber.

Dobrą wiadomością jest to, że WhatsApp stworzył funkcję dla takich sytuacji. Nazywa się to funkcją Zmień numer i możesz jej użyć, gdy otrzymasz nowy numer i nowy telefon. Gdy korzystasz z funkcji Zmień numer, wszystkie informacje o Twoim koncie zostaną przeniesione na nowy numer. Nie tylko wszystkie czaty grupowe i indywidualne zostaną zapisane, ale również Twoje zdjęcie profilowe i imię i nazwisko pozostaną takie same.

Jeśli nadal masz ten sam telefon, ale zmieniłeś operatora, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wyjąć starą kartę SIM i włożyć nową do urządzenia. Gdy masz pewność, że możesz odbierać wiadomości i odbierać połączenia telefoniczne za pomocą nowego numeru.

Jeśli po prostu zmieniłeś numer telefonu, przed kontynuowaniem sprawdź, czy działa.

Oto, co musisz zrobić dalej:

 • Uruchom WhatsApp.
 • Przejdź do ustawień, dotykając trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu.

  Uwaga: Jeśli masz iPhone’a, zakładka „Ustawienia” znajduje się bezpośrednio na ekranie głównym. Jeśli jesteś użytkownikiem Androida, najpierw musisz dotknąć trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu, a następnie przejść do „Ustawień”.
 • Przejdź do „Konto”.
 • Stuknij opcję „Zmień numer telefonu”.
 • Przejdź do „Dalej” w prawym górnym rogu.
 • Wpisz swój stary kod kraju i numer telefonu w pierwszym polu.
 • Wpisz nowy kod kraju i numer telefonu w drugim polu.
 • Wybierz „Dalej”.

  W tym momencie możesz zdecydować, czy powiadomić kontakty WhatsApp o zmianie numeru telefonu. Możesz także wybrać, które kontakty będą powiadamiane przez WhatsApp – wszystkie kontakty, kontakty, z którymi rozmawiałeś, i niestandardowe.
 • Wybierz „Gotowe” i dotknij „Dalej”.
 • WhatsApp poprosi teraz o zweryfikowanie nowego numeru telefonu. Otrzymasz sześciocyfrowy kod SMS-em lub telefonicznie, aby zakończyć proces.

  Pamiętaj, że po skorzystaniu z funkcji Zmień numer nie będzie można cofnąć tych zmian. Po przeniesieniu na nowe konto WhatsApp stare zostanie automatycznie usunięte. Innymi słowy, Twoje kontakty WhatsApp nie będą mogły znaleźć Twojego starego numeru telefonu na swoich listach kontaktów.

  Jak zmienić numer WhatsApp na nowym telefonie?

  Jeśli planujesz zmienić swój numer telefonu i telefon, musisz wykonać kilka dodatkowych kroków. Zanim przejdziemy do szczegółów dotyczących zmiany numeru WhatsApp, należy pamiętać o jednej rzeczy. WhatsApp pozwoli Ci zachować historię czatów tylko wtedy, gdy przejdziesz na ten sam typ urządzenia. Na przykład, jeśli przenosisz się z iPhone’a na iPhone’a lub Androida na Androida.

  Zakupienie innego typu telefonu oznacza, że ​​będziesz mieć możliwość zachowania czatów indywidualnych i grupowych oraz ustawień, zdjęcia profilowego i imienia i nazwiska. Jednak Twoja historia czatów zostanie automatycznie usunięta. Jeśli otrzymujesz ten sam typ telefonu, możesz przenieść swoją historię czatów na nowe konto.

  Jak wykonać kopię zapasową historii czatów WhatsApp?

  Najlepszym sposobem przesyłania historii czatów na WhatsApp jest korzystanie z Dysku Google i iCloud. Aby to zrobić, musisz mieć konto Google Drive / iCloud, wystarczająco dużo miejsca na utworzenie kopii zapasowej i stabilne połączenie internetowe.

  Aby wykonać kopię zapasową historii czatów na Whatsapp na Androidzie, wykonaj poniższe czynności:

 • Otwórz Whatsapp na swoim starym telefonie.
 • Stuknij trzy kropki w prawym górnym rogu i przejdź do „Ustawienia”.
 • Przejdź do „Czatów”.
 • Wybierz „Kopia zapasowa czatu”.
 • Stuknij w „Utwórz kopię zapasową na Dysku Google”.
 • W opcji „Częstotliwość tworzenia kopii zapasowych” wybierz, jak często chcesz tworzyć kopię zapasową historii czatów.
 • Wybierz konto Google, którego chcesz używać do tworzenia kopii zapasowej historii czatów WhatsApp.
 • Wybierz „Utwórz kopię zapasową”.
 • Utworzenie kopii zapasowej całej historii czatów WhatsApp na Dysku Google zajmie trochę czasu. W tym celu najlepiej używać silnego połączenia Wi-Fi zamiast komórkowej sieci danych. Transfer będzie szybszy i unikniesz dodatkowych opłat za transmisję danych.

  Aby wykonać kopię zapasową historii czatów WhatsApp na iPhonie, wykonaj poniższe czynności:

 • Otwórz WhatsApp i przejdź do „Ustawienia”.
 • Przejdź do „Czatów”.
 • Stuknij w „Kopia zapasowa czatu” z menu.
 • Wybierz opcję „Utwórz kopię zapasową teraz”.
 • Daj mu kilka minut. Twoja historia czatów WhatsApp zostanie utworzona na Twoim koncie iCloud. Inną dostępną opcją jest włączenie funkcji Automatycznej kopii zapasowej. Spowoduje to utworzenie kopii zapasowej danych i historii czatów codziennie/co tydzień/co miesiąc.

  Jak zmienić numer WhatsApp na nowym telefonie?

  Teraz, gdy masz już kopię zapasową historii czatów WhatsApp, czas zmienić telefon. Po zainstalowaniu WhatsApp na nowym telefonie, skorzystaniu z funkcji Zmień numer i zweryfikowaniu nowego numeru telefonu, wykonaj następujące czynności:

 • Stuknij w „Zezwól”, aby dać WhatsApp dostęp do Twoich kontaktów.
 • Ponownie wybierz „Zezwól”, aby WhatsApp miał uprawnienia dostępu do Twoich zdjęć, multimediów i plików.
 • Stuknij w „Przywróć”, aby przywrócić historię czatów ze starego telefonu.
 • Poczekaj kilka minut. Wybierz „Kontynuuj”.
 • Wybierz, jak często chcesz tworzyć kopię zapasową danych WhatsApp.
 • Wybierz konto Google/iCloud, którego użyłeś do utworzenia kopii zapasowej.
 • Nie zapomnij usunąć WhatsApp na starym telefonie. Jeśli nie usunąłeś konta Whatsapp powiązanego ze starym numerem telefonu i aktywowałeś nowe konto z nowym numerem telefonu; stary zostanie automatycznie usunięty po 45 dniach.

  Zawsze najlepiej jest usunąć wszystkie dane ze starego telefonu, gdy będziesz gotowy do rozpoczęcia korzystania z nowego. W ten sposób będziesz chronić wszystkie swoje dane.

  Dodatkowe często zadawane pytania

  Oto kilka odpowiedzi, które pomogą Ci opanować WhatsApp.

  Czy mogę zmienić swój numer tylko w jednej grupie WhatsApp?

  Po zmianie numeru WhatsApp będzie to ten sam numer dla każdego kontaktu, który masz. Ponieważ kontakty WhatsApp są importowane z listy kontaktów w telefonie, mogą zobaczyć Twój numer telefonu, a Ty możesz zobaczyć ich numery. Co więcej, nie można mieć dwóch lub więcej numerów telefonów dla różnych kontaktów i grup w WhatsApp.

  Gdy zmienisz numer WhatsApp, Twoje kontakty w WhatsApp nie będą mogły zobaczyć Twojego starego numeru telefonu.

  Czy moje kontakty zostaną powiadomione, jeśli zmienię numer WhatsApp?

  Gdy zmienisz numer telefonu, WhatsApp pozwoli Ci wybrać, które kontakty zostaną powiadomione. Możesz wybrać, czy powiadamiane będą wszystkie Twoje kontakty, tylko te, z którymi się kontaktowałeś, czy tylko te, które chcesz.

  Jednak wszystkie czaty grupowe zostaną automatycznie powiadomione o zmianie numeru telefonu.

  Czy jeśli zmienię numer, zachowam historię czatów?

  Dobrą wiadomością jest to, że Twoja historia czatów będzie nadal dostępna na Twoim telefonie, gdy zmienisz numer telefonu. Wystarczy utworzyć kopię zapasową i przywrócić historię czatów WhatsApp, gdy otrzymasz nowy telefon.

  Co więcej, jeśli przejdziesz na inny typ telefonu (z Androida na iPhone’a lub odwrotnie), nie będziesz w stanie zachować historii czatów WhatsApp. Możesz przesyłać inne rodzaje danych, takie jak zdjęcie profilowe, nazwa WhatsApp, ustawienia, czaty grupowe i czaty indywidualne.

  Kontynuuj korzystanie z WhatsApp z nowym numerem

  Po zmianie numeru telefonu musisz podjąć określone kroki. Jednym z nich jest aktualizacja konta WhatsApp. Dzięki funkcji Zmień numer będziesz mógł zmienić swój numer telefonu w ciągu kilku minut. Jeśli planujesz również zmienić telefon, musisz wykonać kopię zapasową historii czatów, aby przywrócić ją na nowym urządzeniu.

  Czy kiedykolwiek zmieniłeś swój numer telefonu w WhatsApp? Czy wykonałeś te same kroki opisane w tym przewodniku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

  x