Jak zmienić swój FYP TikTok, aby dopasować go do swoich preferencji

 • Zresetuj swój TikTok FYP, aby zacząć od zera i udoskonalić preferencje dotyczące treści.
 • Obserwuj konta, które Ci się podobają, aby zobaczyć więcej ich treści i poprawić otrzymywane rekomendacje.
 • Polub, udostępnij i komentuj filmy, które lubisz, aby zasygnalizować swoje preferencje algorytmowi TikTok.

TikTok ma reputację tego, że pokazuje dokładnie to, co chcesz zobaczyć, dzięki czemu możesz przewijać godzinami. Ale co, jeśli Twój kanał nie wyświetla treści, które chcesz zobaczyć? Oto kilka wskazówek, jak zmienić swój FYP TikTok.

1. Zresetuj swój FYP TikTok

Jeśli Twoja strona TikTok For You (FYP) jest całkowicie nieistotna dla Twoich zainteresowań, możesz ją zresetować, aby algorytm zaczął od zera.

Aby zresetować swój TikTok FYP, wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz TikTok i dotknij ikony Profilu.
 • Kliknij ikonę z trzema liniami w prawym górnym rogu aplikacji i wybierz Ustawienia i prywatność.
 • Przewiń w dół do Preferencji treści i dotknij jej. Na następnej stronie wybierz opcję Odśwież swój kanał Dla Ciebie.
 • Na następnej stronie wybierz Kontynuuj, a następnie Odśwież.
 • Możesz wybrać powód odświeżenia pliku danych, a następnie wybrać opcję Prześlij.

  Po zakończeniu tego procesu będziesz musiał wejść w interakcję z odpowiednią treścią, aby dostosować swoje preferencje. Reszta tych wskazówek będzie dotyczyć ulepszania treści polecanych przez platformę.

  2. Obserwuj konta TikTok, które lubisz

  Jeśli jeszcze tego nie robisz, śledź konta na TikToku, które uznasz za interesujące. Dzięki temu będziesz nadal widzieć tych twórców na swoim FYP, a także pomożesz aplikacji polecać podobne treści.

  Aby obserwować konto, podczas oglądania filmu dotknij jego nazwy, a następnie wybierz przycisk Obserwuj na stronie profilu.

  Możesz także wyczyścić listę obserwowanych, jeśli uważasz, że obserwowane konta generują nieistotne treści.

  Aby sprawdzić listę obserwowanych, przejdź do zakładki Profil i wybierz numer z napisem Obserwowani pod nim. Możesz przestać obserwować konto, wybierając przycisk Obserwuj obok konta, aby przestać je obserwować.

  3. Oglądaj i oglądaj ponownie filmy, które lubisz na TikTok

  Według Witryna pomocy technicznej TikTok„czas spędzony na oglądaniu konkretnego filmu ma zazwyczaj większą wagę niż inne czynniki”.

  Kiedy więc aplikacja rozpozna, że ​​obejrzałeś coś od początku, rozumie, że najprawdopodobniej Ci się podobało. Jeszcze lepszym sposobem zasygnalizowania, że ​​jesteś zadowolony, jest wielokrotne obejrzenie tego samego filmu.

  4. Wybierz opcję „Nie interesuje mnie” w przypadku filmów TikTok, które Ci się nie podobają

  Co się stanie, jeśli obejrzysz coś do końca i okaże się, że to przynęta na kliknięcie? To, że obejrzysz coś do końca, nie oznacza, że ​​musisz zrezygnować z kolejnych godzin tej samej treści. Możesz powiedzieć aplikacji, że Ci się to nie podoba i uniknąć podobnych trendów i dźwięków w przyszłości.

  Aby zasygnalizować TikTokowi, że nie interesuje Cię określony rodzaj postu, naciśnij i przytrzymaj wideo, aż pojawi się wyskakujące okienko. Następnie naciśnij ikonę złamanego serca z napisem „Nie jestem zainteresowany”. Ten sam przycisk pojawia się również po naciśnięciu przycisku Udostępnij.

  Jeśli chcesz pójść o krok dalej i całkowicie pozbyć się wyników od konkretnego twórcy, możesz zablokować konto na TikToku.

  5. Polub i udostępnij treści TikTok, które sprawiają Ci przyjemność

  Innym świetnym sposobem na zasygnalizowanie platformie, że podoba Ci się treść, jest użycie przycisku Lubię to po prawej stronie ekranu. Każdy film, który Ci się spodoba, trafi do specjalnej biblioteki w Twoim profilu, do późniejszego wykorzystania. Możesz zachować tę bibliotekę jako prywatną lub udostępnić ją publiczną.

  Możesz znaleźć polubione filmy na TikTok, przechodząc do swojego profilu i dotykając ikony serca po prawej stronie. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich filmów, które lubisz w TikTok.

  Przycisk Udostępnij jest naturalnym towarzyszem przycisku Lubię to. Jeśli coś Ci się spodoba, możesz wysłać to do swojej ulubionej grupy na WhatsApp lub dodać do swoich historii na Instagramie. Możesz to zrobić za pomocą przycisku Udostępnij po prawej stronie ekranu.

  Jeśli naprawdę podoba Ci się jakiś post, możesz dodać go do ulubionych na TikToku. Dzięki temu możesz później wrócić do filmu, jeśli chcesz go obejrzeć lub udostępnić ponownie. Możesz dodawać filmy, dźwięki, efekty, hashtagi i pytania do swojej biblioteki Ulubione, która pojawia się w Twoim profilu obok przycisku Edytuj profil.

  Dzięki temu możesz wyszukiwać ulubione TikTok i zarządzać nimi, aby łatwo było do nich dotrzeć.

  TikTok bierze pod uwagę zaangażowanie, aby pomóc w tworzeniu lepszych rekomendacji, dlatego kluczową rolę odgrywają komentarze. Być może zauważyłeś, że wiele osób komentuje słowami takimi jak „komentowanie, aby pozostać na tej stronie TikTok”.

  Jeśli chcesz zobaczyć więcej tej samej treści, wejdź z nią w interakcję za pomocą komentarzy.

  Czasami, nawet jeśli spróbujesz zasygnalizować TikTokowi, że nie interesuje Cię określony rodzaj treści, aplikacja nadal wyświetla filmy tego samego typu. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy określony hashtag lub trend stał się wirusowy.

  Jednym ze sposobów natychmiastowego blokowania tego typu treści jest odfiltrowanie określonych słów kluczowych wideo.

  Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 • Otwórz swój profil TikTok i kliknij ikonę z trzema liniami u góry ekranu.
 • Z menu podręcznego wybierz opcję Ustawienia i prywatność.
 • Przewiń w dół i wybierz Preferencje treści, a następnie Filtruj słowa kluczowe wideo.
 • Naciśnij przycisk Dodaj słowo kluczowe i wpisz słowo, które chcesz filtrować w polu Wprowadź słowo kluczowe. Możesz także wybrać, czy chcesz je filtrować z kanałów Dla Ciebie lub Obserwowani.
 • Kiedy skończysz, dotknij opcji Zapisz.
 • Jednocześnie możesz filtrować tylko jedno słowo lub hashtag, więc być może będziesz musiał zrobić to kilka razy, aby uwzględnić różne odmiany słów kluczowych.

  Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, będziesz mógł uzyskać więcej treści zgodnych z Twoimi zainteresowaniami. Im częściej korzystasz z aplikacji i wyrażasz opinie na temat polecanych treści, tym lepiej algorytm TikTok będzie odpowiadać Twoim upodobaniom.