Jak znaleźć bezpośrednie łącze pobierania do dowolnego pliku


Podczas pobierania aplikacji, niezależnie od tego, czy jest to odtwarzacz VLC, czy iTunes, nie dostajesz bezpośredniego łącza do miejsca, w którym plik jest faktycznie przechowywany. W większości przypadków zobaczysz przycisk Pobierz, który klikniesz, a plik zostanie następnie pobrany z jego lokalizacji, aby można go było pobrać. W niektórych przypadkach, jeśli odwiedzisz menedżera pobierania przeglądarki, będziesz mógł uzyskać bezpośredni link do pliku. Jeśli jednak chcesz uczynić to nieskończenie łatwiejszym, wypróbuj FileChef. Jest to bardzo prosta aplikacja internetowa, która wysyła zapytanie wyszukiwania do Google przy użyciu parametrów wyszukiwania, aby znaleźć bezpośredni link do pliku.

Odwiedź FileChef i wpisz, czego chcesz szukać. Możesz otworzyć menu rozwijane i określić typ pliku, którego szukasz, aby zawęzić wyniki wyszukiwania. Wpisz nazwę aplikacji (lub cokolwiek), której szukasz, i naciśnij Enter.

filechef

Otworzy się nowa karta z wyszukiwaniem wysłanym na Google.com. Zapytanie wyszukiwania nie będzie wyglądać tak, jak gdyby zostało wprowadzone bezpośrednio w Google. Zostanie mocno zmodyfikowany parametrami wyszukiwania obsługiwanymi przez Google. Wyniki wyszukiwania skierują Cię do serwerów FTP i innych lokalizacji, w których znajduje się plik, którego szukasz.

Ta aplikacja jest niezwykle przydatna, pod warunkiem że używasz jej w sposób etyczny. Może być jednak używany nieetycznie do znajdowania i pobierania materiałów chronionych prawem autorskim. Udało nam się go użyć do znalezienia i pobrania pierwszego odcinka pierwszego sezonu Breaking Bad. Sama aplikacja nie robi nic złego. Po prostu wysyła zapytanie wyszukiwania do Google i jest to całkowicie legalne. To zupełnie inna historia, że ​​niektóre pliki, które nie powinny być dostępne, pojawiają się w wyszukiwarce Google.

Warto również wspomnieć, że nie wszystkie linki wskazują oficjalne źródło pobierania pliku, więc uważaj, skąd pobierasz plik i uruchamiaj skanowanie, aby być bezpiecznym.

Jednym z super niesamowitych zastosowań tej aplikacji jest to, że możesz jej użyć do pobrania obrazu ISO systemu Windows 7 (zakładając, że masz ważną licencję) i przeprowadzić nową instalację, jeśli zgubiłeś lub zepsułeś dysk instalacyjny. Używaj go dobrze.

Odwiedź FileChef