Udostępnij teraz w social media:

Komputery w tej samej sieci mogą rozmawiać ze sobą, tj. Mogą widzieć się nawzajem w sieci i wysyłać / odbierać pliki. Skonfigurowanie łatwej w użyciu metody przesyłania może zająć trochę wysiłku, ale jest wykonalne. Jedną z zalet przesyłania plików między komputerami przez sieć jest to, że jest to bezprzewodowe i znacznie łatwiejsze niż wysyłanie ich pocztą e-mail lub używanie przenośnego urządzenia magazynującego, takiego jak dysk USB, do ich udostępniania. Wadą jest to, że transfery sieciowe mogą być powolne do tego stopnia, że ​​nie warto ich używać. Oto, jak sprawdzić szybkość sieci LAN w systemie Windows 10.

Sprawdź -   Jak utworzyć wzorzec slajdów w programie Microsoft PowerPoint

Znajdź szybkość sieci LAN

Szybkość sieci LAN odnosi się do szybkości, z jaką informacje są wysyłane i odbierane w sieci lokalnej. Nie ma to nic wspólnego z dostawcą usług internetowych, jednak router będzie odgrywał rolę w uzyskiwanej szybkości przesyłania. Sprzęt w twoim własnym systemie będzie miał również wpływ na szybkość transferu.

Test szybkości sieci LAN, który pokażemy, dotyczy szybkości transferu, jaką można uzyskać na komputerze. Ściągnij i zainstaluj aplikację o nazwie Test szybkości sieci LAN. To nie jest bezpłatna aplikacja, ale ma bezpłatną wersję, której można użyć do sprawdzenia szybkości sieci LAN.

Uruchom aplikację i wybierz folder z kilkoma plikami. Możesz wypróbować różne odmiany, wybierając folder z jednym dużym plikiem, folder z kilkoma dużymi plikami i folder z kilkoma małymi plikami. Kliknij przycisk „Rozpocznij test”.

Sprawdź -   Jak naprawić wiele ekranów nie wykrytych w systemie Windows 10

Test nie zajmuje dużo czasu i pokaże prędkość odczytu i zapisu w sieci LAN. Możesz zmienić jednostki, w których wyświetlana jest prędkość z menu rozwijanego.

Niska prędkość sieci LAN

Transfery w sieci LAN mogą być powolne i powoduje to kilka czynników. Po pierwsze, sprzęt w systemie, z którego przesyłasz pliki, może nie obsługiwać większych prędkości transferu. Obejmuje to wszystko, od szybkości dysku twardego lub dysku SSD (ponieważ dane są z niego odczytywane lub zapisywane) po prędkość obsługiwaną przez kartę sieciową. Dodatkowo router i wszelkie kable używane do łączenia się z siecią (kable Ethernet) również będą miały wpływ na prędkość transferu. Podobnie wszystko to ma również znaczenie dla systemu, do którego wysyłasz pliki. Jeśli drugi system jest wolny, naprawdę nie ma znaczenia, jak szybko Twój system może wysyłać dane. Drugi system otrzyma je we własnym tempie.

Sprawdź -   Jak znaleźć datę określonego dnia miesiąca w programie Excel

Wreszcie przeciążenie sieci również spowolni transfer. Naprawdę istnieje wiele czynników, które mogą ograniczać prędkość transferu w sieci, a jej optymalizacja wymaga dużo pracy.