Capsa to kompleksowe narzędzie do analizy sieci LAN i WLAN

Jeśli jesteś administratorem sieci, wiesz już, jak ważne jest posiadanie narzędzi do informowania o stanie sieci i połączonych z nią systemów. Wśród miliardów różnych aplikacji dla systemu Windows istnieje wiele różnych narzędzi, które mogą pomóc w administrowaniu siecią. Aplikacja stacjonarna Capsa firmy Colasoft dla systemu Windows jest jednym z tak bogatych w funkcje, wszechstronnych analizatorów sieci, które mogą pomóc w analizie zarówno sieci LAN, jak i WLAN w czasie rzeczywistym. Aplikacja oferuje szeroką gamę funkcji, w tym całodobowe monitorowanie sieci, zaawansowane analizy protokołów, dogłębne dekodowanie i przechwytywanie pakietów oraz automatyczną diagnostykę.

Oprogramowanie można wdrożyć w wielu scenariuszach i potrzebach użytkowania, na przykład rozwiązując różne problemy związane z siecią, analizując wydajność sieci i lokalizując wszelkie wąskie gardła, wykrywając złośliwe działania w sieci, na przykład obecność wirusa lub robaka, a także jako debugowanie innych podobnych problemów.

Capsa to darmowy program, ale do jego aktywacji potrzebny jest bezpłatny klucz licencyjny. Aby uzyskać licencję, po prostu wypełnij formularz rejestracyjny na stronie Capsa (link podany poniżej), a programista wyśle ​​Ci klucz e-mailem.

Po otrzymaniu klucza wprowadź go w polu „Numer seryjny” w kreatorze konfiguracji, włącz opcję „Aktywuj online” i kliknij Dalej.

Capsa_Reg

Capsa zasadniczo składa się z dwóch różnych okien. Ten, który pojawia się po uruchomieniu, wygląda dość zrozumiale. Zawiera dwie zakładki u góry, oznaczone Capture and Replay. W obszarze Przechwyć możesz wybrać interfejs sieciowy, który chcesz monitorować lub analizować. Jak wspomniano wcześniej, Capsa działa dobrze ze wszystkimi interfejsami przewodowymi i bezprzewodowymi, w tym Bluetooth, Wi-Fi i Ethernet. Przełączanie interfejsu wyświetla statystyki przepustowości w czasie rzeczywistym.

Colasoft Capsa 7 za darmo

Capsa zawiera wiele profili analiz i od użytkowników zależy, który profil chcą wdrożyć. Aby uzyskać dogłębne analizy, możesz wybrać Pełne analizy, ale jeśli potrzebujesz osobno przeanalizować różne moduły sieciowe, możesz to również zrobić, wybierając odpowiednią nazwę profilu. Te typy analiz obejmują ruch, HTTP, Email, DNS, FTP i IM. Po wybraniu typu analizy możesz kliknąć „Start”, aby rozpocząć proces przechwytywania.

Następnie pojawia się główne okno programu Capsa, zawierające szeroki zakres statystyk i wyników analiz. Interfejs użytkownika Capsa podobny do wstążki zawiera pasek menu u góry, główną wstążkę, eksplorator węzłów po lewej stronie, pasek stanu i główny widok na środku. W każdej chwili możesz również zatrzymać i wznowić proces przechwytywania. Aplikacja wyświetla różnego rodzaju informacje i od użytkowników zależy, jak podchodzą do analizy sieci.

Projekt analityczny 1 - pełna analiza - Colasoft Capsa 7 za darmo

Zakładki podrzędne w sekcji widoku głównego programu Capsa umożliwiają nawigację między różnymi podsekcjami, łącznie czternastoma, takimi jak statystyki, dzienniki, raporty, wykresy, pakiety danych, wyniki diagnozy i tak dalej. Po lewej stronie znajduje się Eksplorator węzłów, który zawiera przegląd adresów fizycznych i IP sieci, dając ogólne zrozumienie sieci.

Pełna analiza - Colasoft Capsa 7 za darmo

Capsa umożliwia również zapisywanie przechwyconych pakietów, eksportując wyniki jako plik zgodny z Capsa i zapisując je na dysku twardym. Możesz później odtworzyć ten sam plik z zakładki „Odtwórz ponownie”, o której wspomniałem wcześniej. Aby to zrobić, kliknij przycisk Odtwórz ponownie po ponownym uruchomieniu programu Capsa, w zakładce Powtórka kliknij Dodaj, wybierz zapisany plik pakietu i kliknij Start, aby rozpocząć powtórkę.

Pełna analiza - powtórka

Ogólnie rzecz biorąc, Capsa to niezwykle przydatny i bogaty w funkcje program, jeśli chcesz monitorować i analizować różne aspekty sieci. Oprócz darmowej wersji, którą sprawdziliśmy, jest również dostępna w wersjach Enterprise i Professional, które oferują dodatkowe funkcje. Działa na wszystkich wersjach systemu Windows.

Pobierz Capsa

x