Jak zsynchronizować jasność na wielu wyświetlaczach w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Jasność ekranów, szczególnie wyświetlaczy zewnętrznych, nie jest najłatwiejsza do zarządzania. Po pierwsze, regulacja jasności w systemie Windows 10 nie będzie działać w przypadku zewnętrznych wyświetlaczy. Domyślnie działa tylko z wyświetlaczami wewnętrznymi. Jeśli masz skonfigurowanych wiele wyświetlaczy, prawdopodobnie będziesz musiał oddzielnie ustawić jasność wyświetlaczy. Łatwym sposobem synchronizacji jasności na wielu wyświetlaczach jest użycie aplikacji o nazwie ClickMonitorDDC.

Synchronizuj jasność na wielu wyświetlaczach

ClickMonitorDDC ma zarówno wersję przenośną, jak i możliwą do zainstalowania. Jeśli nie masz uprawnień administratora w swoim systemie, wersja przenośna będzie działać równie dobrze. Wybierz, którego chcesz użyć i Pobierz to.

  Jak utworzyć skrót na pulpicie w systemie Windows 10

Uruchom aplikację. Będzie domyślnie działać w zasobniku systemowym, gdzie wyświetla wartości RGB, kontrast i jasność monitora. Otworzy się okno z listą monitorów podłączonych do twojego systemu. W lewym górnym rogu znajduje się przycisk, który otwiera ustawienia aplikacji.

Jednak zanim go klikniesz, skopiuj nazwy swoich monitorów w takiej postaci, w jakiej się pojawiają. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem monitor i wybierz opcję Zmień z menu kontekstowego. W otwartym oknie skopiuj nazwę monitora. Powtórz to dla obu (wszystkich) monitorów. Teraz możesz przejść do ustawień aplikacji.

W oknie ustawień włącz opcję „Automatycznie używaj jasności z monitora źródłowego”. W pierwszym polu wprowadź nazwę monitora, z którego chcesz skopiować poziom jasności. W drugim polu wprowadź nazwę monitora, z którym chcesz zsynchronizować poziom jasności, kliknij Zastosuj, a jasność obu zostanie zsynchronizowana.

  Jak zrobić zrzut ekranu poszczególnych elementów interfejsu użytkownika [Windows]

Nie wyłączaj aplikacji, a za każdym razem, gdy zmienisz jasność wyświetlacza źródła, jasność drugiego wyświetlacza odpowiednio się zmieni. Co ważniejsze, jeśli masz włączoną adaptacyjną jasność, ta aplikacja zsynchronizuje zmianę jasności z wewnętrznego wyświetlacza na zewnętrzny. Zasadniczo rozszerzy tę funkcję na wyświetlacz, który w przeciwnym razie by jej nie miał.

Może to działać w obie strony, tj. Możesz zsynchronizować jasność monitora zewnętrznego z wewnętrznym. Wszystko, co musisz zrobić, to zmienić monitor, który podałeś jako źródło (pierwsze pole), a który w polu „Dla” (drugi). Aplikacja jest ustawiona tak, aby uruchamiała się automatycznie po zalogowaniu się do komputera, nawet jeśli używasz wersji przenośnej.

  Jak pobrać dowolną kompilację systemu Windows 10 za pomocą narzędzia do tworzenia multimediów

x