Udostępnij teraz w social media:

Jasność ekranów, szczególnie wyświetlaczy zewnętrznych, nie jest najłatwiejsza do zarządzania. Po pierwsze, regulacja jasności w systemie Windows 10 nie będzie działać w przypadku zewnętrznych wyświetlaczy. Domyślnie działa tylko z wyświetlaczami wewnętrznymi. Jeśli masz skonfigurowanych wiele wyświetlaczy, prawdopodobnie będziesz musiał oddzielnie ustawić jasność wyświetlaczy. Łatwym sposobem synchronizacji jasności na wielu wyświetlaczach jest użycie aplikacji o nazwie ClickMonitorDDC.

Synchronizuj jasność na wielu wyświetlaczach

ClickMonitorDDC ma zarówno wersję przenośną, jak i możliwą do zainstalowania. Jeśli nie masz uprawnień administratora w swoim systemie, wersja przenośna będzie działać równie dobrze. Wybierz, którego chcesz użyć i Pobierz to.

Sprawdź -   Jak usunąć Ubuntu i przywrócić system Windows na komputerze

Uruchom aplikację. Będzie domyślnie działać w zasobniku systemowym, gdzie wyświetla wartości RGB, kontrast i jasność monitora. Otworzy się okno z listą monitorów podłączonych do twojego systemu. W lewym górnym rogu znajduje się przycisk, który otwiera ustawienia aplikacji.

Jednak zanim go klikniesz, skopiuj nazwy swoich monitorów w takiej postaci, w jakiej się pojawiają. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem monitor i wybierz opcję Zmień z menu kontekstowego. W otwartym oknie skopiuj nazwę monitora. Powtórz to dla obu (wszystkich) monitorów. Teraz możesz przejść do ustawień aplikacji.

W oknie ustawień włącz opcję „Automatycznie używaj jasności z monitora źródłowego”. W pierwszym polu wprowadź nazwę monitora, z którego chcesz skopiować poziom jasności. W drugim polu wprowadź nazwę monitora, z którym chcesz zsynchronizować poziom jasności, kliknij Zastosuj, a jasność obu zostanie zsynchronizowana.

Sprawdź -   Jak grać w The Room na Linuksie

Nie wyłączaj aplikacji, a za każdym razem, gdy zmienisz jasność wyświetlacza źródła, jasność drugiego wyświetlacza odpowiednio się zmieni. Co ważniejsze, jeśli masz włączoną adaptacyjną jasność, ta aplikacja zsynchronizuje zmianę jasności z wewnętrznego wyświetlacza na zewnętrzny. Zasadniczo rozszerzy tę funkcję na wyświetlacz, który w przeciwnym razie by jej nie miał.

Może to działać w obie strony, tj. Możesz zsynchronizować jasność monitora zewnętrznego z wewnętrznym. Wszystko, co musisz zrobić, to zmienić monitor, który podałeś jako źródło (pierwsze pole), a który w polu „Dla” (drugi). Aplikacja jest ustawiona tak, aby uruchamiała się automatycznie po zalogowaniu się do komputera, nawet jeśli używasz wersji przenośnej.

Sprawdź -   Jak usunąć sugerowane aplikacje z menu udostępniania w systemie Windows 10