01/18/2022

Jak zmienić tryb projekcji systemu Windows 10 za pomocą skrótu klawiaturowego

Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 ma cztery różne tryby projekcji, które działają z dodatkowymi monitorami lub telewizorami podłączonymi do komputera. Aby zmienić tryb projekcji, możesz dotknąć skrótu klawiaturowego Win + P, aby otworzyć panel Projekt i wybrać, czy chcesz używać obu ekranów, jednego ekranu, czy powielić ekrany. Jeśli często odwiedzasz ten panel, możesz zmienić tryb projekcji systemu Windows 10 za pomocą skrótu klawiaturowego. Oto jak to skonfigurować.

Zmień tryb projekcji systemu Windows 10

Istnieje kilka różnych sposobów utworzenia tego skrótu, jednak wybierzemy prawdopodobnie najłatwiejszy. Otwórz Eksplorator plików i przejdź do następującej lokalizacji.

C:WindowsSystem32

Poszukaj aplikacji o nazwie DisplaySwitch.exe. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyślij do> Pulpit (utwórz skrót). Przejdź do pulpitu i kliknij prawym przyciskiem nowo utworzony skrót do DisplaySwitch.exe i wybierz „Właściwości” z menu kontekstowego.

Sprawdź -   Jak pominąć kosz w celu usunięcia plików w systemie Windows 10

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest dokonanie zmiany w polu Cel. Zmiana zależy od trybu projekcji, którego chcesz użyć. Dodaj spację na końcu ścieżki w polu Cel i wprowadź jedno z poniższych.

W trybie Duplicate: / clone

W trybie rozszerzania: / extend

Tylko dla trybu ekranu komputera: / wewnętrzny

Tryb tylko dla drugiego ekranu: / zewnętrzny

Możesz użyć tylko jednego przełącznika z jednym skrótem, więc jeśli chcesz go używać do różnych trybów projekcji, musisz utworzyć więcej niż jeden skrót.

Po zmianie pola docelowego należy ustawić dla niego skrót klawiaturowy. Na tej samej karcie Ogólne w oknie Właściwości zobaczysz pole Klawisz skrótu. Kliknij w nim i naciśnij klawisz litery lub cyfry. Zostanie wykonany za pomocą klawiszy Ctrl + Alt. Skrót umożliwia zmianę trybu projekcji.

Sprawdź -   Jak przywrócić system Windows 10 1709 z 1803

Panel boczny projektu będzie nadal otwarty, aw niektórych przypadkach może minąć sekunda lub dwie, zanim tryb zostanie przełączony, ale będzie działać. Jeśli chodzi o panel projektu, jeśli szukasz sposobu na zrobienie tego po cichu / w tle bez otwierania, nie ma takiego. To jest proste i działa.

Powinniśmy wspomnieć, że będziesz musiał zachować skrót na pulpicie. Nie możesz przenieść go na inny dysk. Aby wszystko było uporządkowane, utwórz folder na pulpicie i przenieś do niego skróty. Skrót klawiaturowy będzie nadal działał w tym scenariuszu. Jeśli chodzi o klawisze Ctrl i Alt, nie da się ich uniknąć. Są dodawane automatycznie.

Sprawdź -   Jak zarejestrować się w usłudze telewizji online na żywo Philo

x