Kalkulator iOS może nie dodawać liczb poprawnie

Kiedy dodajesz lub odejmujesz wiele liczb, zawsze istnieje szansa, że ​​popełnisz błąd. Jeśli korzystasz z aplikacji kalkulatora na iOS, szanse są większe. Jeśli w to nie wierzysz, spróbuj szybko dodać 1 + 2 + 3. Prawdopodobnie otrzymana odpowiedź to 24, co jest oczywiście błędne. Wydaje się, że jest to długotrwały problem z iOS, a winowajcą w tym przypadku jest dziwny; animacje.

Animacje sprawiają, że iOS wygląda tak dobrze. Zwykle są bardzo gładkie i dają systemowi operacyjnemu bardzo spójny wygląd. Gdy przechodzisz z jednej aplikacji do drugiej, a nawet poruszasz się po aplikacji, wszystko wygląda i działa bardzo dobrze. Dlaczego więc powoduje problemy w aplikacji kalkulatora iOS i dlaczego z funkcją dodawania?

Kalkulator iOS

Problem nie dotyczy tylko funkcji dodawania. To tylko jeden prosty sposób, aby go złapać. Jeśli chodzi o animacje, jeśli przyjrzysz się bliżej przyciskom funkcji matematycznych w aplikacji, zauważysz, że „zapalają się” po ich dotknięciu. Ten prosty mały efekt to animacja. Ponieważ z biegiem lat zwalnia wraz z wydaniem nowej wersji systemu iOS, powolna animacja zaczyna wpływać na działanie kalkulatora.

Dzieje się tak, gdy naciśniesz przycisk Plus po dodaniu 1 i 2, rejestracja i uruchomienie animacji trwa tak długo, że klucz dodawania nie jest w ogóle zarejestrowany. Zarejestrowana jest tylko trójka. W związku z tym dodajesz 1 + 23, czyli 24. Matematyka jest poprawna, ale czas potrzebny aplikacji na odpowiedź jest zepsuty.

Chodzi o to, że użytkownik jest bardziej skłonny obwiniać siebie, niż myśleć, że coś jest nie tak z aplikacją kalkulatora. Podczas dodawania lub odejmowania itp., Jest prawdopodobne, że możemy wybrać niewłaściwą liczbę lub zapomnieć o naciśnięciu klawisza. Użytkownik Reddit, ryanpaulfan, opublikował to i sporo osób, które próbowały dodać te trzy liczby, zdało sobie sprawę, że to nie one, to aplikacja.

Rozwiązanie

Nie ma rozwiązania tego problemu, chyba że wykonasz jailbreak swojego iPhone’a i wyłączysz animację. Jeśli nie jesteś zbyt przywiązany do aplikacji kalkulatora zapasów, możesz po prostu zainstalować aplikację kalkulatora innej firmy. W App Store jest ich mnóstwo i będziesz mieć duży wybór. Co ważniejsze, prawdopodobnie będziesz w stanie znaleźć bezpłatną aplikację, która oferuje więcej niż zwykła aplikacja.

Jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu 5 USD, prawdopodobnie znajdziesz aplikację kalkulatora, która znacznie przekracza normalną funkcjonalność aplikacji giełdowej. Alternatywnie, jeśli absolutnie musisz korzystać z aplikacji giełdowej i nie chcesz jailbreakować telefonu z powodu czegoś tak małego, możesz nieco wolniej stuknąć cyfry i inne klawisze w aplikacji.