Kiedy iOS 14 i iPadOS 14 pojawią się na moim iPhonie lub iPadzie?

Po ujawnieniu w czerwcu 2020 r. IOS 14 i iPadOS 14 są wreszcie dostępne do publicznego pobrania dzisiaj, 16 września 2020 r. Jak zwykle, najnowsze aktualizacje Apple do iPhone’a i iPada OS są dostępne bezpłatnie i można je pobierać i instalować bezprzewodowo. Oto jak to zdobyć.

Dostępność i funkcje systemów iOS 14 i iPadOS 14

Firma Apple udostępniła systemy iOS 14 i iPadOS 14 do publicznego pobrania na zgodne urządzenia iPhone i iPad dzisiaj, 16 września 2020 r., Począwszy od godz 10:00 czasu pacyficznego i 13:00 czasu wschodniego. Pamiętaj, że wdrażanie może być rozłożone w czasie dla różnych regionów i modeli urządzeń w ciągu dnia.

Firma Apple udostępniła ostateczną wersję iOS 14 i iPadOS 14 programistom 15 września 2020 r., Więc może minąć dzień lub dwa, zanim aplikacje innych firm zostaną zaktualizowane w celu pełnej obsługi nowego oprogramowania układowego.

Co nowego w iOS 14 i iPadOS 14? Apple ogłosił wiele nowych funkcji, w tym widżety ekranu głównego, bibliotekę aplikacji i automatyczne grupowanie w celu organizowania aplikacji, mniej uciążliwe nakładki z połączeń telefonicznych i Siri, obsługę funkcji Picture-in-Picture na iPhonie, obsługę pisania w polach tekstowych z włączonym Apple Pencil iPad (Scribble), możliwość zmiany domyślnej przeglądarki i wiele więcej.

Jakie iPhone’y są kompatybilne z iOS 14?

Pięć iPhone'ów Apple z systemem iOS 14

Zasadniczo wszystkie iPhone’y z systemem iOS 13 będą również mogły obsługiwać iOS 14. Oto pełna lista obsługiwanych iPhone’ów według Apple, z wyłączeniem przyszłego sprzętu. Jeśli masz jedno z tych urządzeń, gotowe:

iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone SE (1. generacji)
iPhone SE (2. generacji)
iPod touch (7. generacja)

Jakie iPady są kompatybilne z iPadOS 14?

Apple iPad z systemem iPadOS 14

Podobnie jak w przypadku iOS 14, wszystkie iPady obsługujące iPadOS 13 będą mogły zostać uaktualnione do iPadOS 14. Oto pełna lista obsługiwanych iPadów według Apple, bez nadchodzącego sprzętu:

iPad Pro 12,9 cala (4. generacji)
iPad Pro 11 cali (2. generacji)
iPad Pro 12,9 cala (3. generacji)
iPad Pro 11 cali (1.generacji)
iPad Pro 12,9 cala (2. generacji)
iPad Pro 12,9 cala (1.generacji)
iPad Pro 10,5 cala
iPad Pro 9,7 cala
iPad (8. generacji)
iPad (7. generacji)
iPad (6. generacji)
iPad (5. generacji)
iPad mini (5. generacji)
iPad mini 4
iPad Air (4. generacji)
iPad Air (3. generacji)
iPad Air 2

Jak pobrać iOS 14 lub iPadOS 14?

Gdy aktualizacja iOS 14 lub iPad OS 14 stanie się dostępna na smartfonie lub tablecie, będzie można ją zainstalować za pomocą aplikacji Ustawienia. Aby to zrobić, otwórz aplikację „Ustawienia” na ekranie głównym swojego iPhone’a lub iPada. Skorzystaj z wbudowanej funkcji wyszukiwania Spotlight firmy Apple, jeśli nie możesz znaleźć aplikacji na swoim urządzeniu.

Stuknij ikonę Ustawienia.

W sekcji „Ogólne” kliknij „Aktualizacja oprogramowania”.

Kran

Jeśli aktualizacja iOS 14 lub iPadOS 14 jest dostępna dla Twojego iPhone’a lub iPada, zobaczysz ją na następnym ekranie. Jeśli nie jest jeszcze dostępne i widzisz komunikat „Twoje oprogramowanie jest aktualne”, sprawdź ponownie to menu za kilka godzin.

Jeśli dostępny jest system iOS 14 lub iPadOS 14, a urządzenie nie pobrało jeszcze aktualizacji, dotknij „Pobierz i zainstaluj”. Jeśli jednak urządzenie już pobrało aktualizację w tle, dotknij przycisku „Zainstaluj teraz”.

W Aktualizacji oprogramowania ustawień dotknij

Następnie zobaczysz wskaźnik postępu, gdy aktualizacja zostanie zainstalowana na Twoim urządzeniu.

Logo Apple i pasek postępu instalacji w iPadOS.

Po zakończeniu Twój iPhone lub iPad automatycznie uruchomi się ponownie. Gdy zobaczysz ekran blokady, możesz ponownie użyć telefonu lub tabletu.

Możliwe jest również zaktualizowanie iPhone’a lub iPada za pomocą iTunes lub Findera na komputerze z systemem Windows lub Mac. Można to zrobić, podłączając urządzenie do komputera za pomocą kabla USB, a następnie sprawdzając dostępność aktualizacji w interfejsie iTunes lub Finder.

Czy muszę zaktualizować system do iOS 14 lub iPadOS 14?

Decyzja o zaktualizowaniu urządzenia do zupełnie nowej wersji oprogramowania jest osobistym wyborem, który zależy od kilku czynników. Za każdym razem, gdy nowy system operacyjny po raz pierwszy zostanie udostępniony publicznie, często wykrywane są błędy, które nie zostały wykryte podczas testów beta. Często pojawiają się problemy, gdy aktualizacja jest używana codziennie przez miliony ludzi.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś zadowolony z iOS 13 lub iPadOS 13 lub używasz iPhone’a lub iPada do celów o znaczeniu krytycznym, najlepiej poczekać z aktualizacją przez kilka tygodni, aż pojawi się iOS 14.1 lub iPadOS 14.1. Te aktualizacje nieuchronnie naprawią błędy wykryte, gdy użytkownicy testują nowe systemy operacyjne.

Ale jeśli podoba Ci się nowatorska technologia i nie przeszkadza Ci okazjonalny błąd, możesz zanurzyć się w iOS 14 lub iPadOS 14 i odkrywać. Baw się dobrze!