Kiedy system Android 11 pojawi się w moim telefonie i jak go zainstalować?

Android 11 to najnowsza wersja systemu operacyjnego Google, która oferuje kilka ekscytujących funkcji. Możesz się zastanawiać, czy Twój telefon lub tablet go dostanie, a jeśli tak, to jak go zainstalować? Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Czy Android 11 będzie dostępny w Twoim telefonie? Gdy?

Kiedy na świecie pojawia się nowa wersja Androida, pierwsze pytanie, jakie ludzie zadają, brzmi: „Kiedy moje urządzenie ją otrzyma?” Odpowiedź na to pytanie jest tak skomplikowana, jak sam ekosystem Androida.

Urządzenia Google Pixel jako pierwsze otrzymają system Android 11. Są to jedyne urządzenia, które Google może bezpośrednio aktualizować. Wszystkie urządzenia Pixel, począwszy od Pixela 2, już otrzymują aktualizację.

Od tego momentu wszystko zależy od producentów i operatorów telefonów i tabletów. Im nowsze jest Twoje urządzenie z Androidem, tym większe prawdopodobieństwo, że dostaniesz Androida 11. Niektórzy producenci są również lepsi od innych. Android Police śledzi i klasyfikuje najlepszych producentów, jeśli chodzi o aktualizacje zabezpieczeń.

Jeśli używasz najnowszego telefonu Samsung Galaxy, istnieje bardzo duża szansa, że ​​dostaniesz Androida 11. Samsung nie podał harmonogramu, ale spodziewamy się najnowszej generacji urządzeń (Galaxy S20/Uwaga 20) otrzyma aktualizację do końca roku.

Ludzie z XDA-Developers utrzymują Narzędzie do śledzenia aktualizacji systemu Android 11. Jest to wygodne miejsce, aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie otrzymuje stabilną aktualizację lub przetestować wersję beta. Jeśli wszystko inne zawiedzie, możesz po prostu wyszukać w sieci „[your phone] Aktualizacja Androida 11 ”, aby znaleźć informacje.

Jak sprawdzić dostępność aktualizacji Androida

Jeśli wiesz, że Twój telefon ma Androida 11, ale nie otrzymałeś jeszcze powiadomienia, możesz to sprawdzić ręcznie. Pokażemy Ci, jak to zrobić na Google Pixel i Samsung Galaxy. Nawet jeśli nie masz urządzenia od żadnego producenta, powinieneś móc powtórzyć te kroki na telefonie lub tablecie.

Najpierw na telefonie Pixel przesuń dwukrotnie palcem od góry do dołu ekranu, a następnie dotknij ikony koła zębatego, aby otworzyć menu „Ustawienia”.

Przewiń do samego końca i kliknij „System”.

wybierz system z menu

Następnie wybierz „Zaawansowane”, aby rozwinąć więcej opcji.

rozwiń zaawansowane ustawienia systemu

U dołu listy wybierz „Aktualizacja systemu”.

wybierz aktualizację systemu

Na koniec dotknij przycisku „Sprawdź aktualizacje”.

sprawdź przycisk aktualizacji

Jeśli aktualizacja jest dostępna, zobaczysz komunikat o niej i będziesz mógł rozpocząć proces instalacji. Jeśli nie, wyświetli się komunikat „Twój system jest aktualny”.

W smartfonie Samsung Galaxy przesuń palcem w dół od góry ekranu, a następnie stuknij ikonę koła zębatego, aby otworzyć menu „Ustawienia”.

galaxy s20 otwiera ustawienia z powiadomień

Przewiń w dół i wybierz „Aktualizacja oprogramowania”.

ustawienia aktualizacji oprogramowania Samsung

Następnie kliknij „Pobierz i zainstaluj”. Pomimo nazwy, po prostu sprawdzi dostępność aktualizacji.

Samsung pobierz i zainstaluj aktualizację

Jeśli aktualizacja jest dostępna, zobaczysz komunikat o niej i będziesz mógł rozpocząć proces instalacji. Jeśli nie, zostanie wyświetlony komunikat „Twoje oprogramowanie jest aktualne”.

Jak ręcznie zainstalować system Android 11

Android 11 pisanka

Możliwe, że Android 11 jest dostępny na Twój telefon, ale sprawdzanie aktualizacji jest bezowocne. Aktualizacje oprogramowania często są wdrażane etapami, co oznacza, że ​​nie każdy otrzyma je od razu. Jeśli Android 11 jest dostępny dla Twojego urządzenia, powinien pojawić się za kilka dni.

Istnieją jednak sposoby ręcznej instalacji systemu Android 11. Nazywa się to „ładowaniem bocznym” i jest to bardziej złożony sposób instalowania aktualizacji oprogramowania układowego. 9to5Google ma szczegółowy przewodnik przy bocznym ładowaniu Androida 11 na telefonie Pixel.

Pamiętaj, że ładowanie boczne wymaga pewnych zaawansowanych narzędzi i procedur. Jeśli zostanie to zrobione nieprawidłowo, ryzykujesz trwałe uszkodzenie urządzenia. Sideloading nie jest czymś, co typowy użytkownik smartfona powinien próbować. Dla większości z nas po prostu czekanie na aktualizację OTA jest w porządku.

x