Otrzymuj powiadomienia, gdy pojawi się nowa gra Google Doodle

Google używa doodli do oznaczania ważnych wydarzeń historycznych lub ważnych wydarzeń na świecie. Podczas igrzysk olimpijskich Google przygotował nowy doodle z grą na każdy dzień imprezy. Gryzmoły Google, kiedy są tylko kawałkami sztuki, są same w sobie schludne, ale Google od czasu do czasu dodaje grę. Jeśli zwykle dowiadujesz się o grywalnym doodle od kogoś innego lub gdy jest już za późno, z przyjemnością dowiesz się, że to się skończy. Google, dzięki aplikacji Google na Androida, umożliwia teraz włączanie powiadomień, gdy jest dostępny nowy doodle. Oto jak je włączyć.

Musisz mieć zainstalowaną aplikację Google na swoim telefonie z Androidem. Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji, ponieważ jest to nowy dodatek do aplikacji.

Otwórz aplikację Google i dotknij ikony hamburgera w lewym górnym rogu. Dotknij opcji Ustawienia w szufladzie nawigacji. Na ekranie ustawień zobaczysz opcję „Powiadomienia”. Dotknij go i na ekranie powiadomień włącz opcję „Doodles”.

powiadomienia google-doodle

Umożliwi to wyświetlanie alertów przez aplikację Google dla interaktywnych doodli Google. W przypadku prostych, statycznych doodli nie otrzymasz żadnych alertów. Musisz zezwolić aplikacji Google na wysyłanie alertów.

Opcja Doodles działa w przypadku wszystkich interaktywnych doodli, co oznacza, że ​​nie dotyczy wyłącznie gier. Chociaż nie otrzymasz powiadomienia o statycznych bazgrołach, otrzymasz je również w przypadku doodli z filmem. Oznacza to, że Twoje powiadomienia będą czasami zawierać gryzmoły, które możesz tylko oglądać, a nie grać.

Każdy zainteresowany może zawsze wrócić i sprawdzić stary doodle Google, który nie jest już dostępny na stronie wyszukiwania Google. Google ma repozytorium każdego dostępnego doodla, interaktywnego lub innego. Jeśli nie pamiętasz okazji, dla której firma Google wydała dany doodle, po prostu użyj funkcji wyszukiwania, aby go wyszukać, np. Pacman.

Te powiadomienia są na razie dostępne tylko w wersji aplikacji Google na Androida. Mamy nadzieję, że wkrótce zostanie udostępniony na iOS.

przez Android Police

x