01/18/2022

Minecraft nie mógł uwierzytelnić połączenia: oto jak to naprawić

Udostępnij teraz w social media:

Minecraft oferuje serwery online, które umożliwiają graczom grę w dużych grupach i na skomplikowanych mapach. Gra online jest jednym z głównych powodów, dla których gra jest tak popularna. Same serwery są łatwe do skonfigurowania, a wiele z nich jest dostępnych online przez całą dobę, dzięki czemu gracze mogą dołączyć i grać w dowolnym momencie.

Błąd połączenia z serwerem?

Jeśli użytkownik nie może dołączyć do serwera, zwykle dzieje się tak, ponieważ serwer jest w trybie offline lub ma dużą pojemność. W niektórych rzadkich przypadkach użytkownicy napotykają błąd „Nie udało się uwierzytelnić połączenia”, który uniemożliwia użytkownikom dołączenie do serwera.

Sprawdź -   Jak włączyć okienko podglądu ukrytych wiadomości e-mail Gmaila

Minecraft nie mógł uwierzytelnić połączenia

Zanim zaczniesz, upewnij się;

Błąd nie dotyczy tylko jednego serwera. Spróbuj dołączyć do innego serwera i sprawdź, czy błąd pojawi się ponownie. Upewnij się, że masz aktywne połączenie z Internetem.

1. Uruchom ponownie router

Niepowodzenie uwierzytelnienia błędu połączenia w Minecraft stanowi problem z siecią i przyczyną może być router. Będziesz potrzebował fizycznego dostępu do routera, aby go ponownie uruchomić.

Znajdź przycisk zasilania na routerze. Naciśnij i przytrzymaj przez dziesięć sekund. Zwolnij przycisk i poczekaj minutę. Naciśnij ponownie przycisk zasilania, aby włączyć router. Spróbuj połączyć się z serwerem Minecraft.

2. Uruchom ponownie grę / program uruchamiający

Działa to częściej dla wersji Java Minecraft niż dla wersji Windows 10.

Zamknij Minecraft i zamknij program uruchamiający. Kliknij pasek zadań prawym przyciskiem myszy i wybierz Menedżer zadań z menu kontekstowego. Przejrzyj elementy na karcie Procesy i poszukaj Minecraft. Może tam być lub nie. Wybierz go i kliknij przycisk Zakończ zadanie w prawym dolnym rogu. Otwórz aplikację ponownie i sprawdź, czy można połączyć się z serwerem. Spróbuj użyć oficjalnego programu uruchamiającego i unikaj korzystania z programu uruchamiającego innej firmy.

Sprawdź -   Błąd Microsoft Visual C ++ 0x80070666: Oto jak to naprawić

3. Odśwież sesję

Możliwe, że wystąpił problem z Twoim kontem. Może być konieczne wylogowanie się i ponowne zalogowanie.

Otwórz Minecraft. Na ekranie głównym kliknij menu „Połączono” w lewym górnym rogu i wybierz „Wyloguj się”. W przypadku wersji Minecraft Windows 10 otwórz aplikację Xbox w systemie Windows 10. Kliknij przycisk koła zębatego i na karcie Ogólne kliknij wyloguj się ze swojego konta. Zaloguj się ponownie i spróbuj połączyć się z serwerem w Minecraft.

4. Ręcznie dodaj serwer i połącz

Spróbuj ręcznie dodać serwer, z którym próbujesz się połączyć, zamiast klikać go na liście serwerów.

Otwórz Minecraft i przejdź do karty Serwery. Przewiń w dół i kliknij „Dodaj serwer”. Na ekranie Dodaj serwer zewnętrzny wprowadź nazwę serwera i adres, a następnie kliknij Odtwórz.

Sprawdź -   Jak przywrócić niechciane wiadomości SMS w iOS 11

5. Opróżnij DNS

Możliwe, że ustawienia sieciowe na twoim komputerze powodują problemy z połączeniem. Opróżnienie DNS może je rozwiązać.

Otwórz wiersz polecenia. Uruchom następujące polecenie.

ipconfig /flushdns

Dla pewności zrestartuj system.

Wniosek

Błąd „nie udało się uwierzytelnić połączenia” można łatwo naprawić, ale niektóre serwery są na to podatne. Jest to problem z konfiguracją serwera, a nie coś, co można naprawić po swojej stronie.

Spróbuj znaleźć inny serwer, na którym chcesz grać, jeśli konsekwentnie otrzymujesz ten komunikat podczas łączenia się z określonym serwerem lub skontaktuj się z administratorem serwera, aby go powiadomić.

Post Minecraft nie mógł uwierzytelnić połączenia: oto jak to naprawić. Pojawił się jako pierwszy w newsblog.

x