Napraw Androida Brak błędu polecenia

Photo of author

By maciekx

Telefony działające pod kontrolą systemu Android są niezwykle popularne, a od tego systemu operacyjnego oczekujemy stabilności i braku problemów. Niemniej jednak, od pewnego czasu użytkownicy urządzeń z Androidem napotykają na irytujący błąd, który nie jest spowodowany nieprawidłowym działaniem samego systemu. Chodzi o komunikat „brak polecenia”, który pojawia się, gdy telefon ma przejść w tryb recovery, ale proces ten kończy się niepowodzeniem. Aby przywrócić sprawność smartfona, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej metody naprawy.

Sposoby na rozwiązanie problemu „Brak polecenia” w Androidzie

Komunikat o braku polecenia uniemożliwia korzystanie z wiersza poleceń, który jest niezbędny do uzyskania dostępu do istotnych funkcji systemu Android, takich jak tryb recovery czy aktualizacja oprogramowania. Co dokładnie oznacza ten komunikat? W skrócie, urządzenie oczekiwało na instrukcję wejścia w tryb odzyskiwania, ale ta próba nie powiodła się.

Co powoduje nieprawidłowe działanie trybu odzyskiwania Androida?

Przyczyn występowania błędu „brak polecenia” może być kilka. Jedną z nich jest nieprawidłowe działanie oprogramowania urządzenia. Ten komunikat może również pojawić się, gdy instalacja aplikacji ze sklepu została przerwana z powodu usterki. Kolejnym powodem może być błąd podczas instalacji lub aktualizacji systemu operacyjnego Android. Jednak najczęściej problem ten jest spowodowany niepoprawnym zresetowaniem smartfona.

W skrócie, główne przyczyny problemów z poleceniami trybu recovery to:

  • Nieprawidłowe zresetowanie urządzenia z Androidem.
  • Błąd podczas aktualizacji systemu operacyjnego.
  • Przerwanie instalacji aplikacji.
  • Odmowa dostępu superużytkownika.

Metoda 1: Wymuszone ponowne uruchomienie smartfona z Androidem

Sposób na wymuszenie restartu różni się w zależności od marki smartfona. Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych producentów i instrukcja, jak wymusić ponowne uruchomienie ich urządzeń. Zazwyczaj ta metoda jest skuteczna, gdy nie działa tryb odzyskiwania systemu Android. Poniżej znajdziesz informacje, jak zrestartować telefon.

  • Sony: Aby wymusić ponowne uruchomienie, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski zwiększania głośności i zasilania, aż telefon zawibruje.

  • Samsung: Przytrzymaj jednocześnie przez około 10 sekund przyciski zmniejszania głośności i zasilania. Ekran zgaśnie. Poczekaj, aż telefon sam się włączy po zwolnieniu przycisków.

  • Huawei: Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przez około 10 sekund przyciski zasilania i głośności (dowolny z przycisków głośności).

  • Nokia: Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk zasilania i zwiększania głośności przez około 15 sekund (lub do momentu, aż telefon zawibruje).

  • Vivo: Aby wymusić ponowne uruchomienie, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski zasilania i zmniejszania głośności.

  • Oppo: Przytrzymaj jednocześnie przyciski zasilania i zmniejszania głośności.

  • Motorola: Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aż ekran zgaśnie. Telefon powinien uruchomić się ponownie automatycznie.

Metoda 2: Wyjęcie baterii z telefonu

Brak polecenia może pojawić się podczas próby wejścia w tryb odzyskiwania. Ta metoda jest skuteczna, jeżeli możesz wyjąć baterię z telefonu. Nie próbuj tej metody w przypadku urządzeń z wbudowaną baterią. Wyłącz telefon, wyjmij baterię i odczekaj chwilę. Następnie włóż ją z powrotem i włącz telefon. Sprawdź, czy błąd został naprawiony. To jedna z prostszych metod naprawy, pod warunkiem, że bateria jest wyjmowana.

Metoda 3: Przywracanie ustawień fabrycznych Androida

Jeżeli komunikat „brak polecenia” pojawia się regularnie, warto spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, aby wyeliminować problem u źródła. Niedziałający tryb recovery często zmusza użytkowników do tej opcji. Oto jak to zrobić:

1. Otwórz aplikację Ustawienia.

2. Przewiń listę w dół, aż znajdziesz opcję „System”.

3. Wejdź w „System” i wybierz opcje resetowania.

4. Kliknij „Wymaż wszystkie dane (przywracanie ustawień fabrycznych)”.

Metoda 4: Wykorzystanie trybu odzyskiwania

Gdy ekran telefonu przestaje reagować, jedyną opcją jest skorzystanie z trybu recovery za pomocą kombinacji przycisków. Sposoby wejścia w ten tryb różnią się w zależności od modelu, dlatego warto wypróbować poniższe kombinacje, które mogą pomóc w naprawie błędu „brak polecenia”:

  • Naciśnij i przytrzymaj przyciski zasilania, home i zwiększania głośności.
  • Naciśnij i przytrzymaj przyciski zasilania i zmniejszania głośności.
  • Naciśnij i przytrzymaj przyciski zasilania, home i zmniejszania głośności.
  • Przytrzymaj przyciski zasilania i zwiększania głośności.

Po wejściu w tryb odzyskiwania, na ekranie pojawią się różne opcje. Użyj przycisków głośności, aby nawigować i przycisku zasilania, aby wybrać opcję „Wyczyść partycję pamięci podręcznej” lub „Przywracanie ustawień fabrycznych”. Jeżeli wcześniejsze próby wejścia w tryb recovery zakończyły się niepowodzeniem, ta metoda może okazać się skuteczna.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

P1. Jakie funkcje oferuje tryb odzyskiwania w Androidzie?

O1. Tryb odzyskiwania umożliwia przywrócenie ustawień fabrycznych, co wiąże się z usunięciem zainstalowanych aplikacji i przywróceniem tych, które były fabrycznie zainstalowane.

P2. Jak naprawić błąd „brak polecenia” w urządzeniu Pelton?

O2. Należy jednocześnie nacisnąć i przytrzymać przyciski zwiększania głośności i zasilania. Gdy ekran się włączy, zwolnij oba przyciski. Za pomocą przycisku zmniejszania głośności wybierz „Wyczyść partycję pamięci podręcznej”, a następnie użyj przycisku zasilania, aby potwierdzić. Po zakończeniu operacji, zrestartuj urządzenie.

P3. Jak rozwiązać problem „brak polecenia” w Oculus Quest 2?

O3. Pierwszym krokiem powinno być ponowne uruchomienie urządzenia. Przytrzymaj przycisk zasilania przez 10-15 sekund lub naciśnij jednocześnie przyciski zmniejszania głośności i zasilania przez około 10 sekund. Powinno pojawić się menu. Za pomocą przycisków głośności wybierz opcję „Wyjdź i uruchom urządzenie”, a następnie potwierdź przyciskiem zasilania.

***

Mamy nadzieję, że ten poradnik pomógł Ci zrozumieć, jak naprawić błąd „brak polecenia” w systemie Android. Daj nam znać w komentarzach, która metoda okazała się najskuteczniejsza. Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania lub sugestie, również zapraszamy do podzielenia się nimi.


newsblog.pl