Napraw błąd instalacji Discord w systemie Windows 10

Discord nie instaluje się na PC jest częstym zjawiskiem wśród użytkowników. Na szczęście w większości przypadków możesz pozbyć się tego błędu, po prostu czyszcząc pliki pamięci podręcznej lub ponownie uruchamiając urządzenie. Ale dla innych, decydując się na ekstremalne środki, takie jak instalacja .NET Framework, wyłączenie programu antywirusowego itp., Jest wymagane, aby rozwiązać błąd instalacji Discord. Jeśli masz również do czynienia z niepowodzeniem rozpakowania instalatora, to trafiłeś we właściwe miejsce. Tutaj nauczymy Cię o metodach rozwiązywania niezgody, która nie instaluje się na komputerze, ale wcześniej dowiemy się o przyczynach tego problemu. Kontynuuj czytanie, aby rozwiązać krytyczny błąd JavaScript, który wystąpił podczas instalowania problemu z klientem Windows.

Spis treści:

Jak naprawić błąd instalacji Discord w systemie Windows 10

Jeśli masz również takie objawy, jak Twój system nie może zainstalować Discorda, oto możliwe przyczyny:

  • Brak uprawnień administratora może powodować problemy z instalacją Discord w twoim systemie.
  • Niepozbycie się uszkodzonych plików lub dużej ilości danych lokalnych utrudnia ponowną instalację aplikacji.
  • Oprogramowanie antywirusowe może również zakłócać instalację dowolnej aplikacji na urządzeniu z systemem Windows.
  • Brak Microsoft .NET Framework jest również odpowiedzialny za ten błąd instalacji.

Poniżej przedstawiono sposoby rozwiązania błędu instalacji Discord.

Metoda 1: Uruchom Discord jako administrator

Dla niedoinformowanych uruchamianie aplikacji jako administrator w systemie Windows odblokowuje dodatkowe uprawnienia dla użytkownika. Na przykład mogą wprowadzać zmiany w rejestrze lub uzyskiwać dostęp do folderów z ograniczeniami. Jeśli więc instalacja Discorda na twoim urządzeniu nie powiodła się, uruchomienie go jako administrator może rozwiązać problem.

1. Naciśnij klawisz Windows i wpisz Discord.exe, a następnie kliknij Uruchom jako administrator.

2. Wybierz Tak w monicie UAC.

Metoda 2: Zainstaluj Discord w trybie awaryjnym

Oprócz programu antywirusowego zainstalowanego na twoim urządzeniu, inne aplikacje innych firm działające w tle mogą również powodować ten błąd. Aby tego uniknąć, możesz spróbować zainstalować Discord w trybie awaryjnym, wykonując tylko te proste czynności:

1. Kliknij ikonę Windows i wyszukaj Konfiguracja systemu w pasku wyszukiwania.

2. Przejdź do zakładki Rozruch i wybierz Bezpieczny rozruch w opcjach rozruchu i naciśnij OK.

3. Teraz wybierz Uruchom ponownie, aby przejść do trybu awaryjnego.

Gdy znajdziesz się w trybie awaryjnym, wyczyść istniejące dane aplikacji Discord, używając metody Usuń pozostałe pliki niezgody, jak wyjaśniono powyżej, i ponownie zainstaluj aplikację Discord.

Metoda 3: Zaktualizuj system Windows

Jeśli instalacja Discord nie powiodła się w systemie Windows 10, możesz wypróbować tę metodę. Błędy instalacji aplikacji zwykle występują, gdy występują problemy ze zgodnością urządzenia. W takim przypadku możesz przeczytać nasz szczegółowy przewodnik Jak pobrać i zainstalować najnowszą aktualizację systemu Windows 10.

Jeśli instalujesz Discord po raz pierwszy na swoim urządzeniu, ta metoda jest idealna. To, co musisz zrobić, to ręcznie przenieść plik do folderu instalacyjnego Discord, co może potencjalnie pomóc w przypadku błędu instalacji Discord.

Uwaga: Aby wykonać tę metodę, na urządzeniu musi być zainstalowana aplikacja do wyodrębniania archiwów, taka jak WinRAR.

1. Pierwsze pobranie WinRAR i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby go zainstalować.

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Discord i użyj 7zip, aby wyodrębnić konfigurację Discord.

3. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy plik Exe i rozpakuj go.

4. Będzie zawierał plik o nazwie Discord-0.0.309-full.nupkg.

5. Teraz otwórz Eksplorator plików, naciskając jednocześnie klawisze Windows + E.

6. Przejdź do następującej ścieżki lokalizacji.

%LocalAppData%SquirrelTemp

7. Teraz wklej plik Discord-0.0.309-full.nupkg i rozpakuj go.

8. Teraz przejdź do Discord-0.0.309-fulllibnet45.

9. Na koniec uruchom plik Discord.exe, aby zainstalować aplikację.

Ta metoda jest przydatna dla wielu użytkowników, gdy Discord nie zdołał wyodrębnić instalatora.

Metoda 5: Zainstaluj .NET Framework

Program Microsoft .NET Framework jest używany przez programistów do tworzenia aplikacji komputerowych, witryn internetowych, aplikacji, usług i nie tylko. Ale jeśli brakuje go na laptopie lub komputerze z systemem Windows, możesz napotkać błąd niepowodzenia instalacji. Aby go zainstalować, możesz przeczytać nasz przewodnik na temat instalacji Microsoft. NET Framework 3.5. Po zakończeniu procesu spróbuj ponownie zainstalować Discord.

Metoda 6: Tymczasowo wyłącz program antywirusowy (jeśli dotyczy)

Wielu użytkowników systemu Windows 10 zgłosiło, że używa McAfee w swoich systemach, a wyłączenie go rozwiązało problem z instalacją Discord. Jeśli używasz również programu antywirusowego do ochrony systemu przed potencjalnie niebezpiecznymi plikami, możesz skorzystać z naszego przewodnika na temat tymczasowego wyłączenia programu antywirusowego w systemie Windows 10.

Metoda 7: Zaktualizuj sterowniki urządzeń

Aktualizacje sterowników są niezbędne dla użytkowników systemu Windows, ponieważ mogą pomóc wyeliminować poprawki zabezpieczeń, błędy i zwiększyć ogólną wydajność. Możesz wykonać kroki wymienione w naszym przewodniku Jak zaktualizować sterowniki urządzeń w systemie Windows 10, aby rozwiązać błąd instalacji Discord

Metoda 8: Odinstaluj usługę Windows Update

Jeśli niedawno zaktualizowałeś swoje Wdowy, a następnie instalacja niezgody nie powiodła się, zaczął pojawiać się system Windows 10. Następnie możesz odinstalować usługę Windows Update, aby rozwiązać problem. Aby odinstalować aktualizację systemu Windows, wykonaj czynności wymienione poniżej:

1. Uruchom Ustawienia za pomocą skrótu klawiszowego Windows + I.

2. Kliknij Aktualizacja i zabezpieczenia.

3. Teraz przejdź do Wyświetl historię aktualizacji.

4. Kliknij opcję Odinstaluj aktualizacje, z której możesz wybrać określoną wersję systemu Windows i ją odinstalować.

Metoda 9: Usuń pozostałe pliki Discord

Ta metoda jest przydatna dla użytkowników, którzy w przeszłości instalowali i odinstalowywali Discorda na swoich urządzeniach. Możliwe, że mogą istnieć niepotrzebne pliki szczątkowe, które mogą powodować problemy z instalacją Discord. Pomoże to również w zamknięciu dowolnego programu, który nie odpowiada, oraz w przypadku wystąpienia krytycznego błędu Javascript podczas instalowania klienta systemu Windows.

1. Uruchom Menedżera zadań, naciskając jednocześnie klawisze Ctrl + Shift + Esc.

2. Kliknij prawym przyciskiem myszy proces Discord w zakładce Procesy i wybierz Zakończ zadanie.

3. Teraz otwórz Eksplorator plików, naciskając jednocześnie klawisze Windows + E, wklej ścieżkę %AppData%/ w pasku adresu, a następnie usuń folder Discord.

Po zakończeniu procesu spróbuj ponownie zainstalować Discord i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Metoda 10: Zainstaluj ponownie Discorda

Użytkownikom systemu Windows zaleca się odinstalowanie programu z Panelu sterowania, jeśli był on już wcześniej zainstalowany w systemie. Jeśli ten krok nie zostanie wykonany, urządzenie prawdopodobnie zgłosi błąd, który może również prowadzić do innych problemów. Chociaż niektóre aplikacje umożliwiają użytkownikom pobieranie wielu wersji, ten krok sprawia, że ​​wszystko jest bezproblemowe.

1. Uruchom Panel sterowania, wpisując w pasku wyszukiwania systemu Windows.

2. Następnie kliknij Programy.

3. Następnie kliknij Programy i funkcje.

4. Znajdź Discord na liście programów i wybierz Odinstaluj.

Zakończ proces, ponownie uruchamiając laptopa z systemem Windows 10.

5. Następnie otwórz Witryna Discorda i kliknij Pobierz dla Windows.

6. Teraz, gdy plik zostanie pobrany, kliknij plik DiscordSetup.exe, aby zainstalować go w swoim systemie.

Na koniec uruchom Discord, aby sprawdzić, czy instalacja Discord się nie powiodła. Błąd systemu Windows 10 został rozwiązany, czy nie.

Metoda 11: Skontaktuj się z pomocą techniczną Discord

Na koniec możesz spróbować skontaktować się z Wsparcie Discorda zespół do rozwiązania krytycznego błędu JavaScript, który wystąpił podczas instalowania problemu z klientem Windows.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Jak naprawić błąd instalacji Discorda?

Odp. Aby rozwiązać ten problem, możesz wypróbować wyżej wymienione metody i dowiedzieć się, co najbardziej Ci odpowiada.

Q2. Dlaczego nie mogę zainstalować Discorda w systemie Windows 10?

Odp. Być może problem leży w twoim urządzeniu, więc spróbuj wyczyścić pliki pamięci podręcznej i uszkodzone dane.

Q3. Dlaczego Discord nie działa na moim komputerze?

Odp. Możliwe, że aplikacje lub gry działają w tle, przez co Discord nie instaluje się poprawnie. Innym powodem mogą być uszkodzone pliki i wirusy.

***

Discord to jedna z najbardziej lubianych platform używanych przez osoby w każdym wieku do czatowania, udostępniania i interakcji ze społecznością. Jednak aplikacja może od czasu do czasu powodować ból głowy u niektórych użytkowników. Na szczęście wiesz już, jak pozbyć się błędu instalacji Discord i przywrócić wszystko na właściwe tory. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, możesz je zostawić w sekcji komentarzy poniżej.