Napraw system Windows nie może znaleźć jednego z plików w tym motywie

Użytkownicy mogą spersonalizować środowisko pulpitu, wprowadzając zmiany w motywie tła. Czasami jednak z różnych powodów użytkownicy otrzymują błędy w motywach systemu Windows 10. System Windows nie może znaleźć jednego z plików w tym motywie, co jest częstym błędem, którego często doświadczają użytkownicy. Ten błąd może być spowodowany przez pliki systemowe, w których przechowywane są pliki motywów systemu Windows. Motywy systemu Windows dla błędów systemu Windows 10 można rozwiązać, zmieniając ustawienia. Zagłębmy się dalej w ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach, ale wcześniej przyjrzyjmy się przyczynom.

Jak naprawić system Windows nie może znaleźć jednego z plików w tym motywie?

Oto niektóre z głównych powodów, dla których system Windows nie może znaleźć jednego z plików w tym problemie z motywem w systemie Windows 10.

  • Błędy lub uszkodzony aktywny motyw tła
  • Wiele obrazów tła lub tła pokazu slajdów
  • Problem z powodu niestandardowego wygaszacza ekranu
  • Problemy z ustawieniami synchronizacji
  • Uszkodzone pliki systemowe

Poniższy przewodnik zawiera metody rozwiązywania motywów systemu Windows dla błędów systemu Windows 10.

Metoda 1: Zmień aktywny motyw

Jest to jedna z pierwszych metod, które należy spróbować rozwiązać, gdy system Windows nie może znaleźć jednego z plików w tym problemie z motywem na komputerze. Możliwą przyczyną tego błędu może być usterka w samym motywie. Dlatego możesz spróbować rozwiązać problem, zmieniając aktywny motyw. Możesz wykonać te proste kroki, aby zmienić aktywny motyw na swoim komputerze. Pomoże to również znaleźć miejsce przechowywania plików motywów systemu Windows.

Uwaga: motywy można również pobrać i zainstalować ze sklepu Microsoft.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + D, aby przejść do pulpitu.

2. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce i wybierz Personalizuj.

3. Kliknij menu Motywy w lewym okienku.

4. Znajdź sekcję Zmień motyw.

5. Wybierz domyślny motyw z menu Zmień motyw.

Jeśli po zmianie aktywnego motywu nadal pojawia się ten sam błąd z motywem systemu Windows dla systemu Windows 10, spróbuj przejść do następnej metody.

Metoda 2: Zmień tło motywu

Jeśli włączyłeś wiele obrazów tła na pulpicie, może to spowodować problemy z motywem tła, powodując błędy. Możesz rozwiązać ten problem, przełączając tło motywu na pulpicie, wykonując następujące czynności.

Uwaga: Jeśli chcesz mieć tło pokazu slajdów, spróbuj zmienić obrazy i folder.

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Pulpit i wybierz opcję Personalizuj.

2. Przejdź do menu Tło.

3. Kliknij menu rozwijane Tło.

4. Wybierz opcję Obraz lub Jednolity kolor.

Metoda 3: Wyłącz niestandardowy wygaszacz ekranu

Jeśli używasz niestandardowego wygaszacza ekranu, może on nie być zgodny z motywem systemu Windows. Jeśli taka sytuacja wystąpi, może pojawić się komunikat, że system Windows nie może znaleźć jednego z plików w tym błędzie motywu na komputerze. Aby rozwiązać ten problem, możesz spróbować wyłączyć niestandardowy wygaszacz ekranu na swoim komputerze, wykonując te proste czynności.

1. Uruchom ustawienia Personalizuj.

2. Przejdź do opcji Zablokuj ekran z menu po lewej stronie.

3. Znajdź i kliknij Ustawienia wygaszacza ekranu.

4. W opcjach wygaszacza ekranu wybierz Brak.

5. Kliknij Zastosuj, a następnie OK.

6. Wreszcie, uruchom ponownie komputer.

Sprawdź, czy problem z motywami systemu Windows dla systemu Windows 10 został rozwiązany, czy nie.

Metoda 4: Wyłącz synchronizację motywów

Synchronizacja motywu zapewnia użytkownikowi opcję udostępniania motywu tła komputera innym użytkownikom. Jeśli włączyłeś ustawienie motywu synchronizacji na swoim komputerze, może to powodować błędy. Aby uniknąć sytuacji, w której system Windows nie może znaleźć jednego z plików w tym błędzie motywu, możesz spróbować wyłączyć opcję synchronizacji motywu, wykonując te proste czynności.

1. Naciśnij jednocześnie klawisze Windows + I, aby otworzyć Ustawienia na swoim komputerze.

2. Kliknij Ustawienia kont.

3. Następnie kliknij Synchronizuj ustawienia w lewym okienku.

4. Przejdź do ustawienia Indywidualna synchronizacja, a następnie wyłącz przełącznik motywu.

Sprawdź, czy ta metoda rozwiązała problem z motywami systemu Windows dla systemu Windows 10, czy nie.

Metoda 5: Napraw pliki systemowe

Często może pojawić się błąd motywu w systemie Windows 10 z powodu uszkodzonego pliku systemowego. Pliki systemowe, w których przechowywane są pliki motywów systemu Windows, mogą pomóc w rozwiązaniu błędów spowodowanych przez uszkodzone pliki systemowe, wykonując skanowanie SFC i DISM. Skany SFC i DISM znajdują i naprawiają problematyczne pliki w systemie. Przeczytaj nasz przewodnik na temat naprawy plików systemowych w systemie Windows 10.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Co powoduje błąd motywów systemu Windows 10?

Odp. Przyczyn błędu motywu systemu Windows 10 może być wiele. Zwykle ten błąd występuje z powodu błędów w aktywnym motywie tła.

Q2. Jak naprawić błąd motywu systemu Windows w systemie Windows 10?

Odp. W systemie Windows 10 mogą występować błędy motywu z różnych powodów; możesz spróbować zmienić motyw tła, a nawet wykonać skanowanie SFC i DISM, aby rozwiązać problem.

Q3. Czy mogę udostępnić swój spersonalizowany motyw innym użytkownikom?

Odp. Tak, opcja synchronizacji motywu w ustawieniach systemu Windows umożliwia udostępnianie spersonalizowanego motywu innym użytkownikom.

***

Mamy nadzieję, że ten przewodnik był pomocny i że udało Ci się naprawić system Windows, który nie może znaleźć jednego z plików w tym motywie na komputerze. Skomentuj i daj nam znać, która metoda zadziałała dla Ciebie. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, podziel się nimi z nami.