Naucz się kodować w zabawny sposób na tych 7 platformach

Istnieje wiele sposobów nauki kodowania w trybie online lub offline. Jednym z najlepszych i najłatwiejszych są lekcje kodowania z grywalizacją. Jeśli szukasz jednych z najlepszych platform do nauki kodowania poprzez rozgrywkę, trafiłeś we właściwe miejsce!

Umiejętność kodowania programu komputerowego to wielka umiejętność. Najlepsze firmy zapłacą Ci tysiące dolarów, jeśli potrafisz kodować dobrej jakości aplikacje komputerowe, mobilne lub internetowe. Jednak kodowanie jest trudną umiejętnością do nauczenia się, ponieważ wymaga dobrej pamięci, logicznego rozumowania, abstrakcyjnego myślenia, matematyki itp.

Jednak platformy edukacyjne, które uczą kodowania, przekształciły je w łatwe metody nauki poprzez gry. Teraz wszystko, czego potrzebujesz, to siła woli, aby nauczyć się kodować; reszta dotyczy gry, w którą grasz, aby nauczyć się umiejętności kodowania.

Jeśli nie masz pewności, która platforma kodowania z grywalizacją jest odpowiednia do nauki kodowania w zabawny sposób, nie stanowi to żadnego problemu. W tym artykule przedstawiamy najpopularniejsze platformy, które pomagają w nauce kodowania poprzez zabawę i gry.

Kodowanie jako kariera

Najlepsza opcja kariery to taka, która nigdy nie staje się przestarzała lub wymaga podnoszenia kwalifikacji. Jest ich bardzo niewiele, a jednym z nich jest kodowanie oprogramowania komputerowego, aplikacji internetowych i aplikacji mobilnych.

Technologia informacyjna (IT) to przyszłość każdej firmy, a komputery są sercem IT. Te komputery mogą rozumieć tylko kod, a nie inne języki.

Dlatego, jeśli wiesz, jak kodować, będziesz kontrolować te urządzenia komputerowe dla IT. Dlatego nigdy nie zabraknie Ci opcji pracy. Każda branża potrzebuje IT, potrzebuje komputerów, a teraz możesz policzyć! Branże Cię potrzebują.

Teraz kariera w kodowaniu zależy od języka programowania, którego się uczysz. Spójrz na poniższą tabelę, a dowiesz się, jakiego rodzaju kodowania chcesz się nauczyć i jakiego języka programowania potrzebujesz.

Kariera kodowaniaBędziesz tworzyćJęzyki kodowania, których potrzebujeszProgramowanie komputerówSystemy operacyjne, oprogramowanie aplikacji, oprogramowanie systemowe, aplikacje Windows itp.Python, C++, C#, JavaMobile App DeveloperAplikacje działają na urządzeniach mobilnych, takich jak iPhone, iPad, Android itp. Kotlin, JavaScript, HTML, CSS , Dart, Swift, Flutter itp.Twórca stron internetowychMotywy, układ, menu, przyciski, zawartość, bazy danych, serwery itp.HTML, CSS, JavaScript, Python, Java, PHP i RubyGame DeveloperGry online i offline na PC, urządzenia mobilne, tablet itp. C++, C#, C, Java, OpenGL, DirectX, WebGL i Unity3DData ScientistWizualne pulpity danych dla firm poprzez analizę danych ankietowych lub badań rynkowychR, Python, Cloud, Spark, SQL, AWS, JavaTensorFlow, SAS i HadoopComputer Systems AnalitykPrzepływy pracy administracji IT, przepływy usług IT, wprowadzanie nowych zasobów IT do biznesu itp.Podstawy Python, C++, C#, JavaDatabase AdministratorBazy danych biznesowych dla serwerów wewnętrznych lub zewnętrznychSQL, MySQL, NoSQL, itp.

Jak gry pomagają w nauce kodowania?

Treści edukacyjne na temat kodowania z grywalizacją pomagają przyswoić lekcje kodowania szybciej niż książki tekstowe, filmy z wykładami, seminaria internetowe i nie tylko. Stało się popularnym narzędziem do nauki programowania dla początkujących uczniów programowania.

Kodowanie z grywalizacją weszło do głównego nurtu branży kodowania dzięki projektowi Google Grasshopper. Grasshopper to aplikacja mobilna i desktopowa, która pomaga w nauce kodowania poprzez rozwiązywanie zagadek.

Platformy, które wyjaśniliśmy poniżej, są jednak bardziej niezawodne, gdy omawiamy lekcje nauki kodowania z wykorzystaniem grywalizacji.

Umiejętności kodowania zdobywasz natychmiast, gdy przechodzisz przez kolejne gry kodowania lub łamigłówki. Ponadto nie obciąża to twojego mózgu, ponieważ wykonujesz zabawne czynności.

Nie wspominając, że lekcje kodowania z grywalizacją nie tylko nauczą Cię podstaw kodowania, ale możesz także ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności.

Swift Playgrounds – Apple

Jeśli chcesz być specjalistą lub generalistą na iOS, iPodzie lub iPadzie, musisz nauczyć się języka Swift. Jest to oficjalny język programowania aplikacji mobilnych na urządzenia mobilne firmy Apple.

Skoro i tak musisz nauczyć się języka Swift, aby budować karierę w aplikacjach Apple, dlaczego nie skorzystać z gamifikowanej aplikacji mobilnej, która pochodzi bezpośrednio od Apple? Zgadza się! Jest to aplikacja Swift Playgrounds firmy Apple.

Możesz mieć dowolne wykształcenie, ponieważ Swift Playgrounds nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia w kodowaniu.

Dlatego jest to odpowiednia aplikacja do nauki języka Swift w zabawny sposób dla uczniów ze szkoły podstawowej, gimnazjum, gimnazjum, liceum, gimnazjów, programów licencjackich itp.

SprawdźO

CheckiO ma na celu poszerzenie umiejętności kodowania na świecie i robi to poprzez rozgrywkę. Tworzy najbardziej rozrywkową grę, łącząc w sobie doświadczenia związane z graniem i kodowaniem. Tutaj możesz grać w gry dla początkujących i zaawansowanych, które obejmują wyzwania przy użyciu Pythona i TypeScriptu.

Nauka nowych umiejętności kodowania staje się łatwym procesem podczas grania w gry. Te zabawne gry wymagają organicznego zastosowania kodowania, aby przejść do następnego poziomu. Co więcej, możesz ćwiczyć swoje umiejętności, aby utrzymać swoją wiedzę o kodowaniu w formie.

Ta platforma ma społeczność, w której dzielenie się wiedzą i wzajemne wsparcie są kluczowymi elementami. Ta społeczność nie tylko składa się z kilku niezwykle utalentowanych programistów na świecie, ale także pomaga ludziom osiągnąć biegłość w kodowaniu.

CodeCombat

CodeCombat to platforma, na której można nauczyć się kodować, grając w gry. Wykorzystuje innowacyjną technologię uczenia się opartą na grach, aby przekształcić uczniów uczących się w kodowanie.

Tutaj uczniowie muszą pisać kod od początku swojej przygody, promując aktywną naukę i nastawienie na rozwój.

Jego spersonalizowany silnik kodu i interpreter są odpowiednie dla początkujących. Tutaj możesz nauczyć się prawdziwych języków Python, JavaScript i C++ za pomocą terminów przyjaznych dla początkujących i ludzkich. Oprócz uczniów platforma ta jest również pomocna dla rodziców i wychowawców.

CodinGame

CodinGame umożliwia przyspieszenie gry w kodowanie, zapewniając nowe podejście do doskonalenia umiejętności kodowania. Robiąc to, możesz się dobrze bawić i zostać zauważonym.

Tutaj otrzymasz możliwość nauki nowych pojęć w ponad 25 językach kodowania. Co więcej, masz szansę odkryć nowe języki wraz ze sztuczkami opracowanymi przez najlepszych programistów.

Podążając za tym podejściem, możesz zostać programistą następnego poziomu. Ma kilka gier programistycznych dla wielu graczy, w które możesz grać z przyjaciółmi lub kolegami. Możesz również zostać rozpoznany przez swoich rówieśników, jeśli znajdziesz się w tabeli liderów tej platformy.

Ponadto CodinGame pomaga również w zatrudnianiu przez niesamowite organizacje. Gdy kodujesz, poprawia to Twój profil programisty. Jeśli potrafisz udowodnić swoją wartość na tej platformie, zostaniesz z powodzeniem zauważony przez najlepszych pracodawców do pracy lub zmiany kariery. Możesz nawet kontrolować, która firma może wyświetlać tutaj Twój profil.

Wojny kodów

Codewars to platforma, która pomaga osiągnąć mistrzostwo w kodowaniu poprzez wyzwania. Tutaj możesz trenować ze swoimi rówieśnikami i przenieść swoje umiejętności kodowania na wyższy poziom, stale rzucając sobie wyzwanie kodem kata.

Należy jednak wygrać przyjazne dla początkujących wyzwanie inicjacyjne, aby zakwalifikować się do rejestracji na tej platformie.

Społeczność używa tych kata lub małych ćwiczeń z kodowania, aby rzucić wyzwanie i wzmocnić twoje różne umiejętności kodowania. Obsługuje ponad 55 języków programowania, dzięki czemu możesz zostać ekspertem w swoim obecnym języku lub rozpocząć naukę nowego.

Wyzwania kodu Kata są dostępne dla początkujących i doświadczonych programistów. Gdy ukończysz kata i przejdziesz na wyższy poziom, twój profil się poprawi. Ponadto Codewars ma pomocną społeczność, w której możesz porównać swoje rozwiązania i omówić najlepsze praktyki.

Winda Saga

Szukasz pełnoprawnej gry, która wymaga kodowania? Elevator Saga może być grą, której szukasz. Jest to gra w programowanie, która polega na programowaniu ruchu wind w JavaScript.

Im płynniej robisz postępy, tym wyżej wejdziesz na drabinie wyzwań. Jeśli sprostasz wszystkim wyzwaniom, możesz uznać się za jednego z najlepszych programistów.

Tynker

Jeśli szukasz platformy, na której dzieci i nastolatki mogą łatwo i przyjemnie uczyć się kodowania, Tynker jest odpowiednią platformą. Ten program programowania oferuje zabawny sposób nauki programowania, który pomoże uczniom rozwinąć umiejętności, takie jak rozwiązywanie problemów i krytyczne myślenie.

Wykorzystuje interaktywne uczenie się oparte na historii, takie jak łatwe wyzwania kodowania oparte na blokach na początkowym etapie, aby nauczyć się podstaw. Później ta aplikacja przechodzi na języki tekstowe, takie jak JavaScript i Python, które są używane w świecie rzeczywistym.

Tynker ma ponad 70 kursów i ponad 5000 lekcji składających się z samouczków, projektów praktycznych i interaktywnych ocen. Tak więc, bez względu na wiek i poziom wiedzy, możesz znaleźć odpowiednią dla siebie ścieżkę nauki.

Platforma ta wykorzystuje również metody, które zachęcają uczniów do nabierania pewności siebie i pozbycia się strachu przed porażką.

Wniosek

Artykuł do tej pory opisywał różne aspekty kodowania, takie jak możliwości kariery jako programista i zabawny sposób na naukę kodowania. Co więcej, przedstawił również kilka popularnych i niezawodnych platform do kodowania, które mogą pomóc Ci zostać programistą front-end, back-end lub full-stack.

Ponadto powyższe platformy oferują różnorodne języki kodowania, których nauka zajmuje mniej czasu, wysiłku i wysiłku mózgu. Wypróbuj więc dowolną lub wszystkie z powyższych platform i wybierz najlepszą zgodnie z celami kodowania, doświadczeniem i celami zawodowymi.

Możesz być również zainteresowany zielonym kodowaniem.

x