Nie możesz podłączyć kontrolera Xbox 360 do komputera? Oto, co powinieneś zrobić

Jeśli planujesz grać w gry w systemie Windows 10 z kontrolerem do gier, powinieneś kupić kontroler Xbox. Łatwo się połączy i jest obsługiwany po wyjęciu z pudełka. Xbox i Windows 10 zostały opracowane przez firmę Microsoft, co sprawia, że ​​kontroler Xbox 360 jest idealnym kontrolerem do gier na komputerze.

Podłącz kontroler Xbox 360 do komputera

Podłączenie kontrolera Xbox 360 do komputera jest dość łatwe. Zarówno wersja przewodowa, jak i bezprzewodowa będą mogły się z nią połączyć.

Sparuj kontroler, jeśli jest to kontroler bezprzewodowy, i upewnij się, że kontroler jest włączony.
Podłącz kontroler i upewnij się, że świeci się jego światło, tzn. Świeci się X na kontrolerze.

Daj systemowi Windows 10 kilka minut na skonfigurowanie nowego urządzenia i sprawdź, czy działa. Możesz sprawdzić wejście kontrolera poza grami.

Wizyta Tester gamepada.
Twój kontroler powinien zostać wykryty automatycznie.
Naciśnij przyciski lub jeden z drążków sterujących, a na ekranie powinno pojawić się wejście.

Jeśli kontroler zapala się, ale podczas testów nie wykryto żadnego wejścia, oznacza to, że kontroler nie został prawidłowo skonfigurowany. Jeśli wykryto wejście kontrolera, ale nie działa w grach. Wypróbuj poniższe rozwiązania.

1. Sprawdź obsługę kontrolera Xbox

Nie wszystkie gry, bez względu na to, jak bardzo chcesz, będą obsługiwać kontroler. W gry takie jak Among Us czy Inside najlepiej grać na klawiaturze. Sprawdź, czy gra, w której próbujesz użyć kontrolera, obsługuje kontroler.

Możesz to sprawdzić, przechodząc do ustawień sterowania / klawiatury / myszy w grze. Jeśli gra wyraźnie mówi, że najlepiej grać na klawiaturze, najlepiej nie próbować grać za pomocą kontrolera.

2. Obsługa kontrolera Steam

Steam może dodać obsługę kontrolera dla wszystkich gier. Zwykle jest domyślnie włączony po podłączeniu kontrolera, jednak może być konieczne ręczne włączenie go.

Podłącz kontroler do swojego systemu.
Otwórz Steam.
Na pasku menu przejdź do Steam> Ustawienia.
Przejdź do zakładki Kontroler.
Kliknij Ogólne ustawienia kontrolera.
Włącz obsługę kontrolerów Xbox.
Zrestartuj Steam i swój system.

3. Ręcznie zainstaluj sterowniki kontrolera Xbox

Sterowniki dla konsoli Xbox mogły nie zostać zainstalowane poprawnie lub wcale. W takim przypadku najlepiej zainstalować je ręcznie.

Podłącz kontroler do komputera.
Otwórz Menedżera urządzeń.
Rozwiń Inne urządzenia.
Poniżej zobaczysz „Nieznane urządzenie”.
Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Aktualizuj oprogramowanie urządzenia.
Wybierz Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika.
Wybierz opcję „Pozwól mi wybrać z listy…”.
Przewiń w dół i wybierz opcję Urządzenia peryferyjne Xbox 360.
Wybierz najnowszy dostępny sterownik.
Zainstaluj go i zaakceptuj wszelkie monity wyświetlane na ekranie.
Sterownik zostanie zainstalowany i będziesz mógł używać kontrolera w swoich grach.

4. Zmień port USB

Przewodowy kontroler Xbox potrzebuje zasilania, tak jak kontroler bezprzewodowy. Przewodowy kontroler jest zasilany przez port USB, do którego jest podłączony.

Upewnij się, że port USB, do którego podłączasz kontroler, jest portem ładowania. Zwykle jest oznaczony piorunem lub podobnym symbolem. Jeśli nie masz pewności, który to jest, wyłącz system lub uśpij go i podłącz telefon do portu. Jeśli port ładuje urządzenie, nawet gdy system jest wyłączony, jest to port ładowania. Wszystkie inne porty USB nie będą ładować urządzenia, dopóki system nie zostanie włączony.

5. Pasek obrotu gry

Dodano pasek gier systemu Windows 10, aby użytkownicy mogli nagrywać i transmitować gry przy użyciu natywnych narzędzi zamiast instalować aplikacje innych firm, takie jak OBS. Niestety pasek gry jest chybiony. Czasami to działa, a innym razem powoduje problemy.

Stuknij skrót klawiaturowy Win + I, aby otworzyć aplikację Ustawienia.
Przejdź do gier.
Wybierz zakładkę Pasek gier.
Wyłącz przełącznik na górze.

Wniosek

Kontroler Xbox raz wykryty nie spowoduje problemów. Podczas konfigurowania połączenia możesz napotkać problemy, ale ręczna instalacja sterownika jest pewnym rozwiązaniem. Upewnij się, że sprzęt, tj. Sam kontroler nie jest uszkodzony i wszystkie przyciski działają. Jeśli używasz aplikacji do zmiany mapowania kontrolera, zamknij je wszystkie.

x