Jak podłączyć kontroler Xbox do komputera Mac

Komputery Mac nie są popularne w grach. Apple wypuściło modele swojego systemu desktopowego, które mają radzić sobie z nowoczesnymi grami, ale nie odniosły sukcesu. To powiedziawszy, niektóre gry mogą nadal działać na komputerze Mac. Nie będziesz szaleć na jednym, jeśli chcesz cieszyć się nowoczesnymi grami, ale jeśli masz Maca, na którym chcesz czasami grać, niektóre tytuły mogą być odtwarzane.

Kontroler Xbox na komputerze Mac

macOS nie instaluje automatycznie sterowników dla urządzeń peryferyjnych iz pewnością nie obsługuje kontrolerów po wyjęciu z pudełka. Jeśli chcesz podłączyć Xbox One, Xbox 360 lub inny ogólny kontroler Xbox do swojego komputera Mac, będziesz musiał ręcznie zainstalować sterowniki.

Chcesz podłączyć kontrolery Xbox do systemu Windows 10? Sprawdź ten post.

1. Sterowniki kontrolera Xbox dla systemu macOS

Nie ma oficjalnych sterowników kontrolera Xbox dla systemu macOS. Dostępne są tylko sterowniki firm trzecich.

Pobierz aplikację 360Controllers z Github. Zwróć uwagę, które wydanie jest zgodne z Twoją wersją systemu macOS. Zainstaluj pakiet i uruchom ponownie komputer Mac.

2. Podłącz kontroler Xbox

Po zainstalowaniu sterownika wykonaj poniższe czynności, aby go podłączyć.

Otwórz Preferencje systemowe. Przejdź do preferencji Kontrolery Xbox 360. Podłącz kontroler za pomocą dołączonego przewodu, przez adapter firmy Microsoft (urządzenie fizyczne) lub sparuj go przez Bluetooth. Lista rozwijana u góry pokaże urządzenie, które zostało wykryte. Aby to przetestować, naciśnij przycisk lub przesuń jeden z joysticków. Aby zmapować przyciski, przejdź do zakładki Wiązanie.

3. Odinstaluj sterowniki kontrolera Xbox

Jeśli później zdecydujesz, że nie chcesz używać kontrolera z komputerem Mac lub będziesz musiał usunąć i zainstalować inną wersję tych sterowników, możesz je łatwo usunąć.

Otwórz aplikację Preferencje systemowe. Przejdź do preferencji Kontrolery Xbox 360. Przejdź do zakładki Zaawansowane. Kliknij przycisk Odinstaluj u dołu.

Wniosek

Apple ma komputery Mac z jednym z najlepszych, najwyższej klasy sprzętu, jaki znajdziesz, ale te maszyny nadal nie działają dobrze w grach. Cena, którą niosą, to zupełnie inna kwestia, ale zwykle można dostać dwa zestawy do gier o dużej mocy w cenie jednego Maca gotowego do gry, co nie jest tak dobrą rekomendacją. Chociaż Apple rozwija się jako platforma do gier, odniósł sukces tylko dzięki swoim urządzeniom z iOS i iPadOS. W przypadku systemu macOS nadal brakuje czegoś tak podstawowego, jak obsługa kontrolera i nie wydaje się, aby podejmowano jakiekolwiek wysiłki, aby to naprawić.

newsblog.pl