Oto jak podłączyć laptopa do Wi-Fi

Niezależnie od tego, co musisz robić w Internecie, bezproblemowa łączność z Internetem jest koniecznością. Wielu właścicieli laptopów skarży się na problemy z łącznością podczas korzystania z sieci bezprzewodowej. Problem pojawia się, gdy masz połączenie z Internetem przez Wi-Fi laptopa.

Jeśli Twój laptop nie łączy się z Wi-Fi, musisz zrobić kilka rzeczy. To nie tylko pomoże Ci rozwiązać problem, ale także naprawi go na dobre. Jeśli Twój laptop nie łączy się z Internetem, możesz rozwiązać problem, wykonując poniższe czynności.

Jak naprawić laptop nie łączy się z Wi-Fi

1. Uruchom ponownie laptopa i router

Cykl zasilania jest jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów rozwiązania tego problemu. Musisz zrestartować laptopa i router / modem i sprawdzić, czy działa. Wykonaj poniższe kroki

Wyłącz laptopa (nie przełączaj go w tryb uśpienia). Odłącz kabel zasilający od routera / modemu i pozostaw go tak na kilka minut przed włączeniem. (ten identyfikator Podłącz z powrotem kable zasilające do routera i modemu. Włącz laptopa i połącz się z Wi-Fi. Korzystaj z laptopa przez chwilę i sprawdź, czy Wi-Fi rozłącza się jak poprzednio. Jeśli problem nie ustąpi, przejdź do następnego rozwiązanie.

2. Zmień ustawienia oszczędzania energii karty sieciowej

Zazwyczaj ustawienia oszczędzania energii w laptopach wyłączają kartę sieciową w celu oszczędzania energii. W niektórych przypadkach ustawienie oszczędzania energii powoduje rozłączenie Wi-Fi laptopa. Spróbujmy więc zmienić ustawienie oszczędzania energii karty i zobacz, czy to pomaga.

Naciśnij skrót klawiaturowy Windows + X. Kliknij Menedżer urządzeń. Rozwiń opcję Karty sieciowe. Wybierz i kliknij prawym przyciskiem myszy zainstalowaną kartę sieciową.

Kliknij Właściwości.

Wybierz kartę Zarządzanie energią. Odznacz opcję Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii. Kliknij OK, aby zapisać zmiany.

3. Zresetuj sterownik Wi-Fi do ustawień domyślnych

Sterownik Wi-Fi może być błędnie skonfigurowany lub powoduje konflikt z innymi urządzeniami. Może to być jeden z powodów, dla których Wi-Fi nie łączy się z laptopem. Na szczęście problem można rozwiązać, resetując sterownik Wi-Fi do ustawień oryginalnych / domyślnych. Wykonaj poniższe kroki:

Naciśnij skrót klawiaturowy Windows + X. Kliknij Menedżer urządzeń. Kliknij dwukrotnie, aby otworzyć Karty sieciowe. Wybierz sterownik Wi-Fi i kliknij go prawym przyciskiem myszy.

Wybierz z menu Odinstaluj urządzenie. Uruchom ponownie laptopa. Po ponownym uruchomieniu laptopa spróbuj połączyć się z Wi-Fi. Dobrze i dobrze, jeśli potrafisz się połączyć. Jeśli nie, nie zniechęcaj się i wypróbuj następne rozwiązanie.

4. Zwolnij i odnów swój adres IP

Zazwyczaj nasze systemy są skonfigurowane do automatycznego uzyskiwania adresu IP. W większości przypadków problemy i usterki połączenia internetowego można naprawić, odnawiając adres IP. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

Otwórz wyszukiwanie, naciskając klawisz Windows + skrót klawiaturowy. Wpisz wiersz polecenia. Kliknij prawym przyciskiem myszy wiersz polecenia w wyniku. Wybierz „Uruchom jako administrator” z menu kontekstowego. Po otwarciu wiersza polecenia uruchom następujące polecenie.

ipconfig/release

Wpisz następujące polecenie w nowym wierszu i naciśnij klawisz Enter.

ipconfig/renew
 

System automatycznie zażąda od routera nowego adresu IP. Router przypisze adres IP do twojego komputera. Teraz spróbuj połączyć się z Wi-Fi na swoim laptopie. Jeśli połączy się pomyślnie, możesz iść. Jeśli nie, przejdź do następnego kroku.

5. Dezaktywuj program antywirusowy

Jest całkiem możliwe, że Twój program antywirusowy zakłóca połączenie Wi-Fi. Rozwiązanie tego problemu jest łatwe, tymczasowo wyłącz program antywirusowy i sprawdź, czy problem z połączeniem Wi-Fi został rozwiązany. W niektórych przypadkach może być konieczne odinstalowanie programu antywirusowego i sprawdzenie, czy to rozwiąże problem. Sugerujemy użycie narzędzia do usuwania, aby wszystkie pliki związane z programem antywirusowym zostały całkowicie usunięte z systemu. W niektórych przypadkach może być konieczne przejście na nowe rozwiązanie antywirusowe.

Wniosek

Rozumiemy, że częste problemy z Wi-Fi są bardzo irytujące. Mamy nadzieję, że powyższe kroki pomogły rozwiązać ten problem, a teraz masz nieprzerwany dostęp do Wi-Fi na swoim laptopie. Podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.

newsblog.pl