Podróżny? Przynieś Chromebooka; Są zaszyfrowane

Udostępnij teraz w social media:

Chromebooki są świetnymi towarzyszami podróży. Mają wiele zalet w porównaniu z laptopami z systemem Windows: ich pamięć jest zawsze domyślnie szyfrowana, są niedrogie i nie są podatne na wiele problemów, które mają wpływ na komputery z systemem Windows.

Szyfrowana pamięć masowa zapewnia bezpieczeństwo danych

Chromebooki zawsze mają szyfrowaną pamięć. Chroni to Twoje dane na wypadek kradzieży Chromebooka. Ktoś inny, kto złapie Twojego Chromebooka, nie będzie mógł przeglądać Twoich plików, jeśli nie zna Twojego hasła i nie może się zalogować.

To nie jest gwarantowane w przypadku laptopów z systemem Windows. Niektóre laptopy z systemem Windows są domyślnie szyfrowane za pomocą czegoś, co nazywa się „Szyfrowanie urządzeń”, ale wiele nie jest. Aby zagwarantować szyfrowanie w systemie Windows, musisz uaktualnić do systemu Windows 10 Pro kosztem kolejnych 100 USD i zrobić wszystko, aby włączyć funkcję BitLocker.

  Jak sprawdzić prędkość połączenia w Zoom

Innymi słowy, istnieje duża szansa, że ​​złodziej może dostać się do plików na Twoim laptopie z systemem Windows, uruchamiając inny system operacyjny lub usuwając wewnętrzną pamięć laptopa i podłączając go do innego komputera.

Jeśli używasz Chromebooka, nie stanowi to problemu. Wszystko jest zawsze zaszyfrowane. Nie musisz nawet o tym myśleć. Po prostu upewnij się, że używasz silnego hasła do logowania.

Komputery Mac, iPady, iPhone’y i urządzenia z Androidem również są domyślnie szyfrowane. Windows to jedyny system operacyjny, który nie oferuje standardowego szyfrowania dla wszystkich.

Unikanie problemów z systemem Windows 10 na drodze

Chromebooki mają też inne zalety podczas podróży. Chromebooki są dość niedrogie, podobnie jak laptopy. Niektóre Chromebooki są drogie, ale większość jest dość tania.

  Czy pracownicy Snapchata mogą zobaczyć Twoje snapy?

System operacyjny laptopa Google jest po prostu mniej złożony. Nie będziesz musiał zajmować się dużymi aktualizacjami wymagającymi długich ponownych uruchomień lub innych problemów z oprogramowaniem w drodze. Po prostu otrzymujesz szybką przeglądarkę Chrome bez żadnego innego oprogramowania. Chromebooki również nie są podatne na złośliwe oprogramowanie dla systemu Windows.

Jasne, Chromebooki nie są idealne, jeśli potrzebujesz konkretnego oprogramowania, które działa tylko w systemie Windows. To nie są dobre maszyny do gier na PC. Ale jeśli używasz laptopa jako komputera do przeglądania sieci i wykonywania innych podstawowych zadań, Chromebook jest dobrym rozwiązaniem.

Spójrzmy prawdzie w oczy: wiele osób po prostu korzysta z laptopów i MacBooków z systemem Windows do przeglądania stron internetowych i innych podstawowych zadań, które można łatwo wykonać na Chromebooku. Na Chromebooku możesz też edytować dokumenty biurowe offline.

  Każdy skrót klawiaturowy Zoom i jak z niego korzystać

Jeśli to wszystko, co zamierzasz robić w drodze, rozważ zabranie ze sobą Chromebooka zamiast laptopa z systemem Windows.

x