Udostępnij teraz w social media:

Współczesne strony internetowe są pełne bałaganu; irytujące elementy, takie jak reklamy, wyskakujące okienka, wtyczki do mediów społecznościowych, obrazy itp., utrudniają skoncentrowanie się na rzeczywistej treści. Dzieje się tak często podczas czytania artykułów online na blogach i przeglądania serwisów społecznościowych, które często zawierają banery reklamowe i tym podobne (Facebook, ktoś?). Wcześniej podkreślaliśmy różne sposoby omijania rozpraszających elementów strony internetowej, takich jak InstRead lub Print-Friendly, ale Fokus jest poręcznym rozszerzeniem i dodatkiem do Chrome i Firefox, które sprawiają, że jest to prostsze niż kiedykolwiek. Odbywa się to poprzez ściemnianie całej strony internetowej bez podświetlonej części określonej przez użytkownika.

Sprawdź -   Jak tworzyć niestandardowe frazy zastępujące tekst na iOS

Chociaż wcześniej korzystałem z podobnych narzędzi, takich jak LeDimmer i Ghoster dla Windows, wspaniale było znaleźć coś podobnego, dostępnego również dla Chrome i Firefox. Inną ciekawostką jest to, że jest dostępny za darmo na obu platformach, co jest kolejnym plusem. Rozszerzenie Chrome, którego użyłem do testowania Fokusa, jest dość proste.

Po pobraniu i zainstalowaniu możesz od razu zacząć go używać; żadnych skomplikowanych opcji do konfiguracji lub wtyczek do zainstalowania. Podczas przeglądania strony internetowej wystarczy podświetlić tekst w części strony, na której chcesz zaznaczyć kursor myszy. Zauważysz, że cały odnoszący się do niego akapit pozostaje nienaruszony, podczas gdy reszta strony jest automatycznie pokryta półprzezroczystym cieniem. Oto zrzut ekranu przedstawiający Fokusa w akcji.

Sprawdź -   Tłumacz tekst i znajduj definicje słów w locie dzięki pływającemu tłumaczowi

Widać, że podświetlony akapit to jedyny element strony, który jest w pełni jasny.

Próbowałem podświetlać tekst na różnych stronach internetowych, a Fokus działał jak urok na większości z nich. Jednak oprócz prostego tekstu automatycznie rozpoznaje inne elementy strony i odpowiednio przyciemnia ekran. Ekran jest przyciemniany natychmiast po rozpoczęciu zaznaczania tekstu, co oznacza, że ​​nie musisz najpierw zaznaczać całego akapitu lub fragmentu tekstu.

Jedynym poważnym zastrzeżeniem, które znalazłem w przypadku Fokusa, jest to, że w ogóle nie można go konfigurować przez użytkownika. Na przykład nie można określić intensywności ściemniania zgodnie z ich upodobaniami. Kolejną funkcją, którą chciałbym zobaczyć w przyszłych aktualizacjach, jest możliwość skupienia się na więcej niż jednej części naraz.

Sprawdź -   Jak przekonwertować pliki na inne formaty z menu kontekstowego w systemie Windows 10 - AddictiveTips

Ale poza wyżej wymienionymi wadami, Fokus jest naprawdę przydatnym narzędziem. Możesz go pobrać do swojej przeglądarki, korzystając z linku podanego poniżej.

Zainstaluj Fokus na Chrome

Zainstaluj Fokus dla przeglądarki Firefox