Jak wymusić ponowne uruchomienie dowolnego iPhone’a lub iPada

Wymuś ponowne uruchomienie iPhone’a lub iPada działa jako szybkie rozwiązanie wielu problemów z iOS i iPadOS. Jeśli urządzenie nie uruchamia się lub występuje błąd na poziomie systemu, przed pośpieszeniem do paska Genius, sprawdź, czy wymuszone ponowne uruchomienie rozwiąże problem.

Kiedy należy wymusić ponowne uruchomienie?

Od czasu do czasu Twój iPhone lub iPad może mieć jakąś formę usterki oprogramowania. Może to być nieudana aktualizacja iOS, nieuczciwa aplikacja lub po prostu błąd iOS lub iPadOS, który nie zniknie.

Wymuś ponowne uruchomienie jest najbardziej pomocne, gdy Twój iPhone lub iPad utknął i nie odpowiada. Jeśli nie możesz nawet wyłączyć urządzenia, spróbuj wymusić jego ponowne uruchomienie – zwykle rozwiązuje to problem.

Jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a

Proces wymuszania ponownego uruchomienia iPhone’a różni się w zależności od modelu telefonu. Chociaż proces jest inny, wynik jest taki sam.

iPhone 8, iPhone X i wyższe

IPhone bez fizycznego przycisku Home ma nowy proces wymuszania ponownego uruchomienia. Jeśli używasz iPhone’a 8 lub 8 Plus (które mają pojemnościowy przycisk Home) lub najnowszych iPhone’ów, które w ogóle nie mają przycisku Home (iPhone X, XS, XS Max, XR), wykonaj poniższe czynności wymusić ponowne uruchomienie słuchawki.

Najpierw naciśnij i zwolnij przycisk „Zwiększanie głośności”. Następnie naciśnij i zwolnij przycisk „Zmniejsz głośność”. Na koniec naciśnij i przytrzymaj przycisk „Boczny”, aż na ekranie pojawi się logo Apple. Wyświetlenie logo może zająć do 30 sekund.

Gdy pojawi się logo, możesz zwolnić przycisk boczny. Twój iPhone zakończy teraz proces ponownego uruchamiania.

iPhone 7 i iPhone 7 Plus

IPhone 7 i iPhone 7 Plus mają również pojemnościowy przycisk Home, ale mają inną kombinację przycisku wymuszonego ponownego uruchomienia, charakterystyczną dla tych dwóch urządzeń.

Możesz wymusić ponowne uruchomienie obu telefonów, naciskając i przytrzymując jednocześnie przyciski „Ciszej” i „Boczny”. Kontynuuj przytrzymywanie, aż zobaczysz logo Apple.

Jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone'a 7 i iPhone'a 7 Plus

iPhone 6s i starsze

Starsze iPhone’y z fizycznym przyciskiem Home mają znacznie prostszy proces wymuszonego ponownego uruchomienia.

Jeśli używasz iPhone’a 5s, SE, 6, 6 Plus, 6s lub 6s Plus, naciśnij i przytrzymaj przycisk „Home” wraz z przyciskiem „Sleep / Wake”, aż logo Apple pojawi się na ekranie.

Jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone'a 6s

Jak wymusić ponowne uruchomienie iPada

Jeśli Twój iPad utknął na ekranie i nie reaguje na żadne wejścia dotykowe ani naciśnięcia przycisków, użyj jednej z następujących metod, aby wymusić jego ponowne uruchomienie.

iPady bez przycisku Home

Jeśli używasz nowego iPada Pro z Face ID, istnieje nowy proces wymuszania ponownego uruchomienia iPada Pro (podobny do nowego sposobu wyłączania iPada Pro).

Najpierw naciśnij i zwolnij przycisk „Zwiększanie głośności”, naciśnij i zwolnij przycisk „Zmniejszanie głośności”, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk „Góra”, aż pojawi się logo Apple.

Jak wymusić ponowne uruchomienie iPada Pro za pomocą Face ID

Kiedy pojawi się logo, zwolnij przycisk. Po zakończeniu procesu tablet powinien wrócić do normy.

iPady z przyciskiem Home

Większość iPadów innych niż nowsze Pro ma przycisk Początek. Jeśli Twój iPad ma fizyczny przycisk Home (kółko) w dolnej ramce, użyj następującej metody, aby wymusić ponowne uruchomienie iPada.

Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk „Home” i „Top” (znany również jako przycisk zasilania lub przycisk usypiania / budzenia), aż pojawi się logo Apple na ekranie.

Jak wymusić ponowne uruchomienie iPada za pomocą przycisku Home

Kiedy pojawi się logo Apple, możesz puścić przyciski.

Zwykle wymuszone ponowne uruchomienie rozwiązuje drobne problemy i błędy iOS. Jeśli problem nie ustąpi, w ostateczności możesz spróbować zresetować iPhone’a lub iPada.

x