Jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a 13 Pro

Kiedy iPhone został wydany po raz pierwszy, zmienił on sposób projektowania telefonów. Zamiast całych klawiatur lub wielu twardych przycisków, projekt działał z jednym przyciskiem Home. Były i nadal są twarde przyciski z boku, ale z biegiem lat przycisk Home również został wycofany.

Wymuś ponowne uruchomienie iPhone’a 13 Pro

iPhone 13 Pro to najnowszy model iPhone’a (obecnie) i jako taki nie ma przycisku Home. Pod względem wzornictwa i funkcjonalności przycisków zmieniły się one całkiem sporo od pierwszego iPhone’a do iPhone’a 8. Do tego momentu boczny przycisk na tych iPhone’ach mógł być używany do ponownego uruchamiania iPhone’a. Teraz aktywuje Siri, jeśli jest przytrzymany.

Jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a 13 Pro

Istnieją dwa sposoby wymuszenia ponownego uruchomienia iPhone’a 13 Pro; możesz przejść przez aplikację Ustawienia lub użyć twardych przycisków z boku urządzenia.

Metoda 1: aplikacja Ustawienia

Aplikacja Ustawienia ma wbudowaną opcję ponownego uruchamiania iPhone’a. Jeśli interfejs użytkownika telefonu reaguje, jest to najłatwiejsza metoda ponownego uruchomienia iPhone’a.

Otwórz aplikację Ustawienia.
Przejdź do Generała.
Przewiń do końca i dotknij Zamknij.
Użyj suwaka na ekranie, aby wyłączyć iPhone’a.
Gdy telefon jest wyłączony, naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny/przycisk Siri, aby go włączyć.

Metoda 2: twarde przyciski

Jeśli interfejs użytkownika telefonu nie reaguje lub z jakiegoś powodu jest spowolniony, możesz użyć twardych przycisków z boku urządzenia, aby je ponownie uruchomić.

Naciśnij przycisk zwiększania głośności i zwolnij go.
Naciśnij przycisk zmniejszania głośności i zwolnij go.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny/Siri, aż zobaczysz suwak wyłączania.
Użyj suwaka wyłączania, aby wyłączyć telefon.
Gdy telefon jest wyłączony, naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny/Siri, aby go ponownie włączyć.

Wniosek

iPhone’y, a raczej iOS nie mają opcji restartu. Zawsze najpierw wyłączysz iPhone’a, a potem włączysz go. Jeśli korzystasz z telefonu z Androidem, możesz być przyzwyczajony do posiadania opcji Uruchom ponownie w menu zasilania, ale iOS nie stosuje tego samego podejścia. Nie ma innych sposobów na wyłączenie telefonu, chyba że bateria całkowicie się rozładuje. Jeśli masz problemy z iPhonem po oddaniu go do naprawy, może być konieczne ponowne sprawdzenie go. Wymuszone ponowne uruchomienie może być mało pomocne. Na razie najlepiej zawsze zabierać urządzenie do Apple, jeśli chcesz coś naprawić.

x