Jak znaleźć znajomych w grze Minecraft?

Minecraft nigdy nie potrzebował konta do gry. Użytkownicy musieli utworzyć konto Mojang, aby kupić grę, ale nic poza tym. Zmieniło się to po tym, jak Microsoft kupił Minecraft. Aby grać w Minecrafta, potrzebujesz teraz konta Microsoft Live. Dobrą wiadomością jest to, że konto Microsoft Live współpracuje z usługami Xbox oraz siecią gier i graczy.

Znajdź przyjaciół w Minecraft

Minecraft to gra z otwartym światem, w którą możesz grać online z wieloma graczami. Masz możliwość dołączenia do dowolnego serwera online i będą tam inni gracze. Jeśli wolisz nie bawić się z nieznajomymi, zawsze możesz zagrać ze znajomymi. Sztuką jest znalezienie ich i umieszczenie ich wszystkich na tym samym serwerze.

Jak znaleźć przyjaciół w Minecraft

Istnieją różne sposoby znajdowania znajomych w grze Minecraft. Jeśli chcesz wybrać najprostszą drogę, możesz po prostu udostępnić serwer, na którym grasz i aby wszyscy do niego dołączyli. Nie będziecie „połączeni” ze znajomymi, ale wszyscy będziecie na tym samym serwerze, na którym możecie grać razem.

Znajdź tagi graczy

Zanim będziesz mógł zaprosić znajomych do gry w Minecrafta, musisz ich dodać. Znajomi są dodawani za pomocą tagu gracza. Tag gracza jest uzyskiwany z aplikacji Xbox. Każdy, kto gra w Minecrafta, ma konto Microsoft Live i przez powiązanie ma tag gry.

Zapytaj znajomych o ich tag gry. Gdy masz już tag, możesz dodać go bezpośrednio, gdy zapraszasz znajomych do gry w Minecrafta lub możesz dodać ich w aplikacji Xbox (nie musisz posiadać konsoli Xbox). Aplikację można pobrać na urządzenie mobilne lub w systemie Windows 10.

Po uzyskaniu aplikacji Xbox wykonaj następujące kroki.

Otwórz aplikację Xbox.
Zaloguj się przy użyciu tego samego konta Microsoft, którego używasz do logowania się w grze Minecraft.
Przejdź do zakładki Społeczności.
Wpisz tag gracza znajomego w pasku wyszukiwania.
Wybierz je z wyników i kliknij Obserwuj.
Niech twój przyjaciel pójdzie za tobą.
Gdy będziecie się wzajemnie śledzić, druga osoba pojawi się jako przyjaciel.

Dodaj znajomych w Minecraft

Otwórz Minecrafta.
Wybierz świat, w którym chcesz grać.
Po załadowaniu świata przejdź do ustawień świata.
Po prawej stronie kliknij przycisk Zaproś do gry.
Wybierz znajomego z listy i wyślij zaproszenie.

Jeśli nie dodałeś znajomych na konsoli Xbox, ale masz ich tag gracza, możesz zaprosić ich bezpośrednio w grze Minecraft.

Otwórz Minecrafta.
Wybierz świat, w którym chcesz grać.
Po załadowaniu świata ucieknij/wyjdź do ustawień gry.
Kliknij przycisk Zaproś do gry.
Kliknij Dodaj znajomego.
Wprowadź tag gracza znajomego.
Wyślij zaproszenie.

Wniosek

Znajomi w grze Minecraft są połączeni za pośrednictwem sieci Xbox, do której dołączasz automatycznie podczas tworzenia konta Microsoft. Będziesz musiał wygenerować dla siebie tag gracza, ale to wszystko, czego potrzebujesz. Tag gracza jest niezbędny do dodawania znajomych w grze Minecraft. Nie musisz kupować usług związanych z Xbox.

x