Kiedy utworzyłem swoje konto Google?

Nie będę się chwalić, jak myślę o wielkich, skomplikowanych hasłach do mojego konta e-mail, Facebooka, Twittera i wejścia do mojego tajnego laboratorium. Potrafię je łatwo zapamiętać, ale nie można powiedzieć tego samego o wszystkich i za każdym razem, gdy zmieniam hasło (co robię regularnie ze względu na bezpieczeństwo), przez kilka pierwszych dni trudno mi je przypomnieć. Ale zapamiętanie haseł nie jest łatwe dla wszystkich, a odzyskanie hasła do konta Google wiąże się z pytaniem, na które jest mało prawdopodobne, aby zapamiętał odpowiedź; kiedy utworzyłeś swoje konto Google? Dowiedziałem się o tym kilka tygodni temu, kiedy mój tata, który dobrze się starzeje, ale ma słabą pamięć, zapomniał hasła do swojego konta Gmail. Pomogłem mu w skonfigurowaniu, ale Gmail nie pozwolił mi go odzyskać przy użyciu dodatkowego adresu e-mail. Jeśli niefortunnie zapomniałeś hasła do Gmaila i musisz wiedzieć, kiedy utworzyłeś swoje konto, oto dwa szybkie sposoby, aby je znaleźć.

E-mail powitalny Gmaila

Gdy tylko utworzysz nowe konto Google, Gmail wyśle ​​Ci trzy e-maile z powitaniem na pokładzie, pomocą w rozpoczęciu pracy i nie tylko. Nigdy do tej pory nie czytałem tych e-maili i często zastanawiam się, dlaczego ich po prostu nie usuwam. Nigdy ich nie usuwaj; te e-maile zostały wysłane do Ciebie w ciągu kilku minut od utworzenia konta i są najłatwiejszym sposobem uzyskania daty utworzenia.

Teraz możesz się zastanawiać, dlaczego to pomaga, ponieważ jeśli zapomniałeś hasła, nie możesz oczekiwać, że przeszukasz pocztę e-mail w poszukiwaniu wiadomości powitalnej, prawda? Ta sztuczka jest przydatna, jeśli zapomniałeś hasła, ale masz konto Google dodane do telefonu z Androidem, który między innymi synchronizuje pocztę e-mail. Możesz otworzyć aplikację Gmail na swoim telefonie, wyszukać wiadomość e-mail i znaleźć datę urodzenia swojego konta.

Google Takeout

Ostatnio odwiedziliśmy Google Takeout, gdy Czytnik Google był zamykany (nadal tęsknię za tym, naprawdę) i tak naprawdę nie zwracaliśmy wtedy zbytniej uwagi na nic innego, z wyjątkiem tego, że nasz ukochany Czytnik już nie będzie. Przejdź do Google Takeout i wybierz opcję eksportu danych ze swoich kręgów. Zostaniesz poproszony o zalogowanie się w celu potwierdzenia eksportu. Po zalogowaniu się zostaniesz zapytany, gdzie chcesz przenieść dane. Na tej samej stronie zobaczysz następującą kartę informacyjną z datą utworzenia konta.

Wadą

Aby uzyskać te informacje, potrzebujesz dostępu do Gmaila, więc jeśli jeszcze ich nie masz i zapomniałeś hasła lub, co gorsza, Twoje konto zostało przejęte, będziesz musiał polegać na innym sposobie odzyskiwania metody, aby to odzyskać.

[via Digital Inspiration]

x