Pobierz teraz płaską wersję interfejsu użytkownika Facebooka na Androida

W październiku 2013 r. Facebook ogłosił, że będzie oferował nowy „program Facebook Alpha” dla użytkowników Androida, którzy chcą przetestować nowe funkcje, zanim trafią do stabilnej wersji. Facebook testował przeprojektowaną wersję aplikacji na Androida, która wygląda podobnie do jej wariantu na iOS, oferuje zupełnie nowy płaski interfejs użytkownika i wiele zmian pod maską oraz wprowadza nową nawigację z kartami do stołu. Płaski wariant interfejsu użytkownika nie trafił jeszcze na stabilny kanał i chociaż gigant sieci społecznościowej zacznie go wdrażać w najbliższych dniach, możesz go teraz przetestować na swoim urządzeniu, dołączając do programu Facebook Alpha. W tym przewodniku pokażemy, jak to zrobić. Czytaj!

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest upewnienie się, że nie jesteś jeszcze członkiem programu testów beta na Facebooku, ponieważ może to spowodować konflikt między aktualizacjami alfa i beta aplikacji. Jeśli jesteś już beta testerem, po prostu przejdź do jego Grupa Google, kliknij mały przycisk Użytkownik w prawym górnym rogu i kliknij „Opuść tę grupę”.

Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem programu Beta Tester, po prostu pomiń ten krok.

Teraz zdecyduj się na program Facebook Alpha, dołączając do jego grupy Google. Jeśli nie masz profilu Google+, musisz go najpierw utworzyć. Po zrobieniu tego odwiedź Grupa Facebook Alpha Testers w Grupach dyskusyjnych Google i kliknij przycisk „Dołącz do grupy”.

Pobierz nowy płaski interfejs Facebooka na Androida_1

Na kolejnym ekranie, po przeczytaniu wszystkich instrukcji (jeśli trzeba), kliknij przycisk „Dołącz do tej grupy”.

Pobierz nowy płaski interfejs użytkownika Facebooka na Androida_2

Po dołączeniu do grupy otrzymasz kilka instrukcji dotyczących pobierania aplikacji na urządzenie. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć link obok wiersza „Zostań testerem”.

Pobierz nowy płaski interfejs użytkownika Facebooka na Android_3

Następnym krokiem jest ponowne kliknięcie przycisku „Zostań testerem” na następnym ekranie. Poprosi Cię o potwierdzenie, a także wyświetli stronę Sklepu Play aplikacji, z której możesz pobrać aplikację Facebook. Twoja istniejąca aplikacja Facebook zostanie zastąpiona wersją Alpha. Ewentualnie w ciągu kilku godzin możesz zostać poproszony o zaktualizowanie bieżącej aplikacji Facebook bezpośrednio z urządzenia.

Pobierz nowy płaski interfejs użytkownika Facebooka na Android_4

Nadchodząca aplikacja na Androida wygląda fantastycznie z lepiej wyglądającym interfejsem i poprawioną ogólną nawigacją.

Płaski interfejs użytkownika Facebook 1 Płaski interfejs użytkownika Facebook 2

Jeśli chcesz wrócić do stabilnej wersji, po prostu odłącz grupę Google Program Alpha i ponownie zainstaluj Facebooka z Google Play.

x