Udostępnij teraz w social media:


Nie wszystkie zmiany lub nowe funkcje wprowadzone przez Facebooka cieszą się dużym zainteresowaniem. W rzeczywistości niektóre z jego najlepszych funkcji są często wdrażane po cichu, aby użytkownicy mogli je później odkryć, gdy zobaczą opcję. Nie oznacza to, że Facebook nie przedstawia poprawnie swoich nowych funkcji swoim użytkownikom, ale nie zawsze są one wielkim problemem. Jednym z przykładów jest funkcja Zapisz, którą Facebook wprowadził jakiś czas temu. Dowiedzenie się o tym zajęło użytkownikom trochę czasu i okazało się, że jest całkiem przydatne. Obecnie jest wdrażana nowa funkcja, którą właściciele stron na Facebooku mogą pokochać; funkcja wstecznej daty, która umożliwia publikowanie z datą w przeszłości. Facebook już umożliwił użytkownikom planowanie postów, ale teraz wprowadził coś, co robi dokładnie odwrotnie. Oto jak to działa.

Sprawdź -   Jak zmusić program Outlook do pobierania obrazów (jeśli na pewno to dobry pomysł)

Zredaguj swój post i kliknij strzałkę obok przycisku Opublikuj. To daje trzy opcje; zaplanuj wpis, datuj post i zapisz wersję roboczą (to też jest nowe). Kliknij Wstecz Data i wybierz pierwszy rok. Możesz publikować już od 1970 roku (na długo przed stworzeniem Facebooka lub urodzeniem Marka Zukerberga). Po wybraniu roku pojawia się lista rozwijana miesiąca. Wybranie miesiąca spowoduje wyświetlenie selektora dnia. Po ustawieniu daty możesz również zdecydować, czy chcesz ukryć post na osi czasu, czy nie. Kliknij „Data wsteczna”.

FB_backdate

Teraz oczywiście możesz się zastanawiać, po co publikować coś z przeszłości, a także na Facebooku, gdzie ludzie lubią wiedzieć, co nowego, czy to post na stronie, czy znajomy. Ta funkcja umożliwia stronom uzupełnianie brakujących wydarzeń lub dodawanie aktualizacji z datami z przeszłości, których nie były w stanie. Nowi użytkownicy, którzy polubią stronę, będą mogli przeglądać ją na osi czasu. Co ważniejsze, dostarcza Facebookowi informacji o stronie, firmie lub wydarzeniu poprzedzającym istnienie sieci. Informacje są generowane przez użytkowników i wiele warte. Zastanawiam się, czy możemy spodziewać się, że jakiś czas później zostanie wprowadzona główna funkcja, która pomoże nam (zwykłym użytkownikom profilu) lepiej wykorzystać te informacje. Funkcja Zapisz wersję roboczą jest również nowa i wydaje się całkiem niesamowita. To dziwne, że Google Plus nie ma nic do tego.

Sprawdź -   Jak zgłaszać wiadomości na Facebooku Messenger