Praktyczne korzystanie z połączeń głosowych i wideo Skype dla usługi Outlook.com

Nie dotykałem Skype’a od czasu pojawienia się FaceTime i połączeń wideo Viber, ale nadal istnieje ogromna baza użytkowników usługi, szczególnie na rynku korporacyjnym. Integracja Skype’a z linią produktów mobilnych i stacjonarnych była wysoko postawiona na priorytetach Microsoftu dzięki Skype po przejęciu – najnowszym produktem do integracji jest Outlook.com. Chodźmy!

Integracja Skype w programie Outlook

Nowoczesne spojrzenie na Hotmail przez Microsoft zostało pozytywnie odebrane przez użytkowników. Tak pozytywnie, że – przynajmniej w moim kręgu przyjaciół i współpracowników – ludzie faktycznie odeszli od Gmaila, który od dawna jest ulubionym przez tłumy użytkowników. Gmail prawie się nie zmienił w ciągu ostatnich kilku lat; Outlook.com to poważna zmiana w wyglądzie, a co za tym idzie, działaniu poczty internetowej. Tak, „jeśli coś nie jest zepsute, nie naprawiaj tego”. Jednak Gmail wyglądał i działał w dużej mierze tak samo od połowy 2000 roku. Wydaje mi się to dość dziwne, ale Gmail zaczyna się trochę nudzić!

Teraz Outlook.com ma możliwość czatowania ze znajomymi z Facebooka i Google, ale dodanie połączeń głosowych i wideo przez Skype to ciasto!

Skype na połączenie z outlook.com

Działa (prawie) zgodnie z oczekiwaniami. Po prostu zaloguj się na swoje konto Microsoft na Outlook.com, kliknij ikonę buźki w prawym górnym rogu, aby uruchomić czat, i gotowe! Skype jest już połączony z Twoim kontem, więc wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć „Rozpocznij nową rozmowę” i rozpocząć rozmowę wideo, prawda?

Więc nie. Skype na Outlook.com będzie najpierw wymagał zainstalowania wtyczki do czatu wideo / audio. Miałem nadzieję, że nie będę musiał instalować wtyczki przeglądarki, ale niestety! Standardy sieciowe nie są wystarczająco zaawansowane. WebRTC nadal wymaga dużo pracy, zanim – jeśli w ogóle – zastosują go duże firmy, takie jak Microsoft.

skype na outlook.com w rozmowie audio

Instalacja wtyczki 5MB była bezbolesna. Jednak czaty wideo po prostu nie działały. Skype na Outlook.com odmówił rozpoznania mojej kamery internetowej! Przetestowałem jednak czat audio i przynajmniej działało dobrze. Jakość głosu była na najwyższym poziomie!

skype na outlook.com kamera internetowa nie została ponownie skonfigurowana

Nie miałbym nic przeciwko przestawieniu się na Outlook.com, ale stosunek wysiłku do zmiany w stosunku do wzrostu produktywności pozostaje niski, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że używam Google Apps dla domeny niestandardowej (awaisimran.com) i Mailbox na iOS, co nie jeszcze obsługują Outlooka. Jednak dla wszystkich innych dodanie Skype’a w przeglądarce sprawia, że ​​Outlook.com jest jeszcze bardziej atrakcyjną alternatywą dla Gmaila.

x