Witajcie! 👋 Przygotowaliśmy dla Was dzisiejszy przegląd nowości produktowych! 📣
Salesforce wprowadza na rynek AI Cloud
Firma Salesforce prezentuje AI Cloud, platformę mającą na celu wzmocnienie generatywnych doświadczeń w obrębie aplikacji i procesów biznesowych. Warstwa zaufania Einstein GPT, stanowiąca fundament AI Cloud, zapewnia bezpieczeństwo danych i zgodność z regulacjami na poziomie korporacyjnym podczas implementacji generatywnych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się zarówno bezpieczeństwem, jak i korzyściami płynącymi z tej technologii.
Salesforce deklaruje, że Einstein GPT to pionierski system sztucznej inteligencji dedykowany do zarządzania relacjami z klientami (CRM). System ten przetwarza ponad bilion prognoz tygodniowo, wspierając liczne aplikacje Salesforce.
Generatywna sztuczna inteligencja, w oparciu o mechanizmy Einstein, ma za zadanie zwiększać produktywność i efektywność w obszarach sprzedaży, marketingu, obsługi klienta i handlu.
AI Cloud od Salesforce łączy ze sobą różne technologie, takie jak Einstein, Data Cloud, Tableau, Flow oraz MuleSoft, aby zaoferować przedsiębiorstwom wiarygodne i przystępne usługi w obszarze sztucznej inteligencji.
Hyper dla wirtualnych YouTuberów i twórców awatarów
Hyper Online specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania dla wirtualnych YouTuberów oraz twórców treści wykorzystujących awatary. Ich pierwszym produktem jest aplikacja mobilna, która upraszcza proces nagrywania i streamowania treści z użyciem trójwymiarowego awatara Live2D.
Wirtualni YouTuberzy i twórcy awatarów mogą prowadzić transmisje na różnych platformach, w tym Hyper, Twitch, YouTube, TikTok i innych.
W produkcie wdrożono nową funkcjonalność, Hyper AI, która pozwala na generowanie postaci sterowanych przez sztuczną inteligencję. Te postacie mogą pełnić rolę osobistych chatbotów lub być wykorzystywane w opowiadaniu historii z pomocą awatarów VTuber. Firma niedawno pozyskała 3,6 miliona dolarów w rundzie finansowania zalążkowego od Amazona i innych znaczących inwestorów.
Awatary VTuber wykorzystujące sztuczną inteligencję od Hyper są oparte na generatywnej AI, zbudowanej na technologii GPT OpenAI i dostosowanej przez Hyper w taki sposób, aby obsługiwała zapytania w języku naturalnym oraz komunikację werbalną. W odróżnieniu od tradycyjnych VTuberów, te awatary nie potrzebują ludzkiego odpowiednika, aby funkcjonować.
Blink prezentuje AI Copilot do automatyzacji
Blink Copilot to narzędzie wspomagające specjalistów IT i bezpieczeństwa w zwiększaniu produktywności oraz zapewnianiu bezpiecznych przepływów pracy. Pozwala na automatyzację bezpieczeństwa za pomocą rozwiązań bezkodowych, niskokodowych lub z wykorzystaniem kodu generowanego przez sztuczną inteligencję. Wszystko to niezależnie od poziomu wiedzy użytkownika.
Blink przekonuje, że automatyzacja oferowana przez jego Copilota jest niezrównana i pozwala zespołom ds. bezpieczeństwa na realizację zadań automatyzacyjnych w ciągu kilku sekund, które normalnie zajęłyby miesiące.
Według dostępnych informacji, firma pozyskała do tej pory łącznie 26 milionów dolarów. Blink Copilot automatyzuje procesy robocze dla różnych zespołów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w tym dla SOC i zespołów reagujących na incydenty, bezpieczeństwo w chmurze, bezpieczeństwo IT i SaaS, zarządzanie tożsamością i dostępem, zarządzanie ryzykiem oraz zgodność.
Główne funkcje obejmują edytor niskokodowy, bibliotekę automatyzacji zawierającą ponad 7000 gotowych automatyzacji przepływu pracy w zakresie bezpieczeństwa oraz portal samoobsługowy.
Wykorzystując Blink, można zoptymalizować operacje zespołu ds. bezpieczeństwa i podnieść poziom ochrony całej organizacji.
Aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami, zapraszamy do sekcji Najnowsze technologie.
newsblog.pl
Maciej – redaktor, pasjonat technologii i samozwańczy pogromca błędów w systemie Windows. Zna Linuxa lepiej niż własną lodówkę, a kawa to jego główne źródło zasilania. Pisze, testuje, naprawia – i czasem nawet wyłącza i włącza ponownie. W wolnych chwilach udaje, że odpoczywa, ale i tak kończy z laptopem na kolanach.