To oszustwo Verizon Smishing jest szalenie realistyczne

Udostępnij teraz w social media:

Oszustwa związane z wiadomościami tekstowymi stają się coraz bardziej powszechne, a najnowsze oszustwo, które widzieliśmy, jest najbardziej wyrafinowane. Oszust podszywa się pod Verizon i wysyła Ci wiadomość tekstową „Bezpieczeństwo konta”, która prowadzi do szokująco przekonującej kopii witryny Verizon.

Otworzyliśmy link, aby zobaczyć oszustwo w akcji. Nie próbuj tego w domu: jeśli otrzymasz oszukańczą wiadomość, odradzamy otwieranie żadnych linków do niej dołączonych. Powinieneś także usunąć wiadomość i zablokować nadawcę.

Oszustwa wiadomość tekstowa brzmi: „Bezpieczeństwo Twojego konta Verizon wymaga weryfikacji” i zachęca do kliknięcia linku, aby „zweryfikować swoje konto”. Gdy to zrobisz, trafisz na stronę phishingową, która wygląda prawie dokładnie tak, jak prawdziwa witryna Verizon.

  Jak sprawdzić siłę sygnału Wi-Fi

Fałszywa witryna prosi o podanie numeru telefonu komórkowego My Verizon lub identyfikatora użytkownika i hasła. Po ich podaniu poprosi o podanie kodu PIN do Twojego konta. Na koniec prosi o podanie wszystkich danych osobowych w celu „identyfikacji”.

To przekonująca praca. Witryna wygląda na prawdziwą i autentyczną – jeśli nie przyjrzysz się zbytnio adresowi, który w rzeczywistości nie jest rzeczywistą witryną Verizon.

Podobnie jak strona logowania na prawdziwe konto, sprawdza nawet informacje, które wprowadzasz. Jeśli pozostawisz swoje imię i nazwisko puste, zostaniesz poproszony o wpisanie go przed kontynuowaniem.

Witryna phishingowa podszywająca się pod Verizon.

Na końcu tego procesu witryna phishingowa dziękuje za podanie informacji i „przekierowuje na stronę główną”.

Aby uzyskać maksymalne oszustwo, witryna phishingowa w rzeczywistości przekierowuje Cię na prawdziwą witrynę Verizon pod koniec procesu. Jeśli nie przyjrzysz się zbyt uważnie, możesz zostać oszukany i pomyśleć, że byłeś w witrynie Verizon przez cały czas.

  Najlepsza sieć VPN dla Afryki Południowej w 2019 r

Co to za gra Nie podaliśmy prawdziwych danych konta Verizon, więc nie możemy powiedzieć na pewno. Oszust prawdopodobnie spróbuje przejąć Twoje konto Verizon, zamówić smartfony na kredyt i wystawić Ci rachunek. To powszechne oszustwo w dzisiejszych czasach, o czym przekonaliśmy się, rozmawiając z fałszywymi rekruterami. Oszust może również wykorzystać Twoje informacje do wykonania oszustwa polegającego na przeniesieniu telefonu, kradzieży Twojego numeru telefonu i wykorzystania go do ominięcia weryfikacji dwuetapowej na Twoich kontach. Jeśli napotkałeś to oszustwo i podałeś swoje dane osobowe stronie phishingowej, powinieneś skontaktuj się z Verizon natychmiast.

Świetna witryna Verizon po wprowadzeniu danych osobowych.

Smishing zyskuje na popularności, przenosząc wiadomości e-mail ze spamem do aplikacji Wiadomości na telefonie.

  Czy ExpressVPN działa z torrentami? Testowane i sprawdzone do 2020 roku

Oszuści wysyłają również wiadomości z fałszywymi numerami śledzenia przesyłek FedEx i ostrzeżeniami o zawieszeniu kont Netflix, ale ten ostatni jest najbardziej niebezpieczny, jaki widzieliśmy.

Uważaj na podejrzane wiadomości. Jeśli nie otrzymałeś jeszcze fałszywej wiadomości tekstowej, prawdopodobnie dostaniesz ją w przyszłości. Oto, jak uchronić się przed fałszywymi oszustwami.

x