Top 5 klasycznych gier kooperacyjnych z nowoczesnymi remake’ami

Udostępnij teraz w social media:

Gry wideo zawsze miały być udostępniane. Teraz niektóre z tych klasycznych doświadczeń z minionych dziesięcioleci zostały przekształcone w bardziej przystępne, nowoczesne tytuły. Oto kilka, w które możesz zacząć grać ze znajomymi, lokalnie lub globalnie.

Streets of Rage 4

Pierwsze trzy gry Streets of Rage zostały wydane na Sega Genesis na początku lat 90. Byli tak samo wpływowi na przewijany z boku gatunek beat-’em-up, jak River City Ransom z 1989 roku.

Wydane ponad 25 lat po trzeciej części, Streets of Rage 4 pochodzi od innego dewelopera, ale korzysta z dziesięcioleci ulepszeń w ogólnym projekcie gry. Możesz walczyć u boku lub przeciwko maksymalnie czterem znajomym, lokalnie lub online. Jest też arsenał nowych śmiercionośnych ruchów dla postaci mistrzowskich i klasycznych.

Oryginalni kompozytorzy ukochanej ścieżki dźwiękowej do tańca elektronicznego, Yuzo Koshiro i Hotohiro Kawashima, powrócili na czwartą odsłonę. Dołączyło do nich wielu zaproszonych artystów, aby zapewnić niesamowitą ścieżkę dźwiękową, gdy ty i twoi kumple walczysz z przestępcami prowadzącymi Wood Oak City.

Rozgrywka jest wystarczająco płynna, aby wykonać złożone kombinacje lub podstawowe wciskanie przycisków, a wszystko to ożywa w pięknym, ręcznie rysowanym stylu.

Streets of Rage 4 (24,99 USD) jest dostępny za Przełącznik Nintendo, PlayStation 4, Xbox One, i Windows.

Doom (1993)

Najlepszą częścią ponownego uruchomienia gry Doom jest nowa ścieżka dźwiękowa, która nie „uderza” tak bardzo, jak wyrywa ci kręgosłup i uderza nią w przodków. Doom (2016) i jego sequel, Doom Eternal (2020), oferują tradycyjne konkurencyjne tryby wieloosobowe. Jednak ta ostatnia będzie zawierała piekielnie zabawny tryb kooperacji o nazwie „Inwazja” w nadchodzącej aktualizacji (do ustalenia). Ty i twoja kohorta możecie kontrolować potężne demony i atakować kampanię innego gracza.

  Co to jest MagSafe dla iPhone'a 12 i co może zrobić?

Nowy Doom to restart, a nie remake. Trudno jest znaleźć platformę, na której nie można go uruchomić, ale najnowszy remake oferuje piękny lokalny tryb kooperacji dla maksymalnie czterech graczy na Switch, PS4 i Xbox One. Aby uczcić 25. rocznicę wydania oryginalnego Dooma w 1993 r., Bethesda Softworks wypuściła przerobioną wersję gry Doom na konsole obecnej generacji.

To ta sama krwawa przygoda z zabijaniem demonów, którą wielu pamięta, ale teraz nie jesteś sam w tej podróży przez piekło. Istnieje również tryb deathmatch, jeśli chcesz zamiast tego nienawidzić swoich przyjaciół.

Doom (4,99 USD) jest dostępny dla Przełącznik Nintendo, PlayStation 4, i Xbox One.

River City Girls

Plik

W klasycznej bijatyce kooperacyjnej z 1989 roku, River City Ransom for NES, wcielisz się w postać Alexa i Ryana (lub Kunio i Riki w Japonii). Ich dziewczyny zostały porwane przez przywódcę gangu o imieniu Ślizg. Gra stała się klasykiem gatunku i została przeniesiona na niezliczone systemy Nintendo.

W 2019 roku River City Girls przerobiło całą klasyczną rozgrywkę na zupełnie nowe wydanie w tej grze Kunio-kun seria. Tym razem dziewczyny, Kyoko i Misako, muszą ratować chłopców.

Dzięki znacznie głębszym elementom RPG niż oryginalna gra, River City Girls pozwala ulepszać szyki i ich broń, gdy ty i jeden przyjaciel przechodzicie przez 16-bitowe światy. Ścieżka dźwiękowa jest równie wykwintna jak dziewczyny i zawiera mnóstwo gościnnych występów znanych artystów chiptune.

River City Girls (29,99 $) jest dostępna dla Przełącznik Nintendo, PlayStation 4, Xbox One, i Windows.

Super Mario Maker 2

Plik

To jedna z najpopularniejszych ikon kultury na świecie. Prawie każdy kocha grę Mario. Super Mario Maker 2 łączy estetykę i styl gry każdej przewijanej gry Mario w jedno wielkie święto czystej platformowej przyjemności.

  Zmień swoją mysz we wskaźnik laserowy w programie PowerPoint

Istnieje nie tylko ogromna liczba wbudowanych kursów z trybem Story, ale także łatwy w użyciu zestaw narzędzi. Każdy element Mario, jaki można sobie wyobrazić, pozwala ci zbudować trasę swoich marzeń (lub koszmary).

Najlepsze jest to, że prawie wszystko w Super Mario Maker 2 to kooperacja, łącznie z budowaniem. Ty i Twoi znajomi możecie uzyskać dostęp do całej zawartości dla wielu graczy, o ile każdy ma kopię gry na swoim Switchu i subskrypcję Nintendo Online.

Nadal możesz grać lokalnie na dowolnych polach utworzonych przez siebie lub innych bez subskrypcji, o ile masz więcej niż jedną Joy-Con.

Super Mario Maker 2 (59,99 USD) jest dostępny dla Przełącznik Nintendo.

Neverwinter Nights: Edycja Rozszerzona

Klasyczna gra RPG BioWare oparta na tytułowych ustawieniach Dungeons & Dragons, Neverwinter Nights została pierwotnie wydana na PC w 2002 roku i spotkała się z szerokim uznaniem krytyków. Przez lata wydano niezliczone godziny dodatkowej zawartości, a wszystko to w trybie współpracy. Wreszcie wszystkie mody rozszerzeń zostały zebrane w jeden nowoczesny pakiet z ulepszeniami graficznymi dla wszystkich głównych platform do gier.

W 2017 roku ukazało się studio założone przez byłych pracowników BioWare Neverwinter Nights: Edycja rozszerzona dla systemów Windows, Mac, Linux i ostatecznie dla Androida. Ponieważ oryginalny tytuł został stworzony dla komputerów PC, porty konsoli w tej rozszerzonej edycji zawierają ogromną liczbę ulepszeń jakości życia. W efekcie gra kosztowała nieco więcej. Wersja na Androida ma mniej funkcji, więc kosztuje trochę mniej.

Możesz przeczytać więcej o różnicach między platformami na oficjalna strona z najczęstszymi pytaniami dewelopera. Gra jest wieloplatformowa dla Xbox One, Windows, Linux i Mac (urządzenia mobilne zostaną dodane w przyszłości).

  Jak skonfigurować konto POP3 lub IMAP w programie Microsoft Outlook

Ciesz się tętniącą życiem krainą fantasy wraz z innymi poszukiwaczami przygód dzięki uproszczonym opcjom dla wielu graczy i trwałym światom online.

Neverwinter Nights: Enhanced Edition (49,99 USD) jest dostępny za Przełącznik Nintendo, PlayStation 4, i Xbox One. Jest również dostępny dla systemów Windows, Mac lub Linux za pośrednictwem Parowy lub GOG (19,99 USD) lub dalej Android (9,99 USD).

Bonus: książki przygodowe dla wielu graczy

Jeśli szukasz bardziej zaawansowanego trybu współpracy, zawsze znajdziesz cudowny, naukowy świat trybu wieloosobowego książki do wyboru własnej przygody (CYOA). Ty i twój przyjaciel możecie wybrać rolę jednego z dwóch głównych bohaterów. Następnie czytasz wielką przygodę, która pozwala ci za każdym razem podejmować kluczowe decyzje dotyczące innej historii.

Oczywiście istnieje wiele wersji tego stylu gry. Niektórzy, jak Ugryzienie wilka, są prostymi książkami 1 na 1 CYOA, podczas gdy inne lubią Monster Prom, bardziej przypominają powieści wizualne.

Nie ma nic lepszego niż tworzenie więzi wokół dobrej historii lub trudnego wyzwania. Bez względu na rodzaj wybranej gry i platformę, na której grasz, prawdopodobnie istnieje sposób, aby zagrać w nią ze znajomymi.

x