15 klasycznych gier Playstation (PS1), w które nadal lubisz grać

Gry na PS1 przynoszą nostalgię i zabierają Cię z powrotem do czasów dzieciństwa, kiedy spędzałeś godziny grając w gry. Nie ma nic lepszego niż te gry i nostalgia, którą ze sobą niosą.

Był czas, kiedy dzieci i dorośli szaleli na punkcie gier na PS1. Szał rósł, aż pewnego dnia dorośliśmy i przejęły obowiązki.

Ale szaleństwo i miłość do tych gier są nadal takie same. W tym artykule omówiono klasyczne gry na PlayStation, w które uwielbiałeś grać jako dorosły i które nadal kochasz. Zapnij pasy i przygotuj się na przejażdżkę kolejką górską pełną emocji i nostalgii.

Jak PlayStation zmieniło świat gier?

Około 20 lat temu Sony wymyśliło swoją konsolę do gier, która całkowicie zmieniła świat gier. Istnieją pewne powody, dla których PlayStation zmienia świat gier.

Innowacyjne sterowanie

Wprowadzenie innowacyjnego sterowania i ustawiania wzorca kontrolera trafia do Sony i PlayStation.

Większość konsol do gier była wyposażona w jeden lub dwa przyciski naramienne, podczas gdy PlayStation była wyposażona w cztery kontrolery, tj. L1, L2, R1 i R2. Od tego czasu te klawisze stały się standardową częścią wszystkich konsol do gier.

Sony wymyśliło również podwójny kontroler analogowy, który był pierwszym nowoczesnym padem do gier. Dało to graczowi większą kontrolę nad kamerą i ułatwiło strzelankom grę na konsolach.

PlayStation udowodniło, że płyty będą przyszłością świata gier.

Przed PlayStation wiele konsol do gier pracowało nad koncepcją płyt, ale PlayStation było pierwszym systemem, który z powodzeniem przejeżdżał przez płyty CD. Zastąpił on istniejące wcześniej naboje do gier.

Płyty CD były łatwiejsze w zarządzaniu, a ich koszt był stosunkowo przystępny. PlayStation zrewolucjonizowało świat gier i położyło nacisk na wykorzystanie płyt CD.

Udowodniono światu, że świat gier nie kręci się wokół konkurencji

Wcześniej Nintendo i Sega zdominowały branżę gier. Wraz z wprowadzeniem PlayStation wszystko się zmieniło. PlayStation ugruntowało swoją pozycję i wyrobiło sobie markę i pozycję na rynku.

PlayStation zrewolucjonizowało i zmieniło świat gier. Uświadomiło nam to, że świat gier nie musi kręcić się wokół rywalizacji dwóch firm. Jedna firma może samodzielnie zdominować i rządzić światem.

Patrząc wstecz, z całą pewnością możemy powiedzieć, że cały świat gier zmienił się znacząco, a innowacje pojawiły się dzięki Sony PlayStation. Przyjrzyjmy się więc niektórym z klasycznych gier na PS1, które rozwinęły to szaleństwo.

Castlevania: Symfonia nocy

Gra Castlevania: Symphony of the Night zadebiutowała w 1987 roku i powoli stała się jedną z najpopularniejszych gier na PS1. Najnowsza aktualizacja sprawiła, że ​​Castlevania stała się jedną z najlepszych gier akcji 2D w historii. Symphony of the Night przedstawia postać, która jest synem Drakuli. W trakcie gry musisz grać i odkrywać zamek Draculi. Po drodze możesz też zabić kilka potworów.

Do zabijania wrogów używasz różnych przedmiotów. Każdy z tych elementów znajduje się w podzbiorze RPG. Niektóre elementy symfonii przypominają poprzednie wersje, takie jak przerwy na świece i zbiór Heratów i pieniędzy.

Dodanie systemu map jest najważniejszą zmianą i wprowadzeniem w tej wersji. Nie możesz odwiedzić niektórych miejsc w grze, dopóki nie odkryjesz trzech najważniejszych dusz, czyli wilka, nietoperza i mgły.

Cechy

 • Gra składa się ze 140 różnych stworzeń, wrogów i bossów.
 • Będziesz świadkiem fantastycznych zaklęć magicznych i przemienisz się w nietoperza, wilka lub mgłę.
 • Gra zabierze Cię na przejażdżkę kolejką górską z ukrytą bronią, sekretami i postaciami.

Castlevania to gra przygodowa, która nie pozwoli Ci oderwać wzroku od ekranu. Możesz zagrać w grę i ożywić stare dobre wspomnienia.

Crash Bandicoot 2: Cortex kontratakuje

Fabuła gry Crash Bandicoot 2 obraca się wokół katastrofy, rozmytej, łatwowiernej istoty, która zbiera kryształy dla złej kory DRM, a gra składa się z 25 poziomów. W każdej grupie musisz szukać łatwych do znalezienia kryształów i klejnotów, które bardzo trudno znaleźć.

Nie musisz podchodzić do gry linearnie. Tutaj masz szansę wybrać z serii 5 pokoi warp, a każdy pokój warp zawiera 5 różnych poziomów. Możesz ukończyć te poziomy w dowolnej kolejności.

Ta gra jest pełna różnorodności. Natkniesz się na obszary do biegania i skakania oraz szalonego niedźwiedzia polarnego. Być może będziesz musiał znaleźć drogę przez systemy kanalizacyjne i latać po okolicy za pomocą plecaka odrzutowego. Większość funkcji gry jest podobna do poprzedniej awarii. Ten ma doskonały plan gry i inteligentny projekt. Jest to jedna z najlepszych gier w tym gatunku.

Cechy

 • Gra zabierze Cię na przejażdżkę kolejką górską podczas odkrywania klejnotów.
 • Ulepszona grafika i projekty
 • Możesz planować poziomy w dowolnej kolejności bez żadnych problemów.

Możesz pobrać grę Crash Bandicoot i cieszyć się towarzyszącym jej dreszczykiem emocji. Gra jest zabawna i w równym stopniu przyciąga zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Final Fantasy 7

Final Fantasy 7 to gra fabularna z grafiką i wydajnością par excellence. Poprzednie wersje miały grafikę 2D i ograniczone możliwości dźwięku. Ta gra ma piękne sekwencje filmowe, fantastyczną jakość ścieżki dźwiękowej i grafikę 3D.

Historia opowiada o żołnierzu dołączającym do armii, by zniszczyć złą korporację „Shinra”. Ukończenie gry zajmuje sporo czasu, budując w ten sposób emocje.

Cechy

 • Skomplikowana fabuła
 • Świat wyobraźni
 • Specjalny system walki
 • Pięknie animowane sekwencje, które zapewniają piękne wrażenia podczas oglądania.

Gra Final Fantasy 7 łączy technologię i grywalność w jednej grze. Gra jest zarówno wzbogacająca, jak i rozrywkowa. Wrażenia wizualne i filmy zabiorą Cię na przejażdżkę kolejką górską. Doświadczenie potęguje się, gdy natkniesz się na potężne magiczne zaklęcia gry.

Resident Evil 2

Resident Evil 2 to gra przygodowa z Raccoon City. Jesteś jedynym ocalałym z pozostałej garstki. Grasz jako Leon Kennedy z Flare Redfield. Znaczącym punktem przyciągającym jest przedstawienie spotkania dwóch głównych bohaterów we wspaniałej scenie.

Pędzisz przez zdewastowane miasto i uciekasz od jednej hordy zombie do drugiej. Porzucone radiowozy, rozbite barykady, poćwiartowane ciała i wiele zużytych kul to częsty widok w grze. Istotną atrakcją są walory filmowe, czyli przerywnik filmowy, dialogi, ujęcia kamery itp.

Cechy

 • Horror film akcji
 • Prawdziwe straszne sceny sprawiają, że skaczesz ze strachu.
 • Dwie postacie dają ci szansę spojrzenia na historię z dwóch różnych perspektyw.

Wyobraź sobie horror, który cię przeraża, a ty wyskakujesz ze strachu. Jest to gra przygodowa, która przykleja Cię do ekranu i nie pozwala Ci się ruszyć. To jednocześnie ekscytujące i pełne przygód.

Tekken 3

Tekken 3 to jedna z najlepszych gier walki i jest integralną częścią każdej słynnej biblioteki gier. Posiada dwuwymiarową walkę jeden na jednego i szczegółową grafikę 3D. Wędrująca kamera nadaje grze charakterystyczny trójwymiarowy wygląd. Otrzymasz również dostęp do specjalnych ruchów i kombinacji.

Tekken 3 jest również dostępny w różnych trybach gry. Dostajesz mnóstwo gadżetów, z których wszystkie są ukryte, i odkrywasz je podczas swojej podróży przez grę. Gra zawiera tajne postacie, kostiumy i różne tryby gry. Otrzymasz również dostęp do pięknego epilogu po wyczyszczeniu trybu zręcznościowego gry.

Cechy

 • Ukryte funkcje, które podtrzymują dreszczyk emocji podczas gry.
 • Wiele trybów gry, takich jak minigra Tekken Force.
 • Oddzielne animowane epilogi dla każdego wojownika

Jest to zabawna gra akcji, w którą jeden gracz może grać z przeciwnikami. Dwóch graczy może również rywalizować ze sobą. Gra jest zbudowana z niesamowitą grafiką i tworzy dreszczyk emocji podczas grania na różnych poziomach.

Ciche Wzgórze

Silent Hill to kolejna słynna gra na PS1, która buduje dreszczyk emocji podczas grania i przyciąga twoją uwagę. W tej grze wcielasz się w Harry’ego wdowca, który próbuje uciec przed bólem po stracie żony. Zabiera ze sobą córkę w podróż.

Chwilę później budzisz się i uświadamiasz sobie, że na obrzeżach cichego wzgórza miałeś wypadek. Wiesz, że twoja córka zaginęła. Teraz zaczyna się gra! Pędzisz przez miasto w poszukiwaniu swojej córki.

W grze napotykasz unikalne cechy trójwymiarowego miasta z nieoczekiwanymi efektami świetlnymi i dźwiękowymi. W oparciu o swoje wyniki natkniesz się w grze na cztery różne zakończenia. Dlatego musisz być szybki w swoich ruchach i decyzjach.

Cechy

 • Napięcie wywołuje dreszcze w kręgosłupie.
 • Efekty błyskawic i mgły
 • Różne zakończenia, które zwiększają emocje gry
 • Trzymająca w napięciu historia
 • Krótki czas potrzebny na wczytanie całej gry.

Zapnij pasy i przygotuj się na przejażdżkę kolejką górską w grze Silent Hill. Przemierzając miasto w poszukiwaniu córki, napotkasz na swojej drodze wiele wciągających przeszkód.

Tomb Raider

Ze wszystkich wcześniejszych, najwyżej ocenianych gier, Tomb Raider jest sławny. Grasz jako Lara Croft, która wspina się po ścianach i przeciwstawia się grawitacji. Misternie modeluje wszystkie swoje działania i stanowi doskonały przykład atletyki.

Cechy

 • Niesamowita grafika, która trzyma Cię jak przyklejony do ekranu
 • Kąty kamery, które są po prostu idealne
 • Złożone łamigłówki, które wymagają czasu i mózgu
 • Zabawna fabuła i wyreżyserowane sceny filmowe.

Gra zawiera również mnóstwo broni. Ta pełna przygód gra zabierze Cię przez wzloty i upadki podczas przejażdżki przygodowej. Rozwiązujesz zagadki, mijasz wrogów i odkrywasz wiele ukrytych sekretów. Gra zapewnia przygodę i emocje, gdy przechodzisz przez podróż.

Metal Gear Solid

Metal Gear Solid to gra, w której przedstawiasz cię jako solidnego węża. Twoi wrogowie szarżują na ciebie, a ty wkradasz się do środka. Na każdym poziomie pojawiają się nowe wyzwania. Walczysz ze snajperami, ninja, wojownikami i czołgiem M1. Metal Gear Solid jest ojcem nowoczesnych gier szpiegowskich i jest ponadczasowym klasykiem.

Cechy

 • Dobrze zintegrowana fabuła, która dobrze wpasowuje się w rozgrywkę
 • Gra zawiera trudne łamigłówki, które rozwiązujesz po drodze.

Twoi sojusznicy rozmawiają z tobą przez fajne radio. Twoje postępy są monitorowane i przez cały czas otrzymujesz wskazówki. Gra oferuje połączenie tajemniczej fabuły i zabierze Cię w ekscytującą przejażdżkę. Posiada przyjazny interfejs użytkownika i grafikę, której nie znajdziesz nigdzie indziej. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które lubią gry szpiegowskie lub filmy, ta gra jest dla Ciebie idealna.

Street Fighter Alpha 3

Street Fighter Alpha 3 to ponadczasowy klasyk, który wkroczył w erę PlayStation i gier. Ta gra daje Ci pełne wrażenia z możliwości 2D PlayStation. W sumie jest 34 postaci, z czego cztery postacie są odblokowywane po przejściu przez różne tryby gry.

Cechy

 • Street fighter alfa to klasyk wszechczasów.
 • Jest odpowiedni i idealny dla osób w każdym wieku.
 • Doskonałe ruchy bojowe, które przeniosą każdą walkę na wyższy poziom.

Jest to gra przygodowa, która na każdym kroku jest wypełniona umiejętnościami. Odkrywa nowe przygody, a ludzie w każdym wieku uwielbiają i lubią grać w tę grę.

Kierowca

Gra Driver PS1 jest jak kolejna Grand Theft Auto, z tym wyjątkiem, że nigdy nie stoisz na nogach. Pędzisz ulicami, a gliniarze za tobą śledzą. Musisz wykonać różne manewry, takie jak obrót o 360°, obrót o 180°, slalom itp. Kolejna ekscytująca misja polega na ciągłym prowadzeniu pojazdu, dopóki nie zostanie wyłączony.

Cechy

 • Gra akcji i jazdy
 • Trzaśnij pojazdami i biegnij po ulicach.

Gra jest odpowiednia i idealna dla tych, którzy interesują się jazdą i znajdują zabawę w pędzeniu po ulicach. Ta gra jest idealna dla osób w każdym wieku, a ludzie są zainteresowani ze względu na funkcje, grafikę i efekty dźwiękowe.

Człowiek Pająk

Gra Spiderman na PS1 to słynna gra na PlayStation. Pozwala eksplorować panoramę Nowego Jorku, kanały i kryjówki. Poruszasz się po Nowym Jorku i wykonujesz różne misje. Wykorzystujesz zdolności pająka, by kręcić pajęczynami i huśtać się po budynkach. Tutaj musisz wykrywać niebezpieczeństwa i rozwiązywać misje.

Cechy

 • Gra dla jednego gracza
 • Wibracje zgodne z funkcją
 • Czołgaj się i przemierzaj Nowy Jork z widokiem 3D wokół siebie.
 • Nadaje się do grania przez wszystkich.

Walczysz ze skorpionami, jadem i nosorożcami. Skradasz się po ścianach i sufitach. Twój zmysł pająka pomaga ci wykrywać niebezpieczeństwo i chronić innych ludzi. Spiderman jest ulubionym superbohaterem każdego. Tak więc wszyscy są bardzo dumni z grania w tę grę.

Dziedzictwo Kaina: Łupieżca Dusz

The Legacy of Kain to gra akcji i przygodowa. Jest to kontynuacja Souls Reaver Part 1 i cieszy się dużą popularnością wśród publiczności.

Jesteś upiornym wampirem, który podróżuje po mieście. Podczas gry musisz rozwiązać wiele zagadek. Dołączone są również łamigłówki blokowe, które musisz rozwiązać, ratując się przed wrogami.

Gran Turismo 2

Gran Turismo 2 to słynna gra symulacyjna jazdy. Doskonała grafika i jakość wideo są doskonałe, a efekty dźwiękowe zabiorą Cię w przygodową przejażdżkę kolejką górską. Gra dodaje więcej dźwięków i ścieżek, aby zapewnić graczowi najlepsze wrażenia użytkownika.

Cechy

 • W grze znajduje się 500 maszyn wyścigowych, które budują światowej klasy producenci.
 • Wszystkie pojazdy można dostosować i są dostępne w różnych wzorach i stylach.
 • Gwiazdorskie zespoły dostarczyły ścieżkę dźwiękową do Gram Turismo 2.
 • Tryb arcade ma szalone slajdy mocy, wypalenia i prędkość.

To idealna gra dla tych, którzy kochają samochody i interesują się grami. Dla tych, którzy kochają dreszczyk emocji i szybkość, nie ma nic lepszego niż gra Gran Turismo 2. Podczas wyścigu obok wrogów poczujesz podekscytowanie z piskiem opon.

Mega Man Legenda 2

Mega Man Legkoniec 2 to świetnie prosperująca gra 3D, w której występują postacie z różnych znanych serii. Jest to połączenie akcji i przygody, które towarzyszy rozgrywce logicznej. Historia kręci się wokół zapieczętowanego klucza, który otwiera niezwykłe dziedzictwo.

Cechy

 • Gra akcji i przygodowa.
 • Kompatybilny z PS1 i PS3.

Spacerujesz po kilku miastach, eksplorując różne miejsca i gigantyczny statek powietrzny przewożący materiały. Nadaje się dla osób zainteresowanych wyzwaniami i przygodą.

Tony Hawk’s Pro Skater 2

Skater Tony’ego Hawka to wciągająca gra. Musisz wykonywać skomplikowane sztuczki na łyżwach w grze i zdobywać punkty. Ten, kto zdobędzie najwięcej punktów, wygrywa grę.

Cechy

 • Jest to gra łyżwiarska, w której zdobywasz punkty wykonując akrobacje.
 • Konfigurowalne postacie i deski do jazdy na deskorolce.
 • Łyżwiarstwo w czasie rzeczywistym

Możesz spersonalizować i dostosować swoje rolki, a także stworzyć własne wrażenia, takie jak sprzęt, ubrania, wygląd itp. Możesz również stworzyć swoje rolki z szyn, rur i innych materiałów budowlanych. Gracz napotyka również kontuzje, takie jak zadrapania kolan, aby gra była bardziej realistyczna.

Wniosek 🎮

Powrót do czasów dzieciństwa i doświadczanie wszystkich gier, w które grałeś jako dziecko, jest zawsze nostalgiczne. Wprowadzenie PlayStation było samo w sobie rewolucją. Gry na PS1 były sławne, a ludzie w każdym wieku uwielbiali grać w te gry. Jeśli masz szansę zagrać w którąkolwiek z tych gier, faktem jest, że nikt nigdy nie zaprzeczy, że gra w nie.

Możesz wybrać gry, które lubisz i cieszyć się graniem w nie z rodziną i przyjaciółmi. Rywalizuj z przyjaciółmi i bij rekordy.

Następnie sprawdź jedne z najlepszych gier Nintendo Switch dla dzieci.

x