Udostępnij ekran swojego komputera dowolnym komputerom przez WiFi lub LAN za pomocą ScreenTask

Zwykle wolę usługi i aplikacje w sieci, które są wolne od skomplikowanych procedur rejestracji lub skomplikowanych konfiguracji instalacji. Niestety, wiele aplikacji do udostępniania ekranu dostępnych dla systemu Windows cierpi z powodu obu tych niedogodności, a ponadto jest dość drogie. ScreenTask to aplikacja do udostępniania ekranu typu open source, która upraszcza to zadanie użytkownikom, którzy chcą po prostu udostępniać ekrany innym osobom w sieci lokalnej. Ponieważ udostępnianie odbywa się za pośrednictwem lokalnej sieci Wi-Fi lub sieci LAN, eliminuje to potrzebę kłopotliwych rejestracji. Gdy aplikacja jest już uruchomiona i działa, zapewnia unikalny adres URL, który można udostępniać dowolnej liczbie komputerów lokalnych. Co więcej, ScreenTask nie wymaga instalacji po stronie klienta. Oznacza to, że korzystając z udostępnionego im adresu URL, inni użytkownicy mogą wyświetlać ekran Twojego komputera w dowolnej przeglądarce internetowej i na dowolnej platformie bez dodatkowego oprogramowania. Szczegóły, których należy przestrzegać.

Aplikacja jest bardzo łatwa w konfiguracji. Jedynym dziwactwem – jeśli kwalifikuje się jako jeden – jest to, że aplikacja nie jest przenośna, więc jeśli ciągle przełączasz się między komputerami lub sieciami, nie możesz po prostu uruchomić jej z dysku flash. Będziesz musiał zainstalować go w systemie, którego zamierzasz używać do udostępniania ekranu. Gdy to zrobisz, resztę możesz skonfigurować za pomocą kilku kliknięć myszą.

Uruchom aplikację i zacznij od wybrania aktualnie używanego urządzenia sieciowego z rozwijanego menu IP. Następnie musisz podać numer portu i czas odświeżania w milisekundach.

Opcjonalnie możesz również ustawić sesję udostępniania ekranu jako prywatną za pomocą nazwy użytkownika i hasła. Aby to zrobić, po prostu włącz „Zadanie prywatne” i wypełnij puste pola „Użytkownik” i „Hasło” po prawej stronie. Po zakończeniu kliknij przycisk „Uruchom serwer”, aby rozpocząć sesję udostępniania ekranu.

ScreenTask

Screen Task generuje następnie odpowiedni adres URL, który możesz udostępniać innym osobom w tej samej sieci. Łącze składa się z adresu IP komputera i ustawionego numeru portu. Odbiorcy muszą po prostu wprowadzić adres URL w pasku adresu swoich przeglądarek internetowych. Jeśli sesja udostępniania jest prywatna, będą musieli wprowadzić skojarzoną nazwę użytkownika i hasło.

Interfejs sieciowy ma u dołu trzy opcje, które pozwalają odbiorcom przestać oglądać sesję, dostosować czas odświeżania i przejść do trybu pełnoekranowego.

ScreenTask_Browser

Mimo że istnieje wiele aplikacji komputerowych do udostępniania ekranu, jeśli kiedykolwiek zajdzie potrzeba udostępnienia ekranu kilku użytkownikom w tej samej sieci Wi-Fi lub LAN, zdecydowanie warto wypróbować ScreenTask.

Pobierz ScreenTask

x