Udostępnij teraz w social media:

Bariera pozwala użytkownikom systemu Linux współdzielić mysz i klawiaturę przez sieć lokalną, skutecznie umożliwiając kontrolę wejścia jednego komputera z drugim. Opiera się na bazie kodu narzędzia Synergy. Oto, jak uruchomić system.

Instalowanie bariery

Aplikacja Barrier jest łatwo dostępna do zainstalowania we wszystkich dystrybucjach Linuksa za pośrednictwem Ubuntu Snap Store, jako Flatpak na Flathub i za pomocą kodu źródłowego. Ponadto aplikacja znajduje się w AUR dla osób korzystających z Arch Linux.

Uruchomienie programu Barrier w systemie Linux jest dość łatwe. Aby rozpocząć proces, otwórz okno terminala na pulpicie, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji wiersza poleceń poniżej, aby wszystko działało.

Arch Linux

W Arch Linux Barrier jest dostępny jako niestandardowy pakiet AUR. Aby rozpocząć instalację, użyj Pacman narzędzie do pobierania pakietów „Git” i „Base-devel” w systemie. Pakiety te są wymagane do interakcji z AUR.

sudo pacman -S git base-devel

Kiedy dwa pakiety zostaną zainstalowane w systemie Arch Linux, czas na użycie klon gita polecenie, aby pobrać narzędzie pomocnicze Trizen AUR. W przypadku Trizen instalacja Bariery jest automatyczna i nie musisz zajmować się problemami zależności.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

Po pobraniu pomocnika AUR Trizen użyj poniższych poleceń, aby zainstalować go w systemie.

cd trizen
makepkg -sri

Na koniec zainstaluj aplikację Barrier na komputerze Arch Linux z:

trizen -S barrier

Pakiet Snap

Dostępna jest wersja Snap Barrier. Tak więc, jeśli używasz komputera z systemem Linux, który ma dostęp do pakietów Snap, uruchomienie aplikacji jest niezwykle proste. Aby rozpocząć proces, upewnij się, że środowisko uruchomieniowe Snapd działa w tle. Jeśli nie, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem na Snapd, aby go uruchomić.

Sprawdź -   Jak Gravis PC GamePad zmienił gry komputerowe w latach 90

Po uruchomieniu środowiska uruchomieniowego Snapd na komputerze z systemem Linux nadszedł czas na zainstalowanie Barrier. Używając przystawka zainstalować polecenie poniżej, zainstaluj aplikację!

sudo snap install barrier

Flatpak

Jeśli pakiety Snap nie są w Twoim stylu, z przyjemnością dowiesz się, że Barrier jest dostępny w sklepie z aplikacjami Flathub jako Flatpak. Aby uruchomić aplikację, zacznij od upewnienia się, że zainstalowano najnowszą wersję środowiska uruchomieniowego Flatpak.

Po uruchomieniu środowiska uruchomieniowego Flatpak na komputerze z systemem Linux użyj poniższych poleceń, aby uruchomić najnowszą wersję Barrier.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo  flatpak install flathub com.github.debauchee.barrier

Kod źródłowy

Chociaż nie zalecamy tego, możliwe jest skompilowanie kodu źródłowego Barrier w systemie Linux i uruchomienie go. Kliknij tutaj dostać w to swoje ręce.

Sprawdź -   Jak konwertować pliki muzyczne MP3 na formaty open source w systemie Linux

Konfigurowanie bariery

Po zainstalowaniu Bariery musisz przejść proces instalacji, aby z niej skorzystać. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby skonfigurować aplikację.

Uwaga: aplikacja musi być skonfigurowana na obu komputerach, aby działała.

Krok 1: Poszukaj „Bariery” w menu aplikacji i uruchom ją.

Krok 2: Po uruchomieniu Bariery zobaczysz ekran „Witamy”. Znajdź przycisk „Dalej”, aby przejść do następnej strony.

Krok 3: Na następnej stronie zobaczysz „Serwer lub klient”. Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować serwer i klienta. Należy pamiętać, że tylko jeden komputer może działać jako serwer i udostępniać klawiaturę / mysz przez sieć LAN innym komputerom.

Klient

Jeśli planujesz skonfigurować ten komputer w taki sposób, aby zdalnie uzyskiwał dostęp do klawiatury i myszy innego komputera z systemem Linux, wybierz opcję „Klient” i kliknij przycisk „Zakończ”.

Sprawdź -   Jak zainstalować Ubuntu 20.04 LTS na Raspberry Pi

serwer

Aby skonfigurować komputer z systemem Linux jako host klawiatury / myszy dla innych systemów, wybierz opcję „Serwer” i kliknij przycisk „Zakończ”. Nie ma potrzeby konfigurowania opcji adresu IP ani portów, ponieważ aplikacja Barrier zrobi to automatycznie.

Udostępniaj mysz i klawiaturę przez sieć LAN

Aby udostępnić mysz i klawiaturę, wykonaj następujące czynności. Najpierw przejdź do komputera serwera, znajdź przycisk „Start” i kliknij go, aby uruchomić serwer.

Po uruchomieniu serwera na komputerze hosta przejdź do Barrier na komputerze klienckim i odznacz przycisk „Auto config”. Następnie w polu „Adres IP serwera” wpisz adres IP komputera, na którym znajduje się serwer.

Uwaga: nie możesz znaleźć adresu IP serwera? W Barierze pokaże adres IP serwera obok „Adresów IP”.

Po wprowadzeniu adresu IP kliknij przycisk „Start”, aby połączyć się z serwerem. Będziesz wtedy mógł sterować klawiaturą i myszą zdalnego komputera. Aby zatrzymać połączenie z serwerem, kliknij „Zatrzymaj” w aplikacji klienckiej Barrier.