Ustaw jasność ekranu iPhone’a na znacznie niższą, niż pozwala Apple


Czy kiedykolwiek podnosiłeś telefon w środku nocy, aby sprawdzić godzinę lub zobaczyć, czy masz nową wiadomość / e-mail, tylko po to, aby zostać oślepionym jasnością ekranu? Zdarza się najlepszym z nas. Pomijając ból, światło z wyświetlacza może nawet obudzić kogoś, z kim dzielisz łóżko, gdy jesteś zajęty podnoszeniem centrum sterowania, aby zmniejszyć jasność. Istnieje prosty sposób na zmniejszenie jasności ekranu do jednego znacznie niższego niż to, które można ustawić za pomocą suwaka jasności w Centrum sterowania i Ustawieniach. W rzeczywistości jest wbudowany w system iOS i wymaga niewielkiej konfiguracji. Oto, jak możesz go włączyć i aktywować za pomocą małego skrótu.

Wybierz kolejno opcje Ustawienia> Ogólne> Dostępność i dotknij opcji Zoom.

Włącz tę funkcję za pomocą przełącznika u góry, a następnie dotknij opcji Zoom region. Ustaw opcję „Powiększenie pełnego ekranu”. Wróć do poprzedniego ekranu i ustaw maksymalny poziom powiększenia na najniższy.

iOS8_zoomios8_zoom_region

Następnie trzema palcami dotknij ekranu trzy razy. Pojawi się następujące menu. Wybierz opcję „Wybierz filtr” iz listy dostępnych opcji wybierz „Słabe oświetlenie”. O to chodzi. Teraz wyłącz Zoom, ponieważ nie będziesz chciał używać tej opcji bardzo niskiej jasności przez cały czas. Czas skonfigurować skrót, aby go szybko aktywować.

ios8_zoom_menu

Przejdź do opcji Ustawienia> Ogólne> Dostępność i przewiń w dół do samego dołu, gdzie zobaczysz skrót dostępności. Stuknij go i ustaw, aby włączyć opcję Zoom lub jeśli masz skonfigurowany na coś innego, dodaj do niego również Zoom.

ios8_accessibility_functionios8_accessibility_zoom

Możesz teraz zmniejszyć jasność ekranu z Centrum sterowania do najniższego poziomu, na jaki pozwala. Następnie dotknij trzykrotnie przycisku ekranu głównego, aby wyświetlić jeszcze ciemniejszy ekran. Może być tak ciemno, że jest ledwo widoczny. Jeśli ustawisz jasność na normalny poziom, po prostu włączenie opcji Zoom da ci ekran, który jest łatwiejszy dla oczu (gra słów zamierzona).

przez iClarified