Utwórz schemat kolorów wyśrodkowany wokół jednego wybranego koloru


W zeszłym tygodniu sprawdziliśmy Sip na iOS; nowo wydana aplikacja partnerska dla narzędzia do wybierania kolorów o tej samej nazwie dostępna dla komputerów Mac. Porównaliśmy go do Adobe Color pod względem funkcji i funkcjonalności. Nowością w tej samej niszy jest Coolors, bezpłatna aplikacja na iOS, która generuje losowe schematy kolorów. Możesz przełączać się między wieloma schematami, które ma do zaoferowania, lub możesz wprowadzić dowolny kod koloru i poprosić aplikację o zasugerowanie kolorów. Po ustaleniu schematu możesz wyeksportować go pocztą e-mail, jako plik PDF, adres URL lub plik PNG.

Uruchom aplikację i dotknij lewego dolnego rogu, aby przełączać się między różnymi schematami. Możesz je udostępniać, dotykając przycisku strzałki w górę. Aby powrócić do poprzedniego schematu, dotknij strzałki skierowanej w lewo i przejdź przez wszystkie poprzednie.

Coolors_share

Jeśli podoba Ci się kolor w sugerowanych schematach lub masz już wybrany kolor, dotknij koloru, w którym pojawia się jego numer i wprowadź kod koloru, którego chcesz użyć. Aplikacja zostanie odpowiednio zaktualizowana. Aby zachować ten jeden kolor lub dowolny kolor w swoim schemacie i wszystkie pozostałe tasować, aby pasowały do ​​tego, który lubisz, dotknij koloru po prawej stronie, aby go „zablokować”. Pojawi się ikona kłódki, a wszystkie kolory z tą ikoną nie zmienią się w miarę przechodzenia przez kolejne motywy.

Coolors_editCoolors_lock

Coolors nie jest zły, jeśli chodzi o inspirację, ale zdecydowanie wymaga długiej drogi, aby pomóc Ci znaleźć dobry motyw do wykorzystania. Brakuje kilku podstawowych funkcji, takich jak liczba kolorów, które można chcieć w schemacie. Ponadto nie pozwala wybrać, czy chcesz mieć kontrastowe kolory, czy odcienie tylko jednego koloru. To powiedziawszy, możliwość zakotwiczenia jednego koloru i skupienia wszystkich innych sugestii wokół niego nie jest zła.

Zainstaluj Coolors z App Store

x