Wyróżnij określone kolory na zdjęciu dzięki nowej funkcji Fade & Color na Instagramie


Aplikacje filtrujące stale gromadzą się w kategorii aplikacji fotograficznych w sklepach z aplikacjami na iOS i Androida. Tymczasem Instagram, który podsycił ich popularność, nie siedzi w miejscu i nie pozwala, by przestrzeń z fotofiltrem ukoronowała nowego króla. Niedawna aktualizacja Instagrama dla Androida wprowadziła dwie nowe funkcje; Blaknięcie i kolor. Zanikanie, jak sama nazwa wskazuje, pozwala nadać zdjęciu wygląd wyblakły, podczas gdy funkcja Kolor pozwala wybrać kolory do podkreślenia lub stonowania. To coś w rodzaju rozszerzenia funkcji Shadows and Highlights wprowadzonej jakiś czas temu, ale z naciskiem na określony kolor. Funkcje zostały wprowadzone na Androida i wkrótce zostaną udostępnione na iOS.

Aktualizacja: funkcje są teraz dostępne na iOS.

Użytkownicy Androida mogą znaleźć nowe opcje zaciemnienia i koloru pod przyciskiem ustawień klucza. Efekt Fade działa jak filtr, ponieważ możesz zarządzać silnością zanikania. Po włączeniu użyj suwaka, aby ustawić jego intensywność.

Instagram_fade

Efekt Kolor oferuje więcej opcji; jest podzielony na dwie karty o nazwie Cienie i Podświetlenia. Karta Cienie zawiera kolory, jaśniejsze odcienie, które można dodatkowo przyciemnić na obrazie, a karta Podświetlenie ma jaśniejsze kolory, które można wydobyć na zdjęciu. Wybierz kolor, a następnie dotknij i przytrzymaj, aby wyświetlić suwak, który pozwoli Ci nim zarządzać.

Instagram_color_shadowInstagram_color

Jedyną rzeczą, o której warto tutaj wspomnieć, jest ostrożne korzystanie z funkcji Kolor. Jeśli przesadzisz, w zasadzie skończysz na zabarwieniu zdjęcia na ten sam kolor, co wybrałeś. Warto zacząć od użycia kolorów, które są rzeczywiście na zdjęciu, zanim przejdziesz do bardziej złożonej kompozycji. Mamy nadzieję, że aktualizacja iOS nastąpi przed końcem tygodnia.

Zainstaluj Instagram ze sklepu Google Play

Zainstaluj Instagram z App Store

x