Zbuduj aplikację mobilną bez kodowania na tych 9 platformach

Kiedy myślisz o stworzeniu aplikacji mobilnej dla Twojej firmy, bierze się pod uwagę kilka czynników.

A przede wszystkim te czynniki sprowadzają się do kosztów i podejścia. Wynajęcie programisty, który zbuduje dla Ciebie aplikację, nie jest tanie, nawet jeśli zatrudnisz kogoś z mniej niż profesjonalnym doświadczeniem.

A im bardziej złożona aplikacja mobilna jest potrzebna, tym droższa będzie w dłuższej perspektywie. W związku z tym szukanie sposobów na zbudowanie własnej aplikacji mobilnej we własnym czasie może być dobrą alternatywą. Na szczęście technologia oprogramowania ewoluuje w tak szybkim tempie, że tworzenie aplikacji mobilnej bez wcześniejszej znajomości kodowania stało się możliwe.

Być może zastanawiasz się jednak: „Czy to nie ogranicza moich możliwości tworzenia dynamicznej i pełnej funkcji aplikacji mobilnej?”. Myślę, że odpowiedzi na to pytanie jest wiele, więc spróbujmy je podzielić.

Ewolucja twórców aplikacji mobilnych

Kilka lat temu tworzenie aplikacji mobilnych za pomocą kreatorów nie było najpewniejszą drogą. Powodem jest to, że nie można zbudować niczego poza statyczną aplikacją; bez funkcji dynamicznych.

W dzisiejszych czasach już tak nie jest. Dzieje się tak, ponieważ najnowsza generacja kreatorów aplikacji mobilnych pozwala na rozszerzenia, dynamiczne widżety i usprawnione funkcje w czasie rzeczywistym. W większości przypadków jako właściciel małej firmy nie potrzebujesz wiele więcej.

Powyższy przykład pokazuje, jak możesz umieścić cały kanał YouTube w swojej aplikacji mobilnej. Zamiast ręcznie dodawać nowe filmy, aplikacja będzie dynamicznie aktualizować listę filmów w czasie rzeczywistym.

Możesz więc zastosować tę samą metodologię również w innych obszarach swojej aplikacji.

Na przykład:

 • Zawartość. Wysyłaj nowe wpisy treści do swojej aplikacji na bieżąco, niezależnie od tego, czy pochodzą z Twojego bloga, systemu treści czy sklepu eCommerce.
 • Powiadomienia push. Większość nowoczesnych kreatorów aplikacji jest teraz w pełni zdolna do dostarczania funkcji powiadomień push do własnej aplikacji mobilnej.
 • Portale użytkowników. Chcesz stworzyć miejsce, w którym wszyscy użytkownicy będą mogli spotykać się razem? Coś podobnego do Instagrama czy Facebooka? Dzięki najnowszym konstruktorom aplikacji mobilnych jest to możliwe.
 • Handel elektroniczny. Myślę, że wiele osób, które chcą zbudować aplikację mobilną, szuka konkretnie funkcji związanych z eCommerce. Dobra wiadomość! W tym artykule omówimy twórców aplikacji, które pozwalają zbudować całą franczyzę eCommerce bez pisania nawet jednej linii kodu.

I oczywiście istnieje wiele innych korzyści i funkcji, które możesz włączyć. Aby dowiedzieć się więcej, podsumujemy obecnie najlepszych twórców aplikacji mobilnych na rynku. Możesz być zaskoczony, jak zdolni są tacy twórcy i jak wiele milionów ludzi buduje w ten sposób aplikacje mobilne.

Przyjrzyjmy się bliżej.

AplikacjaMojaWitryna

Twórca aplikacji AppMySite pomaga wszystkim właścicielom witryn tworzyć natywne aplikacje mobilne bez pisania nawet jednej linii kodu. Możesz tworzyć aplikacje na Androida i iOS w ciągu kilku minut i publikować je w sklepach z aplikacjami. Bez względu na to, na jakim CMS lub technologii internetowej jest zbudowana Twoja witryna, AppMySite może ją obsługiwać.

Oto jak działa AppMySite:

 • Połącz: połącz swoją witrynę i aplikację za pomocą kilku kliknięć. Dzięki temu dane Twojej witryny będą stale synchronizowane z Twoją aplikacją.
 • Personalizuj: dostosuj natywne elementy, ekrany i menu swojej aplikacji, aby w pełni kontrolować wygląd i działanie aplikacji.
 • Opublikuj: gdy aplikacja będzie gotowa, pobierz pliki aplikacji z AppMySite i prześlij je do sklepów z aplikacjami. Aplikacje zbudowane na platformie są starannie konstruowane do zatwierdzenia w Google Play i Apple App Store.

Podczas tego procesu będziesz mógł wyposażyć swoją aplikację w szereg funkcji premium. Niektórzy z nich są:

 • Czat: Zintegruj oprogramowanie czatu w swojej witrynie z aplikacją i rozmawiaj z użytkownikami w czasie rzeczywistym.
 • Obsługa języków: Umożliwiaj użytkownikom wybór języka w aplikacji.
 • Powiadomienia push: wysyłaj nieograniczoną liczbę powiadomień push do swoich klientów i użytkowników, aby zawsze byli zaangażowani.
 • Zarabianie: połącz się z Google AdMob i zarabiaj na swojej aplikacji, wyświetlając reklamy.
 • Uniwersalna obsługa płatności: Uzyskaj wsparcie dla dowolnej bramki płatności aktywnej w Twojej witrynie.
 • Uniwersalne wsparcie wysyłki: Uzyskaj wsparcie dla wszystkich metod wysyłki w swojej witrynie.

Możesz także bezproblemowo zarządzać swoją aplikacją w AppMySite. Funkcje takie jak Analytics, automatyczne publikowanie, zarządzanie użytkownikami i inne pozwalają usprawnić konserwację aplikacji po jej uruchomieniu. Możesz rozpocząć korzystanie z bezpłatnego konta i uaktualnić go później, gdy będziesz gotowy do opublikowania swojej aplikacji. Płatne plany zaczynają się od 3 USD miesięcznie.

AppyPie

AppyPie pomogło ponad 3 milionom twórców zbudować w pełni funkcjonalną aplikację mobilną, która składa się wyłącznie z wizualnych elementów konstrukcyjnych. Oprócz obsługi Androida i iOS, AppyPie oferuje również pełną funkcjonalność PWA (Progressive Web Apps). Twoja aplikacja mobilna będzie więc widoczna w przeglądarce internetowej jak zwykła witryna internetowa. To w zasadzie rozwiązuje dwa problemy jednocześnie.

Sposób działania AppyPie jest niezwykle prosty. Zaczynasz od własnego, z góry określonego pomysłu na aplikację, a następnie skupiasz się na „funkcjach”, które oferuje AppyPie. Wymienione funkcje działają jak bloki konstrukcyjne dowolnej aplikacji, którą chcesz zbudować. Jako przykład, oto niektóre kategorie, w których funkcje są podzielone na:

 • Społeczny
 • Multimedialne
 • eCommerce
 • Kontakt
 • Informacja

Jeśli wybierzesz funkcje społecznościowe, będziesz mógł dodawać wykazy katalogów, karty członkowskie, kreatory formularzy, foldery użytkowników i wiele więcej. Każdą funkcję można dostosować do różnych stron aplikacji mobilnej.

AppyPie oferuje bezpłatną pomoc w publikowaniu aplikacji w Google Play lub Apple Store, aby to wszystko uzupełnić. Jest niezwykle wygodny i oferuje scentralizowany pulpit nawigacyjny do zarządzania wszystkimi potrzebami aplikacji.

Adalo

Jak się czujesz, gdy słyszysz o projektowaniu własnych aplikacji mobilnych bez umiejętności kodowania?

Niesamowite, prawda?

Adalo robi to właśnie, pomagając Ci projektować nowe aplikacje i przekształcać je w rzeczywistość za pomocą prostych kroków. Dawno minęły czasy, kiedy potrzebny był programista zasadniczo do projektowania i programowania. Będziesz mógł w pełni kontrolować swój projekt za pomocą komponentów przeciągnij i upuść.

Dzięki Adalo masz swobodę automatycznego dodawania konfiguracji bazy danych i interakcji. Jeśli masz istniejące API, Adalo zintegruje się z tym samym. Za pomocą jednego kliknięcia będziesz mógł uruchomić prawdziwą wersję swoich aplikacji mobilnych w sklepach z aplikacjami na Androida i iOS.

Różne rzeczy, które możesz zrobić z Adalo, obejmują:

 • Wybór prototypu i stworzenie prawdziwej aplikacji poprzez arkusze kalkulacyjne i bazy danych
 • Przeciąganie i upuszczanie użytecznych elementów konstrukcyjnych do tworzenia interfejsu aplikacji
 • Łączenie wszystkich stron razem bez utraty rytmu
 • Wybierając swoją ofertę z list kart, list prostych, twórz własne lub siatki graficzne
 • Dodawanie formularzy, kalendarzy, opcji płatności i nie tylko.

Oprócz tego możesz zaprojektować własny pulpit nawigacyjny, aby automatycznie aktualizować dane każdego użytkownika. Ponadto możesz dodać ikony, aby ułatwić klientom korzystanie z pasków nawigacyjnych. Możesz używać różnych kształtów i rozmiarów ikon, przycisków, obrazów itp. oraz dodawać tekst.

Ponadto dodaj powiadomienia push dla określonych użytkowników, uwierzytelnianie użytkowników, a także działania urządzenia. Poza tym możesz ustalać relacje między obiektami i efektywnie zarządzać danymi użytkowników, a nawet równania są również możliwe z Adalo. Wreszcie, możesz połączyć wiele aplikacji z jedną współdzieloną bazą danych.

Zacznij projektować swoje aplikacje mobilne za darmo lub wybierz istniejący plan już od 50 USD miesięcznie.

Kompozytor Pro

Nie musisz uczyć się kodowania, aby zaprojektować aplikację. Composer Pro firmy AppGyver to profesjonalna platforma, która pozwala w łatwy sposób budować aplikacje na dowolne urządzenie.

Composer Pro nigdy nie pozwala na kompromisy w zakresie jakości i realizacji projektu. Otrzymasz wiele właściwości stylu, które zapewnią Ci doskonałe wrażenia z piksela. Dzięki Composer Pro możesz tworzyć wysoce zoptymalizowane natywne aplikacje, które mają dostęp do każdego natywnego urządzenia.

Dodatkowo znajdziesz setki logiki, ponieważ nie ma ograniczeń dla twoich myśli, niezależnie od tego, czy jest to matematyka, operacje na tablicach, czy inżynieria, logika interfejsu użytkownika itp. Composer Pro obejmuje to wszystko. Otrzymasz 500 klocków, a także będziesz mógł dzielić się ze społecznością własnymi komponentami do komponowania.

Ich potężny silnik motywów oferuje bibliotekę komponentów interfejsu użytkownika, dzięki czemu możesz mieszać i dopasowywać różne komponenty, aby używać ich razem, i jest to naprawdę potężne. Co więcej, możesz zintegrować dowolny interfejs API za pomocą kreatora integracji REST, a także skorzystać z gotowych integracji. Gdy skończysz z aplikacją, możesz ją wysłać jednym kliknięciem, a następnie zwolnić, aby udostępnić ją użytkownikom.

Ponadto otrzymujesz narzędzia do debugowania, potoki wdrażania, silniki animacji, wtyczki, obsługę wielu języków i czcionek oraz zabezpieczenia. Composer Pro jest w 100% darmowy i obejmuje publikowanie aplikacji w Google Playstore lub App Store do użytku w Internecie, na telefonie komórkowym, telewizorze, komputerze i tablecie; hosting Twojej witryny w CDN (jeśli chcesz) i wiele innych.

Dobry fryzjer

Stwórz aplikację na urządzenia mobilne z GoodBarber za pomocą narzędzia do tworzenia aplikacji, dzięki czemu Twoja praca będzie bardziej dostępna i wygodna. GoodBarber wykorzystuje najlepszą technologię, która pomaga szybko tworzyć dowolną aplikację, taką jak aplikacja eCommerce, aplikacja do zarządzania treścią itp.

Dzięki różnym opcjom projektowania i możliwościom możesz zaoferować swoim użytkownikom/odbiorcom wysokiej jakości wrażenia. GoodBarber umożliwia również stworzenie aplikacji PWA (Progressive Web App), która działa na dowolnym urządzeniu. Możesz zezwolić na dostęp do korzystania z PWA z dowolnej przeglądarki za pomocą prostego adresu URL.

Ponadto GoodBarbar oferuje zaawansowane funkcje, takie jak powiadomienia push, tryb offline itp. Korzystając z zalet korzystania z aplikacji App Builder, możesz skorzystać z jednej subskrypcji zamiast otrzymywać ogromną kwotę faktury od programistów.

Rzeczy, których możesz oczekiwać od GoodBarbar to:

 • natywna aplikacja dla systemu iOS opracowana w języku C
 • Aplikacja na Androida opracowana w języku Java
 • PWA opracowane w Angular i kompatybilne z każdą przeglądarką internetową
 • Back-office i prosty interfejs do zarządzania
 • Aktualne aplikacje
 • Wsparcie eksperckie

Ponadto otrzymujesz ponad 500 funkcji, powiadomienia push, CMS (do tworzenia obrazu, wideo, tekstu, dźwięku lub więcej), uniwersalne linki, automatyczne logowanie, płatność jednym kliknięciem, stały koszyk i wiele innych. Możesz także założyć własny kanał czatu, aby wygodnie komunikować się z użytkownikami.

Korzystaj z zalet UGC (treści generowanej przez użytkowników), która pozwala odbiorcom uczestniczyć w tworzeniu zasobów w aplikacji. Na przykład mogą wysyłać filmy, artykuły, a nawet obrazy ze swoich telefonów.

Wybierz odpowiedni plan i skorzystaj z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego bez podawania danych karty kredytowej.

BuildFire

Można sceptycznie podchodzić do potencjału niektórych twórców aplikacji mobilnych. Zespół programistów zazwyczaj tworzy najbardziej dynamiczne i interaktywne aplikacje. Tak więc, oczywiście, należy zakwestionować potencjał usługi tworzenia aplikacji mobilnych. Na szczęście BuildFire jest nie tylko niezwykle wydajny, ale także w pełni przejrzysty, jeśli chodzi o jego funkcje i dostępne narzędzia.

Główną cechą BuildFire jest system wtyczek. Każda aplikacja mobilna, którą zbudujesz na tej platformie, rozpocznie się od wyboru wtyczek i widżetów. Wtyczki obejmują wszystkie główne obszary funkcjonalności i oprzyrządowania dla konkretnych aplikacji mobilnych. Na przykład, jeśli chcesz zbudować aplikację eCommerce, możesz wybrać między Shopify, Square, PayPal i innymi integracjami.

Interfejs tworzenia aplikacji jest niezwykle elastyczny. Możesz zacząć od zaprojektowania strony głównej, a następnie przejść do dodatkowych stron i treści. W dalszej kolejności będziesz mógł dodawać funkcje w czasie rzeczywistym, takie jak zawartość bloga, profile użytkowników, powiadomienia push i wiele innych. Co więcej, klienci BuildFire mogą wybrać jeden z kilkunastu szablonów, aby drastycznie przyspieszyć proces tworzenia aplikacji.

Każda funkcja jest wyjaśniona w samouczku wideo lub w pisemnym wpisie na blogu. Ponadto BuildFire często organizuje seminaria internetowe na żywo, aby pomóc swoim klientom dowiedzieć się więcej o typach aplikacji, które możesz tworzyć. To niezwykle przyjazna dla klienta marka.

Wreszcie kwestia cen. Plan podstawowy zaczyna się od 89 USD miesięcznie i wystarcza na podstawowe potrzeby biznesowe. Plan Professional wzrasta do 149 USD miesięcznie i oferuje dodatkowe funkcje, takie jak zakupy w aplikacji i powiadomienia push. I wreszcie, masz plan Enterprise za 499 USD miesięcznie, w tym wszystkie funkcje BuildFire.

Wszystkie aplikacje, które tworzysz za pomocą BuildFire, są w pełni kompatybilne z urządzeniami iOS i Android.

Nie do pomyślenia

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś nauczyć się programować, prawdopodobnie słyszałeś już o platformie Scratch. Platforma korzysta z interfejsu „opartego na blokach” do tworzenia aplikacji i uczenia się po drodze programowania. Wydaje się, że Thunkable zainspirowało się podejściem Scratcha, ponieważ ich główny interfejs do tworzenia aplikacji mobilnych jest niezwykle podobny.

Daje to dostęp nie tylko do szybkiego tworzenia aplikacji mobilnych, ale także pomaga w nauce nowych sztuczek. Podstawowe aplikacje nie są tak trudne do zbudowania, jak mogłoby się wydawać. To powiedziawszy, Thunkable nadal jest wizualnym kreatorem aplikacji mobilnych i oferuje płynny interfejs projektowania.

Powyższy obrazek pokazuje interfejs, z którym będziesz pracować przez większość czasu. Wybór Bloki pokaże Ci, w jaki sposób Twoja aplikacja wchodzi w interakcję z obiektami, podobnie jak w stylu Scratch. Bardzo przydatne, jeśli planujesz samodzielnie nauczyć się programowania aplikacji mobilnych.

Wreszcie, ceny są również niezwykle atrakcyjne. Każdy może używać Thunkable do tworzenia aplikacji mobilnych za darmo. Plan premium (21 USD miesięcznie) zapewni więcej miejsca do przechowywania, a także spersonalizowane opcje brandingu.

Instytut aplikacji

AppInstitute wyrósł z pełnego nadziei startupu na pełnoprawną markę obsługującą ponad 150 000 klientów na całym świecie. Ich intuicyjne usługi tworzenia aplikacji mobilnych są dostosowane specjalnie dla właścicieli małych firm. Jeśli jesteś zapracowanym właścicielem firmy, nie wiesz zbyt wiele o kodzie i potrzebujesz aplikacji mobilnej – AppInstitute ma wiele kuszących funkcji, które mogą Ci w tym pomóc.

Jednym z sukcesów AppInstitute jest łatwość tworzenia aplikacji mobilnej dla potrzeb Twojej firmy. Cały proces jest skondensowany w czterech krótkich krokach, dając jednocześnie wiele możliwości dostosowania.

 • Wybierz szablon. – Możesz załadować w pełni funkcjonalną aplikację z gotowego szablonu. AppInstitute obejmuje takie obszary, jak wydarzenia, sport, restauracje, biznes usługowy i inne.
 • Dodaj elementy brandingowe. – Gdy masz już szablon, możesz iść na całość z dodawaniem elementów brandingowych. Np. niestandardowe logo, linki do mediów społecznościowych, zdjęcia i wiele więcej.
 • Dostosuj zawartość. – Edytuj wszystko, od kolejności stron po tekst. Wszystkie zmiany można dodać z niestandardowego interfejsu konstruktora aplikacji.
 • Publikuj natychmiast. – Aplikacje są gotowe, kiedy tylko ich potrzebujesz. Dzięki temu możesz jednym kliknięciem publikować swoje aplikacje w najpopularniejszych sklepach mobilnych.

Wreszcie, AppInstitute nie pobiera opłat, dopóki nie zdecydujesz się opublikować nowo utworzonej aplikacji. Ceny premium zaczynają się od około 40 USD miesięcznie za najtańszy plan.

Andromo

Jeśli chcesz tworzyć aplikacje mobilne i jednocześnie zarabiać pieniądze, nie szukaj dalej niż Andromo. Ta platforma do tworzenia aplikacji mobilnych tylko na Androida jest jedną z najlepszych na świecie w tym, co robi. Ich bezproblemowy interfejs do tworzenia aplikacji zapewnia prosty proces tworzenia aplikacji osobistych lub biznesowych w locie.

Jednym z powodów, dla których Andromo odnosi takie sukcesy, jest jego natywna integracja z elementami projektu zorientowanymi społecznie. Tworzenie aplikacji udostępniającej zasoby to jedno, a zupełnie co innego, gdy Twoja społeczność może wchodzić w interakcje z tymi zasobami w czasie rzeczywistym.

Niezależnie od tego, czy tworzysz bibliotekę muzyczną, czy katalog podróży – Andromo stara się zapewnić Ci niezbędne do tego narzędzia. Wszystko bez konieczności pisania nawet jednej linijki kodu. Co więcej, każda aplikacja mobilna, którą tworzysz za pomocą Andromo, jest generowana w kodzie natywnym Androida. I mogą być publikowane w sklepie Google Play bez większych problemów.

Wreszcie, Andromo jest znane z funkcji zarabiania pieniędzy. Wszyscy wiedzą, jak popularny jest obecnie rynek mobilny. W związku z tym istnieje wiele okazji do zarabiania pieniędzy podczas publikowania nowych aplikacji. Andromo pomaga Ci w tym dziale za pośrednictwem własnej sieci reklamowej oraz sieci AdMob.

Tworzenie aplikacji mobilnych bez kodu

Czy potrafisz budować funkcjonalne aplikacje mobilne bez znajomości kodowania? Absolutnie.

Aplikacje wymienione w tym poście doskonale ilustrują ten sentyment. Wspaniałą wiadomością jest to, że ta technologia będzie nadal ewoluować. Oczekuj, że coraz więcej twórców aplikacji mobilnych będzie obsługiwać integracje z firmami zewnętrznymi, co sprawi, że tworzenie dynamicznych aplikacji będzie bardziej przydatne.

Podsumowując, dowiedz się, jakich funkcji szukasz w swojej aplikacji mobilnej. Pomoże Ci to zawęzić platformy, które najlepiej zaspokoją Twoje potrzeby. I podobnie, zrozum swoje opcje budżetowe na najbliższą przyszłość. Chociaż niektóre platformy mogą być kosztowne, należy pamiętać, że tworzenie niestandardowych aplikacji mobilnych może kosztować nawet 50 000 USD lub więcej.