Zbuduj swoją następną aplikację z tymi platformami Open Source Low-Code/No-Code

To jest nasza wyselekcjonowana lista platform typu open source, bez kodu, aby zmniejszyć niektóre wydatki związane z programistami.

Trzeba przyznać, że twórcy oprogramowania należą do najlepiej opłacanych profesjonalistów. Według Forbesrozwój produktu to wydatek numer jeden przy tworzeniu dowolnej aplikacji.

Dowodzi to poważnego wąskiego gardła, zwłaszcza jeśli jesteś startupem.

Uwzględniając ten konkretny przypadek użycia, istnieje wiele platform bez kodu lub z niskim kodem do tworzenia produktu.

Niski kod a brak kodu

Po pierwsze, nie ma czegoś takiego jak brak kodu w tworzeniu aplikacji. Zawsze będzie działał kod działający w tle, obsługiwany przez specjalistów od oprogramowania.

Ale dzięki oprogramowaniu No-code nie piszesz ani jednej linii kodu. Prosty interfejs typu „przeciągnij i upuść”, a Twoja aplikacja będzie działać.

Ostatecznie oznacza to również ograniczone dostosowania. Platformy bez kodu są przeznaczone dla użytkowników, którzy nie znają się na kodowaniu.

Jeśli jednak możesz dołączyć kilka skryptów, aby poprawić ogólne wrażenia użytkownika i funkcjonalność, stałaby się platformą programistyczną o niskim kodzie, taką jak Tooljet. Tak więc niski kod nie oznacza kodu jako podstawowego wymagania; jest to opcjonalne, ale służy do dodawania niestandardowych smaków w dowolnej aplikacji.

Tak więc oprogramowanie o niskim kodzie to narzędzia pomocnicze przeznaczone dla profesjonalistów zajmujących się kodowaniem w celu przyspieszenia rozwoju oprogramowania.

I wreszcie, platforma z niskim kodem może działać jak bez kodu, ale nie jest to prawdą.

Chociaż możesz zacząć od dowolnego, ten artykuł dotyczy platform typu open source o niskim kodzie.

Zaufanie do aplikacji open source zawsze sprawdza się najlepiej. Po pierwsze, kod jest publicznie dostępny i przez większość czasu kontrolowany, więc możesz być spokojny o każdy złośliwy kod lub luki w zabezpieczeniach.

A potem zawsze możesz się rozwidlić, gdy wzrośnie liczba.

Tak więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy od listy jednych z najlepszych platform open source low-code.

ToolJet to niskokodowa platforma do tworzenia aplikacji do tworzenia aplikacji wewnętrznych. Jest kompatybilny z wieloma systemami zarządzania bazami danych, w tym PostgreSQL, MySQL, Cloud Firestore, MongoDB itp.

Narzędzie ToolJet można wdrożyć w chmurze lub lokalnie. W obu przypadkach witryna ToolJet zapewnia prywatność i bezpieczeństwo danych.

Kompatybilny z RestAPIs, ToolJet może łączyć się z Amazon Simple Storage Service lub Google Cloud. Możesz także zintegrować go z Arkuszami Google, Slack, Airtable, Stripe itp.

Aplikacje zbudowane za pomocą ToolJet reagują na urządzenia mobilne. Dzięki ponad 35 komponentom interfejsu użytkownika ma doskonały kreator przeciągania i upuszczania do edycji wizualnej. Ponadto Tooljet posiada edytory zapytań dla wszystkich obsługiwanych systemów baz danych.

ToolJet umożliwia współpracę z zespołem i rozwiązywanie konfliktów w dowolnym miejscu na kanwie aplikacji.

Chociaż możesz tworzyć aplikacje za pomocą edytorów wizualnych, ToolJet obsługuje również pisanie niestandardowego kodu JavaScript w dowolnym miejscu. Ponadto możesz budować wtyczki, aby zwiększyć funkcjonalność.

Chmura ToolJet jest rozwiązaniem w pełni zarządzanym, ale możesz zapoznać się z przewodnikami ToolJet, aby uruchomić wersję z własnym hostingiem na Kubernetes, Heroku, AWS EC2, Docker itp. I tak, istnieje również warstwa bezpłatna.

NocoDB

NocoDB jest darmową alternatywą Airtable do łatwego tworzenia aplikacji bez kodu. Działa to z bazami danych MySQL, PostgreSQL, Microsoft SQL Server, SQLite, Amazon Aurora i MariaDB.

Oprócz zewnętrznych interfejsów API można tworzyć biznesowe przepływy pracy za pomocą aplikacji NocoDB ze sklepu z aplikacjami. Można również zaprogramować API, aby zintegrować go z Zapier, Make itp.

NocoDB to całkowicie darmowe rozwiązanie z własnym hostingiem. Zasadniczo możesz użyć tego do przekonwertowania dowolnej obsługiwanej bazy danych na inteligentny arkusz kalkulacyjny.

Można również tworzyć i udostępniać różne widoki (Siatka, Galeria, Kanban, Formularz) z dostępną bazą danych. NocoDB pozwala również chronić widoki hasłem dla lepszego bezpieczeństwa. Ponadto wspiera współpracę z różnymi poziomami dostępu.

I wreszcie NocoDB zapewnia, że ​​nie utkniesz w bogatej dokumentacji. Możesz jednak zarezerwować demo na początek.

Tak więc wiesz, że NocoDB jest teraz darmowy, ale mają plany uruchomienia wersji korporacyjnej z niestandardowymi funkcjami i wsparciem.

Baserow

Baserow to oparta na przeglądarce internetowej platforma do tworzenia aplikacji bez kodu. Pomaga w budowaniu bazy danych bez szczegółowego doświadczenia technicznego.

Za pomocą Baserow możesz tworzyć nieograniczoną liczbę wierszy i baz danych. Ponadto współpraca jest bardzo prosta bez ograniczenia liczby użytkowników nawet w przypadku bezpłatnego abonamentu.

Działa z bazą danych PostgreSQL z obsługą MySQL i SQLite, która pojawi się w przyszłych aktualizacjach.

Chociaż Baserow nie jest przyjazny dla kodu, jego podejście oparte na interfejsie API umożliwia łatwe łączenie się z aplikacjami zewnętrznymi. Umożliwia to wyświetlanie danych w widoku siatki, formularza, galerii i Kanban z widokami kalendarza i ankiety, które mogą stać się dostępne w przyszłości.

Możesz zezwolić na uprawnienia oparte na rolach dla efektywnej współpracy. Baserow zapewnia elastyczność między tworzeniem niestandardowych wtyczek lub łączeniem ich z wtyczkami innych firm.

Baserow ma bezpłatną warstwę z licencją MIT. Tymczasem hosting w chmurze jest również bezpłatny, ale będzie wyceniony w przyszłości.

Frappe Framework

Frappe Framework to niskokodowa platforma DocType do tworzenia komercyjnych aplikacji bez większego wysiłku.

Obsługa baz danych MariaDB i PostgreSQL umożliwia przyznawanie uprawnień na podstawie ról dla różnych poziomów dostępu. Możesz także zintegrować się z zewnętrznymi aplikacjami za pomocą Rest API i Webhooks.

Poza tym Frappe Framework posiada modułowy system, który pozwala na budowanie aplikacji w oparciu o inne projekty.

Co więcej, ma wbudowane formularze, listy, wyszukiwanie i nawigację, aby zwiększyć produktywność od samego początku.

Ta oferta o niskim kodzie pochodzi od firmy Frappe Technologies, która ma wiele innych bezpłatnych projektów o otwartym kodzie źródłowym, takich jak ERPNext.

Directus

Directus to bezgłowy CMS typu open source, kompatybilny z dowolną bazą danych SQL.

Obsługuje wprowadzanie i adaptację danych przez REST+GraphQL API, JavaScript SDK i Pure SQL. Pozwala to również pominąć potrzebę migracji, ponieważ można ją zainstalować na istniejącej bazie danych SQL. Jednak zawsze istnieje możliwość rozpoczęcia od nowa.

Dzięki Directus możesz utworzyć niestandardowy interfejs API, korzystając z istniejącego schematu SQL lub ich narzędzia do modelowania danych. Istnieje również szczegółowa kontrola dostępu umożliwiająca tworzenie niestandardowych przepływów pracy dla użytkowników. Pozwala to również na rozszerzenie interfejsu API o dodatkowe punkty końcowe, elementy webhook, filtry odpowiedzi i logikę zdarzeń.

Ponadto Directus jest kompatybilny z protokołami bezpieczeństwa, takimi jak SSO, OAuth2, OpenID i 2FA. Poza tym Directus jest modułowy, co pozwala na rozszerzenie o niestandardowy JavaScript.

Wreszcie, ma wersję bez ograniczeń z własnym hostingiem oraz bezpłatne i płatne subskrypcje hostingu w chmurze.

Jeśli zdecydujesz się na DirectUS i nie jesteś gotowy do samodzielnej instalacji i konfiguracji, możesz wypróbować Kamatera, która oferuje DirectUS jednym kliknięciem.

Konwersja

Konwersja to platforma do tworzenia aplikacji z niskim kodem/bez kodu do tworzenia aplikacji na Androida i iOS w jednym wystąpieniu.

Chociaż będziesz potrzebować pewnej wiedzy programistycznej, aby korzystać z narzędzia o niskim kodzie, studio tworzenia aplikacji bez kodu może być używane bez żadnych umiejętności kodowania.

Convertigo to samodzielna platforma, która nie wymaga żadnego zestawu SDK innych firm do tworzenia aplikacji na smartfony. Możesz jednak użyć zewnętrznych zestawów SDK do lokalnych kompilacji.

Jego niskokodowy moduł ma wiele godnych uwagi funkcji, takich jak obsługa wielu środowisk wdrożeniowych, bazy danych SQL, interfejsy API Rest itp.

Ale brak kodu ma na celu to, co Convertigo nazywa twórcami aplikacji obywatelskich. Jest to ograniczone do kreatora formularzy, progresywnych aplikacji internetowych, wdrażania offline itp.

Convertigo ma bezpłatną wersję społecznościową oprócz dwóch płatnych poziomów z miesięcznymi i rocznymi płatnymi planami.

Słona kukurydza

Słona kukurydza powinien być Twoim podstawowym zasobem do tworzenia aplikacji internetowych bez pisania ani jednej linii kodu.

Możesz użyć tego narzędzia typu open source do tworzenia aplikacji internetowych przyjaznych dla komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych z danymi relacyjnymi z elastycznymi widokami, typami danych i układami.

Możesz szybko wypróbować wersję demonstracyjną, aby ocenić możliwości Saltcorn bez żadnych ustawień. Na stronie internetowej Saltcorn znajduje się wiele przykładowych aplikacji, które dają wyobrażenie o możliwościach.

Ponadto mają sklep Saltcorn z nowymi wtyczkami i pakietami rozszerzającymi funkcjonalność i poprawiającymi estetykę.

Jest to darmowa platforma wydana na licencji MIT. Możesz więc samodzielnie hostować całe bezpłatne wdrożenie. Alternatywnie możesz użyć hostingu w chmurze innej firmy jako alternatywy premium.

ROWY

Rowy jest open-sourceową alternatywą Airtable do zarządzania bazami danych.

Wyłącznie w Google Firestore, Rowy pozwala na użycie dowolnego pakietu NPM lub interfejsu API w celu zwiększenia funkcjonalności.

Obsługuje import/eksport danych zbiorczych z opcją tworzenia niestandardowych akcji danych. Dodatkowo Rowy ma oparte na rolach uprawnienia do bezpiecznej pracy zespołowej.

Możesz hostować samodzielnie lub korzystać z bezpłatnej wersji w chmurze z ograniczonymi funkcjami. Możesz jednak wybrać wersję pro dla wszystkich zaawansowanych atrybutów.

Administrator silnika

Administrator silnika to platforma do zarządzania danymi typu open source bez kodu, która koncentruje się na panelu administracyjnym aplikacji.

Pomaga wykonywać działania CRUD w przyjaznym dla użytkownika interfejsie graficznym. Dodatkowo Motor Admin ułatwia analizę danych dzięki niestandardowym raportom i wykresom SQL. Poza tym możesz zintegrować konkretne raporty w jednym panelu i udostępniać je swojemu zespołowi.

Można również integrować aplikacje produkcyjne za pośrednictwem API w celu budowania spersonalizowanych formularzy.

Wersja Motor Admin pro ma kilka dodatkowych funkcji, takich jak możliwość tworzenia CRM sprzedaży, obsługi klienta i zarządzania projektami w samym obszarze administracyjnym. Co więcej, możesz współpracować bezpośrednio w panelu administracyjnym, nadzorować drobne zmiany i przywracać rekordy.

Podobnie jak inne, wersja z własnym hostingiem jest bezpłatna, podczas gdy inne są płatne w zależności od abonamentu.

NocoBase

NocoBase to platforma programistyczna bez kodu, która umożliwia pełne dostosowania bez umiejętności kodowania.

Podobnie jak wiele innych na tej liście, NocoBase oferuje również szczegółową kontrolę dostępu. Aplikacja z łatwością integruje formularze, wykresy statystyczne, tabele, kalendarze itp. w bloki.

Możesz wyświetlać informacje na różne sposoby i utrzymywać dyskretną strukturę danych, aby je wspierać. Możesz też użyć wtyczek, jeśli potrzebujesz dodatkowej wydajności przetwarzania.

NocoBase daje Ci pełną własność i nieograniczone komercyjne wykorzystanie na licencji MIT. Gdy aplikacja jest na wczesnym etapie rozwoju, możesz wypróbować wersję demonstracyjną na żywo na jej stronie internetowej.

Wniosek

W tym artykule możesz znaleźć więcej informacji o tworzeniu aplikacji o niskim kodzie, i tak naprawdę jest to prawda, ponieważ dobre platformy bez kodu są nadal bardzo ograniczone pod względem liczby. A jeśli weźmiesz pod uwagę open-source, szybko stają się one rzadkością.

Jednak open-source jest niezbędny, ponieważ zapewnia bezpieczeństwo i elastyczność oraz omija wszelkie możliwości blokad dostawców.

PS: Możesz również sprawdzić jedne z najlepszych internetowych baz danych. lub dowiedz się o aplikacjach MVP.