11 najlepszych bezgłowych systemów CMS typu open source do wypróbowania w następnej aplikacji

Bezgłowy system CMS może przenieść twoją grę treści na wyższy poziom dzięki imponującym możliwościom niż tradycyjne systemy.

Problem z tradycyjnymi systemami CMS polega na tym, że oferują one wiele ograniczeń dotyczących projektowania i wydajności. Rozwiązania te obejmują aspekty frontendu i backendu w jednym miejscu, co zwiększa trudności z wprowadzaniem zmian i ponownym wykorzystaniem treści.

Ale konsekwentne publikowanie wartościowych treści jest potrzebne, jeśli chcesz zwiększyć swoją obecność. Pomoże Ci dotrzeć do większej liczby osób, przekształcić ich w klientów i bardziej rozwinąć Twój biznes.

Headless CMS może pomóc Ci sprostać tym wymaganiom dzięki większej elastyczności, wydajności i skalowalności. Właśnie dlatego ta technologia zyskuje na popularności, a firmy się na nią przestawiają.

Według raportuglobalny rynek bezgłowych CMS osiągnął w 2019 r. 328,5 mln USD. Oczekuje się, że do 2027 r. osiągnie 1628,6 mln USD.

Obecnie można znaleźć wielu dostawców usług oferujących rozwiązania CMS typu headless, w tym zarówno rozwiązania płatne, jak i open-source.

Tak więc, jeśli potrzebujesz najlepszego bezgłowego rozwiązania CMS typu open source do następnej aplikacji, wymieniliśmy niektóre z tych doskonałych.

Sprawdź je!

Ale zanim to nastąpi, zrozummy, czym są bezgłowe rozwiązania CMS i jak korzystanie z nich ma sens.

Co to jest bezgłowy CMS?

Headless CMS to zasadniczo system zarządzania treścią (CMS) z systemem zaplecza, bazą danych do przechowywania plików i interfejsem API do dystrybucji treści. Nie ma systemu frontendowego, stąd nazwa „bezgłowy”.

Ale jeśli nie znasz CMS, jest to system lub oprogramowanie służące do zarządzania treścią. Umożliwia łatwe tworzenie, przechowywanie, zarządzanie i modyfikowanie treści. Nawet jeśli nie masz żadnej wiedzy na temat kodowania ani wiedzy technicznej, możesz zbudować stronę internetową i zacząć publikować treści od razu za pomocą dobrego CMS, takiego jak WordPress, Wix, Joomla itp.

Wracając do tematu, bezgłowe systemy CMS zarządzają treścią bez warstwy prezentacji lub frontendu; zamiast tego zawartość w nim przechowywana jest dystrybuowana za pośrednictwem wywołań API na urządzenia i platformy.

Jak działa Headless CMS?

Tradycyjne systemy CMS wykorzystują architekturę monolityczną, w której systemy frontendowe i backendowe aplikacji lub witryny są połączone w prosty sposób. Oznacza to, że obejmuje on zarówno warstwę prezentacyjną serwisu, czyli frontend, jak i backend, na którym przechowywana jest treść.

Zrozummy to na przykładzie WordPressa. Jego frontend jest ograniczony. Chociaż możesz dostosować niektóre zmiany za pomocą szablonów, ikon itp., Nie możesz tego całkowicie zmienić. Ogranicza również operacje dotyczące treści, projektowanie, optymalizację i wydajność.

Headless CMS pomaga w tym, całkowicie usuwając „nagłówek” lub frontend. Działa wyłącznie na backendzie aplikacji i dołącza frontend przez API. W ten sposób programiści mają pełną elastyczność w dostarczaniu treści w dowolne miejsce.

Nazywa się „bezgłowy” jak w – ciało bez głowy, gdzie:

Frontend = Head

Backend = Ciało

Architektura CMS = Frontend + Backend

Tak więc bezgłowy CMS przechowuje Twoje treści i wykorzystuje API do dystrybucji treści w dowolnym miejscu, na przykład na stronach internetowych, tabletach, urządzeniach mobilnych, CRM, smartwatchach itp. W rzeczywistości jest to bardziej elastyczna forma CMS, która również eliminuje potrzebę zastępy niebieskie; dlatego konserwacja staje się łatwiejsza dzięki zwiększonej produktywności i współpracy.

Jakie są zalety Headless CMS dla nowoczesnych firm?

Rozdzielenie frontendu i części backendu systemu pozwala używać backendu tylko do przechowywania, organizowania i zarządzania treścią, pozostawiając część frontendową do dystrybucji treści dla określonego kanału. Daje to wiele korzyści programistom i wydawcom.

Zwiększona elastyczność

W przeciwieństwie do tradycyjnych CMS-ów z wieloma ograniczeniami, bezgłowe CMS-y są bardziej elastyczne. Ten pierwszy umieszcza wszystko – treść, CSS i HTML w jednym miejscu, co utrudnia ponowne wykorzystanie treści.

W przeciwieństwie do tego, headless CMS oferuje większą elastyczność projektowania, wydajności i dystrybucji poprzez oddzielenie frontendu i backendu oraz dystrybucję treści za pośrednictwem interfejsów API. Twoi programiści mogą pracować z wieloma wybranymi przez siebie frameworkami, narzędziami i technologiami, nie martwiąc się o treść, która zostanie opublikowana niezależnie. Możesz także zaprojektować własny frontend w dowolny sposób i poświęcić czas na tworzenie większej ilości treści.

Skalowalny

Możesz łatwo zarządzać treścią z punktu i wprowadzać zmiany w swoich strukturach, narzędziach i językach bez wpływu na treść. Ponadto korzystanie z architektury opartej na chmurze pozwoli na łatwe skalowanie w górę i w dół bez żadnych kłopotów. Możesz nawet dostosować swoją witrynę bez przestojów.

Doskonała kompatybilność

Bezgłowe systemy CMS są kompatybilne z różnymi urządzeniami, platformami i technologiami współczesnych czasów. Dzięki temu możesz łatwo publikować swoje treści w dowolnym miejscu, zachowując stałą wydajność. Ponadto możesz zintegrować się z wieloma językami i bazami kodu, aby uprościć sprawę.

Lepsze bezpieczeństwo

Ponieważ oddzielasz frontend i backend, nawet jeśli jeden z nich zostanie skompromitowany, nie wpłynie to na drugie. Zapewnia to lepsze bezpieczeństwo niż tradycyjne systemy, w których obie części są połączone. Ponadto umożliwia pojedynczy punkt kontaktu między stosem technologicznym a treścią za pośrednictwem interfejsu API; w związku z tym powierzchnia ataku znacznie się zmniejsza.

Łatwiejsza konserwacja

Usunięcie frontendu ułatwi Twojemu zespołowi konserwację. Zmniejsza to zapotrzebowanie na mniej siły roboczej, czasu, pieniędzy i innych zasobów oraz poprawia współpracę między Twoim zespołem, ponieważ mogą oni łatwo dzielić się rzeczami.

Patrząc na imponujące zalety bezgłowego CMS, warto przejść z tradycyjnego systemu CMS na nowoczesną, wydajną architekturę bezgłowych systemów CMS. A jeśli go szukasz, znajdziesz mnóstwo, każdy z doskonałymi funkcjami. Jednak wiele z nich jest opłacanych za zaawansowane funkcje, których każdy może nie potrzebować.

Oto niektóre z najlepszych bezgłowych systemów CMS typu open source, które możesz sprawdzić.

Strapi

Uzyskaj wiodący bezgłowy CMS typu open source do swoich następnych aplikacji przez Strapi. Jest konfigurowalny, przeznaczony dla programistów i w 100% JavaScript, który sprawia, że ​​tworzenie wydajnego, konfigurowalnego i samoobsługowego interfejsu API treści jest łatwe i proste.

Strapi to platforma typu open source, ponieważ jej pełna baza kodu jest dostępna publicznie i utrzymywana na GitHub przez wielu współtwórców. Dostosowywanie interfejsu API i panelu administracyjnego jest łatwe, a zarządzanie treścią można rozszerzyć w kilka sekund za pomocą niestandardowych wtyczek. Możesz również korzystać z API z różnych klientów, takich jak Vue, Angular, React, urządzenia IoT lub aplikacje mobilne za pomocą GraphQL lub RESTful.

Zachowaj prywatność danych dzięki zawartości hostowanej na własnym serwerze i przejmij kontrolę nad wszystkimi danymi i kosztami. Rozwiązanie pomoże również w ciągu kilku minut zbudować elastyczną strukturę danych z solidnymi funkcjami dostosowanymi do Twoich potrzeb.

Z łatwością definiuj różne modele i dodawaj relacje, aby zaprojektować bogaty układ dla potrzebnych treści. Dzięki Strapi możesz bezproblemowo pisać, edytować i zarządzać typami treści. Ponadto możesz integrować dowolne usługi za pośrednictwem dostawców zewnętrznych i nadal tworzyć aplikacje i łączyć się z platformą.

Wdróż Strapi na dowolnym tradycyjnym serwerze hostingowym, takim jak Render, AWS, Azure, Heroku, 21YunBox i nie tylko. Daje Ci elastyczność w wyborze platform hostingowych dla Twoich stron internetowych.

Korzystaj z bezpłatnej usługi z ograniczonymi funkcjami. Uzyskaj więcej korzyści dzięki płatnemu planowi już od 9 USD/admin/miesiąc.

Apostrof

Uzyskaj elastyczny i solidny program do tworzenia witryn typu open source — Apostrof – odpowiedni dla firm SaaS, przedsiębiorstw, szkolnictwa wyższego, agencji cyfrowych i wielu innych. Może ulepszyć Twoje cyfrowe wrażenia z tego samego pulpitu nawigacyjnego i pozwala dostosować fabrykę witryn bez kodu za pomocą nowoczesnego stosu technologicznego.

Apostrophe umożliwia edytorom wprowadzanie zmian w czasie rzeczywistym za pomocą edytora typu „przeciągnij i upuść”. Znajdziesz również łatwe w użyciu narzędzia do projektowania wizualnego, które umożliwiają dynamiczną stylizację bez naruszania wytycznych marki. W związku z tym prędkość Twojego rynku wzrośnie dziesięciokrotnie.

Zintegruj swoją technologię, w tym Express, MongoDB, npm, Vue.js i Node.js, z elastycznymi i natywnymi interfejsami API zawartości modułów. Ponadto Apostrophe zapewnia jeden pulpit nawigacyjny dla każdej operacji, dzięki czemu nigdy nie zabraknie Ci idealnego narzędzia dla Twoich stron internetowych. Możesz także zintegrować się z Jamstack, aby tworzyć niezawodne rozwiązania niestandardowe.

Uzyskaj modułowy i rozszerzalny system, który obsługuje niestandardowe wtyczki i korzystaj z najlepszych w swojej klasie planów i pakietów, które wspierają Twoje cele. Zarezerwuj demo i zobacz, jak bezgłowy CMS może zmienić Twój sposób budowania stron internetowych.

Webiny

Webiny bezserwerowy CMS zapewnia elastyczne, skalowalne i sprawne rozwiązanie dla Twoich potrzeb w zakresie treści. Ponieważ różne firmy mają różne wymagania, oferuje cenne narzędzia, których można używać niezależnie w całej organizacji, od zespołu programistów po zespół ds. marketingu.

Bezgłowy CMS Webiny jest oparty na GraphQL z potężnymi funkcjami modelowania. Oferuje potężny GraphQL i precyzyjną kontrolę uprawnień do tworzenia stron docelowych w ciągu kilku minut. Możesz zarządzać treścią w różnych językach i wieloma witrynami internetowymi z wbudowaną obsługą wielu dzierżawców.

Platforma aplikacji Webiny zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia, projektowania i wdrażania aplikacji bezserwerowych wraz z wielokanałowym centrum treści. Zapewnia również operacje filtrowania i wyszukiwanie zapytań w celu uzyskania szybkiej wydajności. Możesz nawet wprowadzać zmiany w dowolnej treści w dowolnym momencie za pomocą potężnego interfejsu API.

Webiny API pozwala programowo tworzyć lub modyfikować dowolne modele treści i uzyskać pełną kontrolę dostępu do swoich operacji. Jest skalowalny, adaptowalny, bezpieczny, zapewnia własność danych, kontrolę uprawnień, niższy koszt posiadania i wiele więcej.

Twórz bezserwerową sieć z pełnym stosem za darmo dzięki bezserwerowemu systemowi CMS, strukturze aplikacji i wsparciu społeczności. Pozwól Webiny oferować niestandardowe ceny zgodnie z Twoimi potrzebami biznesowymi.

Directus

Poznaj najlepszą platformę Open Data do natychmiastowego przekształcania baz danych SQL w piękne aplikacje i interfejsy API niewymagające kodu dzięki Directus. Zasila Twój projekt nowoczesnymi rozwiązaniami i jest specjalnie zaprojektowany dla programistów.

Modułowa baza kodu jest całkowicie JavaScript. Directus wykorzystuje moc Vue.js 3 i Node.js w celu uzyskania ultraszybkiej wydajności i prostej rozszerzalności. Będziesz mieć również pełną kontrolę nad istniejącą lub nową bazą danych bez migracji do jakiegokolwiek zastrzeżonego modelu danych.

Możesz zarządzać treścią dla każdej aplikacji, kiosku, oznakowania cyfrowego, witryny internetowej i innych cyfrowych doświadczeń. Directus to elastyczna platforma, która zapewnia nieograniczone rozwiązania, od oprogramowania jako usługi po zarządzanie danymi i analitykę.

Ponadto zapewnia dynamiczny interfejs API GraphQL i REST poprzez introspekcję w oparciu o schemat bazy danych. Zacznij tworzyć projekt w samoobsługowym pulpicie nawigacyjnym w chmurze i ucz się dogłębnie. Zasilaj swoje projekty Directusem za 25 USD miesięcznie i nienagannymi korzyściami.

Możesz uruchomić Directusa jednym kliknięciem na platformie Kamatera.

Squidex

Squidex pozwala zarządzać treścią w nowoczesny sposób, nie wymagając żadnego innego systemu dla treści. Oferuje jedno miejsce z ustrukturyzowaną, scentralizowaną i bezproblemową integracją z innymi systemami.

Każda zmiana, którą wprowadzasz w witrynie internetowej lub aplikacji, jest obsługiwana przez system wersjonowania, który umożliwia porównywanie różnych wersji treści. W dowolnym momencie możesz też cofnąć się do poprzedniego. Ponadto bezproblemowa integracja z innymi systemami pozwala zawartości reagować na zmiany. Możesz także publikować swojego bloga na Medium i tworzyć tweety.

Squidex upraszcza Twoją ścieżkę, eliminując skomplikowane zasady przeglądania lub publikowania treści. Możesz wdrożyć swoje zasady za pomocą atrakcyjnego systemu przepływu pracy firmy Squidex. Jest to oprogramowanie typu open source, stworzone specjalnie dla programistów z najlepszą w swojej klasie bazą kodu. Ponadto Squidex jest łatwy w rozbudowie, bezpieczny, dostępny i łatwy w utrzymaniu, co czyni go pożądanym dla przedsiębiorstw o ​​wysokim standardzie.

Zarejestruj się za darmo i zacznij tworzyć projekty już dziś.

Duch

Rozpocznij swoją bezgłową podróż z CMS z Duch i naucz się budować niezależne, piękne publikacje. Postępuj zgodnie z jego przewodnikiem konfiguracji od środowiska lokalnego do rozwoju produktu i łatwo zainstaluj oprogramowanie. Obsługuje serwer Ubuntu do uruchamiania instancji samoobsługowych.

Korzystając z tego samego przewodnika, możesz zaprojektować własne szablony. Rozumiejąc konfigurację i architekturę Ghost, nigdy nie zabraknie Ci tworzenia nowych stron internetowych, aplikacji itp. Z frameworkiem startowym motywów o otwartym kodzie źródłowym, możesz szybciej tworzyć niestandardowe motywy.

Interfejs API REST umożliwia łatwe programowe wprowadzanie i wyprowadzanie treści oraz umożliwia integrację interfejsu API z różnymi niestandardowymi strukturami statycznymi lub frontendowymi innych firm. Możesz także łączyć się ze społecznościami, takimi jak GitHub, StackOverflow, Reddit, Forum programistów i Twitter, aby zdobywać i dzielić się wiedzą.

Rozwiń swoją kreatywną firmę dzięki 14-dniowej opcji próbnej i dowiedz się więcej, aby uzyskać korzyści.

Netlify CMS

Zacznij tworzyć elastyczne i szybsze projekty internetowe, używając Netlify CMS wraz z generatorem stron statycznych. Pomaga zarządzać zawartością w przepływie pracy Git, a korzystanie ze statycznej witryny zapewnia skalowalność, bezpieczeństwo i szybkość dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi edycji zawartości.

Netlify CMS przechowuje Twoje treści w repozytorium Git dla łatwiejszego i prostszego wersjonowania. Pomaga również w wielokanałowym publikowaniu i obsłudze aktualizacji treści w Git. Został zaprojektowany jako jednostronicowa aplikacja React; w ten sposób możesz tworzyć widżety interfejsu użytkownika, wtyczki edytora, podglądy w niestandardowym stylu i dodawać backendy do obsługi różnych interfejsów API platformy Git.

Wybierz wstępnie skonfigurowany szablon ze statycznym generatorem witryn i wdróż w ciągu kilku minut jednym kliknięciem w globalnej sieci CDN. Możesz także wdrożyć nowoczesne narzędzia, aby dostarczać bezpieczniejsze, bardziej skalowalne i szybsze witryny.

Ponadto twoi redaktorzy otrzymają intuicyjny przepływ pracy i interfejs użytkownika, który spełni wymagania dotyczące zarządzania treścią. Obejmuje również podgląd w czasie rzeczywistym, przesyłanie multimediów metodą „przeciągnij i upuść” oraz opcje bogatej edycji tekstu.

Studio zdrowia

Uzyskaj bezpłatne dostosowywanie formularzy i szybką konfigurację dzięki Studio zdrowia, open-source CMS zbudowany z React.js. Jego wtyczki i zestawy narzędzi pomagają tworzyć własne przepływy pracy tak, jak chcesz i rozpocząć zarządzanie treścią.

Ta jednostronicowa aplikacja może pomóc Ci zainstalować wtyczki lub samodzielnie je zbudować. Możesz także opisać walidacje treści, struktury UI, modele treści w JavaScript, aby zobaczyć je bezpośrednio w następnym oknie.

Ciesz się swobodą reorganizacji nawigacji lub renderowania danych analitycznych obok edycji. Nie przegap swojej wygody edycji podczas pracy nad zawartością wielokrotnego użytku. Zamiast tego możesz oczekiwać przywracania dokumentów na poziomie sesji, nowoczesnych funkcji i współpracy w czasie rzeczywistym od Sanity Studio.

Zyskasz korzyści, takie jak sprawdzanie dokumentów, podglądy typów budynków, praca na telefonie lub innych urządzeniach dotykowych, przesyłanie obrazów bezpośrednio ze schowka, wklejanie sformatowanego tekstu z pracy, sieci lub Dokumentów Google i nie tylko. Ponadto używaj zwykłych obiektów JavaScript i szybko konfiguruj interfejsy użytkownika i schematy treści. Możesz także zainstalować interfejsy użytkownika dla modeli danych i usprawnić swoje przepływy pracy.

Rozpocznij za darmo lub zapłać 99 USD za projekt miesięcznie i zacznij tworzyć strony internetowe i aplikacje.

Plone

Plone to najlepszy CMS typu open source dla przedsiębiorstw, który zapewnia wiele funkcji, w tym responsywne motywy, wbudowaną obsługę wielu języków i różne typy treści internetowych.

Plone ma oszałamiające możliwości dostosowywania i funkcjonalność po wyjęciu z pudełka. Jest wyjątkowy wśród innych bezgłowych CMS pod względem bezpieczeństwa przemysłowego, siły, szczegółowych uprawnień, dostępności, skalowalności, elastyczności i dokumentacji.

Plone łączy zaawansowane funkcje i zabezpieczenia z potężnymi i łatwymi w użyciu frontendowymi technologiami webowymi. Zawiera typy treści Zręczność i motywy Diazo wraz z Pythonem 3. Ponadto oferuje API REST, które działa jako bezgłowy CMS i obsługuje różne frontendy JavaScript.

Co więcej, możesz uzyskać dostęp do różnych stron internetowych opartych na Plone, aby poznać jego zastosowania, integracje i wiele więcej. Zapewnia zasoby do samodzielnej nauki, dzięki czemu możesz szybko się uczyć. Możesz także dołączyć do społeczności w celu prowadzenia dyskusji i komunikacji.

Typ elastyczny

Dostać Typ elastyczny doświadczyć elastyczności, szybkości i produktywności, aby tworzyć treści i efektywnie nimi zarządzać. Ze względu na wbudowaną inteligentną pamięć podręczną i elegancką architekturę jest znany jako ultraszybki system zarządzania treścią.

Tworząc CMS, Flextype skupia się na prostocie i elastyczności, aby stworzyć proste, ale potężne API. Jego oszałamiający panel sterowania pozwala używać dowolnego edytora treści do pisania treści. Ponadto uzyskasz pełną programową kontrolę nad CMS dzięki interfejsowi API REST i kompaktowym ładowaniom JSON.

Flextype oferuje charakter plików płaskich, aby zdefiniować nieograniczoną liczbę pól lub zawartość dynamiczną. Ponadto możesz kontrolować wersje za pomocą Git lub innego systemu kontroli wersji. Flextype nadaje się do różnych projektów, takich jak aplikacje natywne, strony internetowe, kioski, dane gier, platformy SaaS, urządzenia do noszenia, e-commerce i inne.

Zdobądź platformę open source już teraz i rozwijaj swój biznes.

Zwornik

Twórz szybsze i skalowalne treści za pomocą Zwornik Bezgłowa platforma CMS. Po prostu opisz swój schemat i uzyskaj niesamowity interfejs zarządzania oraz niezawodne API GraphQL dla danych i treści.

Wysyłaj kod za pomocą eleganckich interfejsów API bez ograniczania elastyczności niestandardowego zaplecza. Oferuje wiele typów pól, zarządzanie sesjami, niestandardowy schemat, kontrolę dostępu, migracje baz danych, zaawansowane filtry, dane relacyjne, haki zdarzeń, zautomatyzowane CRUD i wiele innych.

Interfejs administratora Keystone jest intuicyjny i elastyczny, aby zrozumieć Twoje potrzeby i odpowiednio kształtować zawartość. Dodatkowo oferuje sformatowany tekst nowej generacji WYSIWYG BYO custom React. Możesz go wdrożyć w Heroku, Render, Digital Ocean itp. lub w niestandardowej infrastrukturze. Keystone może pasować do Twojego przepływu pracy budynku opartego na git i oferuje automatyzację i narzędzia CI.

Efektywnie twórz dynamiczne aplikacje, witryny statusu, aplikacje mobilne i internetowe oraz rozwiązania handlowe za pomocą Keystone. Wzmocnij swój zespół dzięki temu narzędziu i rozwijaj swój biznes. Zacznij budować już dziś dzięki 5-minutowym przystawkom, zerowym blokadom i przykładowemu projektowi za darmo.

Wniosek

Systemy Headless CMS oferują nowoczesne i wydajne podejście do tworzenia i dystrybucji treści w wielu kanałach z wysoką wydajnością, elastycznością, skalowalnością i szeregiem przydatnych funkcji.

Tak więc, jeśli szukasz systemu CMS typu „headless” o otwartym kodzie źródłowym, sprawdź powyższe opcje w oparciu o Twoje potrzeby. Jeśli szukasz opcji opartych na chmurze, możesz sprawdzić listę Headless CMS.