Zwiększ liczbę klatek na sekundę w domyślnym odtwarzaczu multimediów do odtwarzania w jakości HD

Kiedy Peter Jackson wydał pierwszy film Hobbita, wielu widzów, którzy oglądali go w 3D, doświadczyło powtarzającej się choroby lokomocyjnej spowodowanej jakością filmu stylizowaną na operę mydlaną. To dlatego, że całość została nakręcona w 48 klatkach na sekundę (fps), a nie w branżowym standardzie 24 fps. Ale tam, gdzie większości ludzi nie podobała się zmiana, reszta z nas uznała to za duży krok naprzód w rozrywce na dużym ekranie. Od tego czasu staram się samemu nadać podobną płynność filmom, które są w mojej kolekcji. SmoothVideo Project (SVP) to aplikacja systemu Windows o otwartym kodzie źródłowym, która wykorzystuje interpolację klatek, dzięki czemu normalne filmy 24 klatek na sekundę wyglądają tak samo wyraźnie i płynnie, jak ich odpowiedniki z szybkością 48 klatek na sekundę.

Według twórcy SVP zwiększa liczbę klatek na sekundę wideo, generując pośrednie klatki animacji między istniejącymi. Na przykład, jeśli film jest nagrywany z prędkością 30 klatek na sekundę, SmoothVideo odtwarza je w 60 klatkach, czego wynikiem jest znacznie płynniejszy i bardziej płynny ruch oczu.

Nie zrozumcie mnie źle, starszy wiceprezes nie wydaje się tak skomplikowany, jak wygląda na papierze. Pomimo tego, że oferuje wiele zaawansowanych funkcji, takich jak różne ustawienia interpolacji i parametry wideo, których można użyć do poprawienia jakości wideo w locie, jest również bardzo łatwy w użyciu. Początkujący prawdopodobnie polubią implementację plug-and-play SVP. Aplikacja występuje w dwóch wersjach; pakiet 2 MB zawierający podstawowe pliki programu i wariant 32 MB, który oprócz wersji podstawowej zawiera również narzędzia innych firm, takie jak Avisynth, odtwarzacz wideo MPC-HD i SVPtube itp., wymagane do pełnego wykorzystania jego potencjału. Nawet podczas instalowania pełnego pakietu możesz zaznaczyć, które pliki chcesz zainstalować na swoim komputerze.

Konfiguracja - projekt SmoothVideo

Następnie możesz po prostu uruchomić aplikację, a ona sama zacznie wykonywać swoją pracę. Najlepsze w SVP jest to, że działa z większością dostępnych odtwarzaczy multimedialnych. Po pierwsze, MPC-HC nie napotkało żadnego problemu podczas pracy z SmoothVideo Project, gdy testowałem aplikację na moim komputerze. Możesz jednak wypróbować inne aplikacje, takie jak KM Player lub VLC i daj nam znać, czy zadziałały, czy nie.

Tryb SmoothVideo Project_Split

W każdym razie aplikacja automatycznie ładuje wymagane ustawienia, a nakładka jest wyświetlana w odtwarzaczu multimedialnym, którego używasz, aby potwierdzić, że SVP jest włączony i działa poprawnie. Możesz także uruchomić aplikację w trybie Split, który po włączeniu umożliwia wyświetlanie źródła i przekonwertowanej wersji tego samego wideo obok siebie.

Aplikacja umożliwia modyfikację wielu ustawień, z których wszystkie są dostępne za pośrednictwem menu kontekstowego paska zadań. SVP używa profili, które możesz skonfigurować według własnych upodobań, ale wybiera najbardziej odpowiednie na podstawie rozmiaru rozdzielczości wideo. Na przykład, jeśli odtwarzasz wideo w rozdzielczości 1080p, SVP uruchamia je przy użyciu ustawienia wstępnego profilu 1920 × 1080.

SmoothVideo Project_Context Menu - Kopiuj

SVP obsługuje również akcelerację GPU i według twórców może bez wysiłku odtwarzać filmy Full HD na większości komputerów średniej klasy. Wracając do menu kontekstowego, możesz przełączać programy w trybie eksperta za pomocą podmenu typu interfejsu. Ten tryb z kolei odblokowuje wiele dodatkowych ustawień, takich jak możliwość ustawienia priorytetu procesora, opóźnienia wideo, wyszukiwania wideo, testu łzawienia, a także trybu demonstracyjnego.

SmoothVideo Project_Advanced

Obsługuje również systemy podobne do ambilight, takie jak Lightpack lub Adalight, tryb stereo 3D, naprawa wideo i mnóstwo dodatkowych funkcji, których możesz użyć do poprawy jakości wideo.

SmoothVideo Project_Video Repair

SmoothVideo Project to aplikacja typu open source, która działa w systemach Windows XP, Windows Vista, Windows 7 i Windows 8. Możesz ją pobrać, korzystając z poniższego łącza.

Pobierz projekt SmoothVideo