Jak ustawić maksymalną liczbę klatek na sekundę w sterownikach NVIDIA

Na początku 2020 roku NVIDIA wypuściła nowe sterowniki GeForce z bardzo pożądaną funkcją. Możesz teraz ograniczyć liczbę klatek na sekundę na komputerze – albo dla wszystkich gier na komputerze, albo tylko dla określonych gier. Oto jak.

Dlaczego chcesz ograniczyć liczbę klatek na sekundę?

Ta funkcja jest szczególnie przydatna na laptopach do gier z systemem Windows ze sprzętem NVIDIA, ponieważ możesz zatrzymać działanie GPU tak szybko, jak to możliwe. Pozwoli to zaoszczędzić energię baterii i zmniejszyć zużycie ciepła, umożliwiając dłuższą grę, gdy jesteś z dala od gniazdka elektrycznego.

Może również okazać się, że czapka jest przydatna do zmniejszania efektu rozrywania ekranu w grach. Możesz spróbować ustawić maksymalną liczbę klatek na sekundę na częstotliwość odświeżania ekranu, jeśli nie masz monitora obsługującego G-Sync lub FreeSync ze zmiennymi częstotliwościami odświeżania. Panel sterowania NVIDIA mówi również, że ta funkcja może „[reduce] opóźnienie systemu w niektórych scenariuszach. ”

Jak ustawić maksymalny FPS dla wszystkich gier

Ta funkcja jest wbudowana w Panel sterowania NVIDIA. Aby go otworzyć, kliknij prawym przyciskiem pulpit Windows i wybierz „Panel sterowania NVIDIA”.

(Jeśli nie widzisz tej opcji menu, prawdopodobnie nie masz zainstalowanych sterowników NVIDIA).

Wybierz „Zarządzaj ustawieniami 3D” w Ustawieniach 3D po lewej stronie okna Panelu sterowania NVIDIA.

Aby kontrolować maksymalną liczbę klatek na sekundę dla wszystkich aplikacji na komputerze, upewnij się, że wybrana jest karta „Ustawienia globalne”.

Zarządzanie globalnymi ustawieniami 3D w Panelu sterowania NVIDIA

Na liście ustawień kliknij pole po prawej stronie „Maksymalna szybkość klatek”. Domyślnie ta opcja jest wyłączona i nie ma maksymalnej liczby klatek na sekundę.

Aby ustawić maksymalną liczbę klatek na sekundę, wybierz „Włącz” i wybierz maksymalną liczbę klatek na sekundę (FPS).

Globalne włączenie maksymalnej liczby klatek na sekundę w sterownikach NVIDIA

Kliknij „Zastosuj” u dołu okna, aby zapisać ustawienia.

Stosowanie ustawień Panelu sterowania NVIDIA w systemie Windows 10

Jak kontrolować maksymalną liczbę klatek na sekundę w określonych grach

Możesz także kontrolować ustawienie maksymalnej liczby klatek na sekundę dla poszczególnych aplikacji. Kliknij kartę „Ustawienia programu” u góry listy ustawień. W sekcji „Wybierz program do dostosowania” wybierz aplikację, którą chcesz sterować.

Jeśli gry nie ma na liście, możesz kliknąć „Dodaj” i określić jej plik .exe.

Zarządzanie ustawieniami 3D dla poszczególnych gier w Panelu sterowania NVIDIA.

Poszukaj opcji „Maksymalna szybkość klatek”, kliknij ją i wybierz żądane ustawienie. Domyślnie każda gra jest ustawiona na „Użyj ustawień globalnych” – będzie używać dowolnego ustawienia wybranego na karcie Ustawienia globalne.

Możesz jednak wybrać tutaj inne ustawienia. Na przykład możesz pozostawić opcję maksymalnej liczby klatek na sekundę wyłączoną na karcie „Ustawienia globalne” i skonfigurować inną maksymalną liczbę klatek na sekundę dla każdej gry, którą chcesz ograniczyć. Możesz też ustawić globalną maksymalną liczbę klatek na sekundę i zwolnić poszczególne gry z ograniczenia. To zależy od Ciebie.

Ustawienie ograniczenia liczby klatek na sekundę dla określonej gry w sterownikach NVIDIA GeForce.

Pamiętaj, aby kliknąć „Zastosuj”, aby zapisać ustawienia.

Jeśli nie widzisz tej opcji, pamiętaj o zaktualizowaniu sterowników NVIDIA. Możesz zaktualizować sterowniki w Aplikacja GeForce Experience jeśli jest zainstalowany lub pobierając najnowsze sterowniki ze strony internetowej NVIDIA.

Ta funkcja została dodana w wersja 441.87.0 sterowników NVIDIA GeForce, które zostały wydane 6 stycznia 2020 roku.

x