10 najlepszych aplikacji kalkulatora do łatwego rozwiązywania złożonych równań matematycznych (Android i iOS)

Przyznać! Matematyka to twardy orzech do zgryzienia.

Od złożonych problemów po nawet najbardziej podstawowe rozwiązanie równania matematycznego może być wyzwaniem nawet dla bystrzejszych.

Rozwiązywanie skomplikowanych obliczeń zajmuje dużo czasu, zwłaszcza problemów takich jak rachunek różniczkowy i trygonometria. Wtedy potrzebny jest kalkulator naukowy. Jednak nie zawsze możesz mieć te kalkulatory naukowe pod ręką.

W ten sposób ten post udostępnił listę najlepszych aplikacji kalkulatora naukowego.

Korzyści z aplikacji kalkulatora naukowego

Aplikacje kalkulatora pomagają w rozwiązywaniu problemów arytmetycznych na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Nie zawsze możesz mieć przy sobie kalkulator naukowy. Dlatego te aplikacje mobilne mogą okazać się bardzo pomocne w rozwiązywaniu problemów matematycznych.

Przyjrzyjmy się wielu zaletom korzystania z aplikacji kalkulatora matematycznego:

# 1. Łatwy w użyciu

Jedną z głównych zalet korzystania z aplikacji kalkulatora online jest ich łatwość obsługi i dostępność. Te aplikacje mają intuicyjny interfejs i rozwiązywanie problemów matematycznych może zająć kilka sekund.

Wszystko, czego potrzebujesz, to upuścić problem i symbole we właściwej kolejności, a kalkulator poda dokładną odpowiedź.

Najlepsze jest to, że przeprowadzi cię krok po kroku przez rozwiązywanie problemów, abyś mógł zrozumieć koncepcję takich problemów.

#2. Różnorodność obliczeń

Aplikacje kalkulatora służą nie tylko do rozwiązywania podstawowych problemów z dodawaniem, odejmowaniem i mnożeniem, ale także do rozwiązywania złożonych działań arytmetycznych i algebry. Możesz skutecznie rozwiązywać problemy związane z wiekiem, polami i objętością, równania kwadratowe, a nawet rachunek różniczkowy.

#3. Dokładność i wydajność

Tradycyjne obliczenia wymagają długopisu i papieru, a ryzyko popełnienia błędu jest wysokie. Kalkulatory matematyczne online są nie tylko szybkie, ale i dokładne. Jeśli wpiszesz właściwe dane, otrzymasz dokładną odpowiedź w ciągu kilku sekund.

Ponadto otrzymasz opis podjętych kroków.

#4. Indywidualne nauczanie

Niektóre aplikacje kalkulatora mają również funkcje rozwiązywania problemów matematycznych, dzięki którym uczniowie mogą uzyskać dodatkowe testy praktyczne i zadania. Oferuje funkcje, takie jak dostosowane doświadczenia edukacyjne w rozwiązywaniu złożonych problemów matematycznych.

Co jeszcze? Niektóre aplikacje kalkulatorów premium oferują pomoc ekspertów, aby poprawić jakość nauki.

Poniżej wymieniliśmy kilka doskonałych aplikacji kalkulatora, które mogą sprawnie rozwiązywać najdłuższe obliczenia matematyczne, oszczędzając czas. Większość udostępnianych przez nas aplikacji do kalkulatorów online jest dostępna w sklepach Apple Store i Android.

Przejdźmy do listy najlepszych aplikacji kalkulatorów naukowych wraz z ich najważniejszymi funkcjami:

Kalkulator naukowy Panecal

Panecal firmy Appsys to aplikacja kalkulatora naukowego dla użytkowników systemów iOS i Android. Ta 32-bitowa aplikacja kalkulatora umożliwia wyświetlanie i edytowanie formuł, dzięki czemu nie popełniasz żadnych błędów. Możesz także zapisać poprzednie formuły, aby rozpocząć od miejsca, w którym zostało przerwane.

Możliwe jest również użycie pamięci zmiennych do zmiany niektórych wartości w celu ich ostatecznego obliczenia.

Możesz przejść do dowolnej formuły lub numeru na ekranie lub przewijać formuły. Panecal ma różne gesty, takie jak długie stuknięcie w celu kopiowania i wklejania.

Szybkie funkcje:

 • Użytkownicy mogą przywracać formuły i sprawdzać historię odpowiedzi z poziomu interfejsu.
 • Appsys umożliwia obliczenia liczb binarnych, dziesiętnych, ósemkowych i szesnastkowych.
 • Wykonuje różne operacje matematyczne, takie jak odwrotne funkcje trygonometryczne, funkcje logarytmiczne, funkcje potęgowe, funkcje pierwiastków mocy, silnie, wartości bezwzględne, obliczenia procentowe, obliczenia modulo oraz współrzędne biegunowe i kartezjańskie.

Dostępne w: Sklepie Google Play i Apple Store

Desmos

Desmos to kalkulator graficzny zaprojektowany specjalnie do mapowania współrzędnych biegunowych i kartezjańskich. Wszystko, czego potrzebujesz, to po prostu wprowadzić dowolne równanie, a ten kalkulator graficzny narysuje linie i parabole w ciągu kilku sekund.

Ta aplikacja matematyczna umożliwia również użytkownikom kreślenie wykresów biegunowych i kartezjańskich za pomocą intuicyjnych suwaków i narzędzia do wprowadzania danych.

Co jeszcze?

Desmos może płynnie rysować równania trygonometryczne, rozwiązywać problemy z rachunku różniczkowego i wstępnego, a nawet prezentować dane statystyczne odpowiadające danym.

Szybkie funkcje:

 • Desmos ma również kalkulator naukowy, który rozwiązuje złożone problemy matematyczne, takie jak pierwiastki kwadratowe, sześciany, a nawet logi.
 • Desmos nie wymaga połączenia z Internetem. Możesz uzyskać dostęp do aplikacji nawet w trybie offline.
 • Oferuje czytnik ekranu do przechwytywania obrazu i rysowania wykresu.
 • Ponadto użytkownicy mogą również korzystać ze ścieżek dźwiękowych, aby lepiej zrozumieć kreślenie.

Dostępne w: Sklep Play i Apple Store

GeoGebra

GeoGebra to aplikacja do rozwiązywania problemów matematycznych, która zawiera funkcję tablicy. Niezależnie od tego, czy chcesz pracować indywidualnie, czy zaprezentować to klasie, GeoGebra działa płynnie.

Ta bezpłatna aplikacja kalkulatora rozwiązuje różne problemy matematyczne, w tym rachunek różniczkowy, statystykę, geometrię i algebrę.

Wykresy można tworzyć za pomocą interfejsu „przeciągnij i upuść”. Ponadto masz swobodę manipulowania wykresami za pomocą suwaków palców.

GeoGebra ma prosty interfejs z dostępnością różnych kształtów i linii, których można użyć do kreślenia i podszewki.

Szybkie funkcje:

 • Użytkownicy mogą mapować obliczenia w czasie rzeczywistym i kontrolować zmienne na dole, aby dostosować wykresy.
 • Poza tym istnieje mnóstwo bezpłatnych zajęć edukacyjnych, które można wyszukiwać w aplikacji.
 • Możesz jednocześnie przełączać się między algebrą a widokiem tabeli.

Dostępne w: Sklep Play i Apple Store.

Kalkulator naukowy RealCalc

Nie będziesz zadowolony z jego tradycyjnego interfejsu użytkownika, ale z rodzaju funkcjonalności, które rozwiązują te aplikacje kalkulatora.

RealCalc to aplikacja kalkulatora naukowego dla użytkowników Androida. Ma ponad 20 milionów pobrań i różne 5-gwiazdkowe recenzje. Aplikacja kalkulatora jest zbudowana w sposób, który wygląda jak prawdziwy kalkulator.

RealCalc rozwiązuje złożone problemy matematyczne, takie jak potęgi, pierwiastki, wykładniki, funkcje trygonometryczne, a nawet logi.

W tej aplikacji nie ma absolutnie żadnych dzwonków i gwizdków.

Realcalc ma takie funkcje, jak obliczenia naukowe, historia, wspomnienia i przeliczanie jednostek. Podobnie jak prawdziwy kalkulator, ta aplikacja obsługuje 12 cyfr i jest dostępna w różnych stylach i formatach.

Szybkie funkcje:

 • Aplikacja zapewnia wyświetlanie zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej.
 • Obsługuje obliczenia binarne, ósemkowe i szesnastkowe.
 • RealCalc obsługuje różne grafiki i rozdzielczości ekranu we wszystkich rozmiarach.

Dostępne w: Sklepie Play

Kalkulator naukowy

Jeśli potrzebujesz prostego kalkulatora naukowego, polecam kalkulator naukowy firmy Simple Innovation. Aplikacja kalkulatora ma tradycyjny, ale łatwy w użyciu interfejs.

Jednak korzystanie z tej aplikacji kalkulatora nie byłoby trudne. Długo naciskaj cyfry, aby wybierać stałe, zmienne i metryki, takie jak π.

Korzystając z tej aplikacji kalkulatora, możesz wykonywać operacje arytmetyczne, w tym dzienniki, kalkulatory wykresów, równania kwadratowe i macierze.

Dostępne w: Sklepie Play

Kalkulator naukowy TechCalc

TechCalc to kalkulator naukowy, który nadaje się do rozwiązywania problemów matematycznych i fizycznych. Posiada 12 różnych trybów obliczeniowych. TechCalc ma 44 różne opcje obliczeń, sekcję naukową i układ okresowy pierwiastków.

Sekcja referencyjna zawiera różne obliczenia, w tym prawa fizyczne, algebrę matematyczną, algebrę elementarną, kalkulator pH, kalkulator BMI i inne.

Przyjazny dla użytkownika interfejs umożliwia powiększanie lub pomniejszanie cyfr za pomocą przycisków + lub –. Chociaż dostępna jest bezpłatna wersja aplikacji na Androida, zawiera ona banery reklamowe.

Możesz zapłacić cenę początkową 2,99 USD, jeśli potrzebujesz wersji bez reklam.

Szybkie funkcje:

 • Aplikacja kalkulatora oferuje 64-bitowy tryb programisty oferujący liczby szesnastkowe, ósemkowe, binarne i dziesiętne.
 • Użytkownicy mogą dostosować interfejs kalkulatora, wybierając spośród różnych układów.
 • Obliczenia mogą być rejestrowane, aby użytkownicy mieli dostęp do historii obliczeń.

Dostępne w: Sklepie Play

Darmowe42

Pamiętasz stare kalkulatory HP-42S? Free42 jest dokładną reimplementacją tego.

Free42 to aplikacja kalkulatora typu open source, która ma tradycyjny interfejs użytkownika i działa podobnie do kalkulatora starej szkoły. Aplikacja kalkulatora ma dwa widoki — standardowy i poziomy.

Co więcej? Możesz wybierać spośród szerokiej gamy skórek i przesyłać wybrany przez siebie wygląd. Jeśli jednak szukasz kalkulatora, który rozwiązuje złożone funkcje, takie jak parabole oraz współrzędne biegunowe i kartezjańskie, pobierz ulepszoną wersję Free42.

Plus42 to ulepszona wersja kalkulatora Free42. Zawiera łącznie 8 wierszy i 22 kolumny.

Szybkie funkcje:

 • Użytkownicy mogą importować i eksportować dane.
 • Zadania matematyczne można wydrukować i są one najbardziej kompatybilne z drukarką HP-82240.
 • Free42 jest dostępny w systemach Linux, Windows i MacOS.

Dostępne w: Sklep Play i Apple Store

Aplikacja kalkulatora naukowego NCalc

NCalc to prosta, ale potężna aplikacja kalkulatora, która pozwoli Ci rozwiązać każdy problem matematyczny, na przykład sposób zapisania ich na kartce papieru. Aplikacja działa naprawdę dobrze w dwóch trybach – symbolicznym i numerycznym.

NCalc może rozwiązywać złożone i podstawowe problemy, takie jak równania ogólne i sześcienne, kwadratowe i kwartalne. Ponadto możesz także obliczać pochodne, całki i problemy z rachunkiem różniczkowym.

Dodatkowo cecha table generuje podstawę tabeli po wprowadzeniu wyrażenia. Użytkownicy mogą generować historię obliczeń i eksportować obliczenia w ciągu kilku sekund. Aby dodać więcej dodatków, aplikacja zawiera różne stylowe motywy i czcionki.

Szybkie funkcje:

 • Format dziesiętny występuje w pięciu formach; normalny, inżynieryjny SI, naukowy i stały.
 • Oprócz obliczeń matematycznych NCalc rozwiązuje również równania fizyczne, takie jak wektory.
 • Aplikacja oferuje różne układy klawiatury, które przypominają modele 115 es plus, 991 es plus, 300 es plus i 991 ex.
 • Jedną z najlepszych funkcji jest obszar roboczy z wieloma wykresami, w którym różni użytkownicy mogą współpracować.

Dostępne w: Apple Store

Kalkulator Tryvina

Kalkulator+ firmy Tryvin jest specjalnie zaprojektowany dla iPhone’a i iPada. Ma atrakcyjny interfejs i duże czcionki klawiatury. Tryvin oferuje elegancki interfejs podobny do kalkulatora, który obsługuje wiele zaawansowanych funkcji, w tym zaawansowaną edycję, kopiowanie i wklejanie, a nawet eksport i import.

Podczas gdy darmowa wersja tej aplikacji zawiera kalkulator naukowy, ulepszona wersja oferuje szeroki zakres funkcji.

Aplikacja Kalkulator Tryvin ma funkcję pisma ręcznego, w której użytkownicy mogą pisać równania za pomocą rąk zamiast klawiatury.

Co jeszcze? Możesz rozwiązywać złożone problemy matematyczne, w tym równania wielomianowe, równania liniowe, wykresy i statystyki.

Szybkie funkcje:

 • Tryvin ma wiele motywów i skórek w bibliotece projektów.
 • Kalkulator walut zawiera funkcje takie jak kursy wymiany i dostęp do ponad 150 walut.
 • Możesz zintegrować kalkulator z zegarkiem Apple Watch i obsługiwać go bezpośrednio.

Dostępne w: Apple Store

PCalc Lite

PCalc oferuje funkcje, które są bardziej rozbudowane niż inne aplikacje kalkulatorów naukowych. Jest idealny dla naukowców, inżynierów, programistów i wszystkich, którzy potrzebują w pełni funkcjonalnego kalkulatora.

Po prawej stronie aplikacja oferuje tryb RPN z pełnym wyświetlaczem. Ma przełączalny układ przycisków, który obejmuje zarówno układy pionowe, jak i poziome. Ponadto dostępny jest pełny edytor, który można dostosowywać i udostępniać innym.

Użytkownicy mogą wybierać z szerokiej gamy motywów, od minimalistycznych po najbardziej efektowne. To, co najbardziej podobało mi się w tej aplikacji kalkulatora, to stylowy interfejs i widok 3D.

Szybkie funkcje:

 • Funkcja dzielenia ekranu umożliwia jednoczesne otwieranie dwóch okien.
 • Obsługuje również Apple Watch z funkcjami umożliwiającymi wyszukiwanie głosowe i kalkulatorem napiwków.
 • Aplikacja kalkulatora obsługuje obliczenia szesnastkowe, ósemkowe i binarne.
 • Oferuje dwa tryby układu — układ inżyniera i układ taśmy.

Dostępne w: Apple Store

Na co zwrócić uwagę przy wyborze aplikacji kalkulatora naukowego?

Aplikacje kalkulatorów naukowych oferują kompleksowe funkcje dedykowanego kalkulatora.

To zależy od twoich wymagań, czy szukasz zaawansowanej aplikacji kalkulatora ze wszystkimi dzwonkami i gwizdkami, czy tylko takiej z podstawowymi funkcjami.

Oto krótka lista kontrolna czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze aplikacji kalkulatora:

 • Przyjazny dla użytkownika interfejs: nikt nie lubi niezgrabnego interfejsu użytkownika i zagraconych funkcji w jednym miejscu. Wybieraj aplikacje z przejrzystym interfejsem, dużymi układami i wyraźnymi czcionkami klawiatury.
 • Łatwy eksport i import: Powinieneś również rozważyć kalkulator, który pozwala jednocześnie eksportować i importować problemy i rozwiązania.
 • Historia obliczeń: Większość aplikacji ma tę funkcję. Aplikacja kalkulatora powinna udostępniać historię obliczeń dla poprzednich problemów.
 • Obsługa inteligentnego zegarka: Niekoniecznie, ale jest to jeden z doskonałych czynników do rozważenia. Twoja aplikacja kalkulatora powinna obsługiwać smartwatche, takie jak Apple Watch, abyś miał do niej bezpośredni dostęp.

Notka autora

Aplikacje kalkulatorów naukowych wymienione w tym artykule są przyjazne dla użytkownika, mimo że oferują różne funkcje. Jeśli masz proste obliczenia, polecam skorzystanie z darmowej wersji Free42.

Jeśli jednak masz do wykonania złożone funkcje, skorzystaj z TechCalc, GeoGebra i Tryvin. Sprawdź te aplikacje do kalkulatorów i baw się dobrze, zbliżając się do swojej miłości do matematyki.

Nie zapomnij sprawdzić najlepszych aplikacji STEM dla swoich dzieci do nauki nauk ścisłych, technologii i matematyki.

x