11 najlepszych wyszukiwarek duplikatów plików, aby utrzymać system Windows i komputer Mac w czystości

Możesz zaoszczędzić dużo miejsca w systemie, usuwając zduplikowane pliki obecne na urządzeniu.

Aby zapewnić płynne działanie systemu Windows i komputera Mac, musisz usunąć zduplikowane pliki. System staje się powolny i zawodny, gdy dysk twardy się zapełni.

Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zakup większego dysku twardego i zwiększenie pojemności systemu. Jeśli nie chcesz korzystać z tej opcji, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to usunąć niepotrzebne pliki z systemu. To nie jest wykonalna opcja, aby usiąść i znaleźć wszystkie duplikaty plików w twoim systemie. W tym miejscu pomocne mogą być różne narzędzia.

Za pomocą oprogramowania do wyszukiwania duplikatów plików możesz łatwo znaleźć duplikaty plików na swoim komputerze. Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić oprogramowanie i usunąć wszystkie zduplikowane pliki jednym kliknięciem.

Przejdźmy więc bezpośrednio do listy najlepszych programów do wyszukiwania duplikatów plików.

CCleaner

Jeśli szukasz narzędzia, które może znaleźć duplikaty plików i pomóc w innych kwestiach, takich jak prywatność, powinieneś rozważyć użycie CCleaner. Pomaga łatwo i szybko znaleźć wszystkie duplikaty plików obecnych na komputerze. Możesz także wyszukać kopię dowolnego zdjęcia, filmu, dokumentu lub innego typu plików na swoim urządzeniu. To narzędzie przeszuka wszystkie foldery w poszukiwaniu określonych plików.

Kolejną innowacyjną funkcją jest kontrola stanu komputera. Ta funkcja całkowicie przeanalizuje Twój komputer i zaleci kilka poprawek optymalizacyjnych. Dzięki temu Twój komputer będzie działał szybciej i płynniej. CCleaner automatycznie aktualizuje całe oprogramowanie używane na komputerze, aby uniknąć luk, które można wykorzystać.

Twój system Mac lub Windows zacznie działać szybciej z pomocą CCleaner, ponieważ usunie wszystkie nieaktualne pliki i ustawienia. Wszelkie niepotrzebne aplikacje działające w tle zostaną zatrzymane, aby uniknąć używania pamięci RAM w miejscach, w których nie jest ona naprawdę potrzebna. Dzięki temu komputer będzie działał płynnie i dokładnie.

Avast

Avast Cleanup działa jako najlepsza opcja dostrajania do czyszczenia i przyspieszania komputera. Gdy komputer się starzeje, musisz korzystać z różnych sposobów, aby zwiększyć jego wydajność i zapobiec jego spowolnieniu.

Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że kończy Ci się miejsce, nie musisz się martwić, ponieważ Avast zapewnia Ci ochronę. Avast przeprowadzi proces skanowania każdego pliku, aby znaleźć duplikaty, a także usunie niepotrzebne pliki, aby zapewnić płynne działanie systemu. To narzędzie jest uważane za doskonałą opcję, gdy szukasz zestawu narzędzi do tuningu.

Niektóre z kluczowych funkcji Avast to:

 • Tryb uśpienia, aby utrzymać aplikacje zużywające zasoby w stanie hibernacji
 • Narzędzie do czyszczenia skrótów do usuwania wszystkich martwych skrótów z systemu
 • Regularna automatyczna konserwacja
 • Usuwa ślady plików cookie ze wszystkich przeglądarek
 • Bloatware Removal do usuwania wszystkich niechcianych narzędzi innych firm
 • Sprawdza i rozwiązuje wszystkie problemy na dysku

Poza tym istnieje wiele innych funkcji, które sprawiają, że Avast Cleanup Premium jest tego wart. Twój komputer będzie działał jak nowy dzięki optymalizacjom dokonanym za pomocą Avast.

Bliźnięta

Znajdź każdy duplikat pliku na komputerze Mac w ciągu kilku sekund dzięki MacPaw Gemini.

Jego inteligentne działanie jest wystarczająco inteligentne, aby znaleźć duplikaty i odzyskać mnóstwo miejsca na dysku. Teraz nie ma potrzeby przeszukiwania każdego zakątka systemu w celu znalezienia duplikatów plików, ponieważ Smart Select może to zrobić jednym kliknięciem.

Podobnie jak duplikaty, nawet podobne media zajmują zbyt dużo miejsca. Gemini znajdzie je dla Ciebie i możesz łatwo wybrać te, które chcesz, i usunąć inne. Możesz obejrzeć wszystkie zdjęcia z podobnymi efektami wizualnymi i zatrzymać tylko najlepsze. Gemini przegląda iTunes, aby sprawdzić, czy nie ma zduplikowanych plików multimedialnych.

Najlepsze jest to, że algorytm Gemini uczy się na podstawie sposobu, w jaki znajdujesz duplikaty i usuwasz je. Zapamiętuje pliki, które przechowujesz i te, które usuwasz. Za każdym razem, gdy zauważy jakieś kopie, Gemini powiadomi Cię. Dzięki temu Twój Mac na zawsze pozostanie wolny od duplikatów plików.

Jeśli usuniesz coś przez pomyłkę, nie musisz się martwić, ponieważ Gemini przechowuje to w koszu, dzięki czemu możesz odzyskać je jednym kliknięciem. Kolejną niesamowitą rzeczą jest interfejs Gemini. Ludzie uwielbiają używać tego narzędzia ze względu na przejrzysty i wielokrotnie nagradzany interfejs użytkownika.

Gemini wierzy w prostotę dla użytkowników, ponieważ to właśnie robi wyszukiwarka duplikatów plików.

PassFab

PassFab Duplicate File Finder pomaga w utrzymaniu czystości systemu poprzez wykrywanie i usuwanie wszystkich zduplikowanych plików w systemie. Bez względu na to, jaki to format pliku, jeśli jest to duplikat, oprogramowanie się go pozbędzie. Oprogramowanie jest bardzo dobrze kompatybilne z laptopami, komputerami stacjonarnymi z systemem Windows, dyskami wewnętrznymi, a nawet dyskami zewnętrznymi, takimi jak USB, karty SD itp.

Przy zbyt wielu plikach przechowywanych w systemie często trudno jest znaleźć duplikaty. Ale możesz całkowicie polegać na PassFab Duplicate File Finder, ponieważ będziesz mógł zobaczyć wszystkie duplikaty plików przed sobą za pomocą jednego skanowania. Nie ma więc potrzeby znosić teraz wolnych systemów. W momencie, gdy poczujesz, że nie ma już miejsca, wystarczy usunąć zduplikowane pliki.

Najlepszą rzeczą w tym narzędziu jest to, że pokaże ci porównanie wszystkich zduplikowanych plików. Ułatwi to pobranie duplikatów i zachowanie tylko tych oryginalnych. Interfejs jest dość łatwy w użyciu i intuicyjny. Wszystkie pliki zostaną wysłane do kosza, abyś mógł potwierdzić, czy potrzebujesz tych plików, czy nie.

Wystarczy przejść przez 3-etapowy proces, aby znaleźć wszystkie duplikaty plików w systemie. Dodaj wszystkie foldery, które chcesz przeskanować. Wybierz tryb skanowania. Na koniec usuń wszystkie zduplikowane pliki. Teraz twój system jest gotowy do pracy.

Macube

Każdy użytkownik Maca uzna Macube za doskonałe narzędzie optymalizacyjne. Jeśli chodzi o wrażenia użytkownika, głównym celem tego narzędzia jest sprawienie, by użytkownicy poczuli prawdziwą moc komputerów Mac. Twój Mac zawsze będzie wyglądał jak nowy dzięki optymalizacji udostępnianej przez to narzędzie.

Funkcje udostępnione przez Macube są niezbędne dla każdego użytkownika Maca.

 • Wyszukiwarka duplikatów plików
 • Inteligentny system skanowania
 • Wyczyść nieużywane pliki na podstawie rozmiaru
 • Ochrona prywatności
 • Całkowite usunięcie aplikacji i ich danych

Spośród wszystkich funkcji najbardziej użyteczną dla wszystkich urządzeń Mac jest funkcja Wyszukiwarka duplikatów plików. Nie ma potrzeby przeglądania każdego pliku w każdym folderze. Teraz możesz całkowicie polegać na tej funkcji i znajdować wszystkie duplikaty plików, które zajmują miejsce na dysku.

DupInOut

Po usunięciu zduplikowanych plików dane wyglądają na dość uporządkowane, a na urządzeniu masz też dużo miejsca. Ale wyszukiwanie zduplikowanych plików wśród wszystkich danych jest naprawdę żmudnym zadaniem. W tym miejscu DupInOut wykonuje pracę za Ciebie, abyś mógł pracować wydajnie i dokładnie.

DupInOut wyróżnia się spośród innych programów do wyszukiwania duplikatów plików ze względu na niektóre kluczowe funkcje.

Upuść foldery do wyszukiwania i ignorowania

Oprogramowanie ma dość łatwy w użyciu interfejs dla początkujących. Wszystko, co musisz zrobić, to upuścić foldery, w których chcesz wyszukać duplikaty plików w jednej sekcji. W drugiej sekcji musisz umieścić folder, w którym chcesz zignorować wyszukiwanie.

Definiowanie filtrów wyszukiwania

Te filtry wyszukiwania zapewniają przewagę podczas wyszukiwania duplikatów. Możesz ograniczyć proces skanowania dla określonych typów plików, a także ograniczyć rozmiar pliku. Możesz skorzystać z predefiniowanych filtrów wyszukiwania dostępnych w oprogramowaniu lub utworzyć własne filtry, aby uzyskać lepsze wyniki.

Wybór pliku jednym kliknięciem

Nawet jeśli oprogramowanie zapewnia wszystkie duplikaty, siedzenie i przeglądanie ich wszystkich jest naprawdę żmudnym zadaniem. Asystent automatycznego wyboru zrobi to za Ciebie. Jednym kliknięciem możesz oznaczyć setki plików w oparciu o zdefiniowany przez siebie wzór. Ponadto z przyjemnością dowiesz się, że oprogramowanie będzie przechowywać jedną kopię każdej grupy, dzięki czemu nie stracisz wszystkich danych.

Organizacja plików

Oprócz funkcji wyszukiwania duplikatów plików, DupInOut jest również dobry w organizacji plików. Jeśli na Twoim urządzeniu znajdują się tysiące plików, możesz łatwo uporządkować je w różnych folderach na podstawie typów plików, czasów modyfikacji i dat utworzenia.

DupInOut to doskonałe oprogramowanie do wyszukiwania duplikatów plików, a jego inne funkcje przydają się do optymalizacji komputera.

Narzędzie do usuwania duplikatów plików

Wykonaj pełną analizę wszystkich folderów na komputerze, aby z łatwością znaleźć wszystkie duplikaty plików. Narzędzie do usuwania duplikatów plików składa się z narzędzia do edycji multimediów, które oddziela wszystkie pliki multimedialne i usuwa ich kopie zajmujące miejsce na urządzeniu. Więc nie musisz się już martwić, że zabraknie Ci miejsca.

Będziesz mógł znaleźć oryginalny plik i kopie obecne w twoim systemie. Najlepszą rzeczą w tym narzędziu jest jego przyjazny dla użytkownika interfejs i intuicyjna konstrukcja. Możesz przeglądać wszystkie foldery, dokumenty i pliki multimedialne jednym kliknięciem. Oprogramowanie umożliwia przeglądanie ponad 100 formatów plików.

Podczas skanowania systemu w poszukiwaniu zduplikowanych plików możesz nawet pominąć niektóre pliki, które chcesz zachować. Dzięki temu narzędziu sortowanie i organizowanie plików staje się całkiem proste. Możemy więc powiedzieć, że jest to nie tylko duplikat oprogramowania do wyszukiwania plików, ale także pomoże ci w optymalizacji komputera pod kątem dokładności i płynności.

Czyszczenie duplikatów

Duplikaty plików gromadzą się w twoim systemie i spowalniają go. Regularne czyszczenie zduplikowanych plików ma kluczowe znaczenie dla oszczędności miejsca i płynnego działania urządzenia. Duplicate Cleaner pomaga znaleźć wszystkie zduplikowane pliki, dzięki czemu nie trzeba ich przeszukiwać w każdym folderze.

Łatwy w użyciu interfejs pyta o miejsce, w którym chcesz wyszukać zduplikowane pliki i foldery. Asystent wyboru narzędzia pomoże Ci wybrać wszystkie pliki, które chcesz usunąć. Gdy oprogramowanie wyświetli wyniki, możesz je usunąć lub zmienić ich miejsce.

Nawet jeśli przycinałeś, zmieniałeś rozmiar, obracałeś lub edytowałeś swoje zdjęcia, Duplicate Cleaner nadal będzie w stanie znaleźć duplikaty i powiadomić Cię o nich. Nie musisz się już martwić o podobne zdjęcia w swoim systemie.

Dzięki opcjom skanowania duplikatów udostępnianym przez to narzędzie można łatwo usunąć wiele plików muzycznych. Możesz wyszukiwać zduplikowane pliki na podstawie tytułu, nazwiska, wykonawcy lub innych znaczników.

Narzędzie sprawdzi również pliki zip w celu uzyskania dokładnych wyników, jeśli w folderze zip znajdują się zduplikowane pliki.

XYplorer

Zarządzanie plikami nigdy nie było tak łatwe dla użytkowników systemu Windows. Z pomocą XYplorer możesz całkowicie polegać na nim w zakresie pełnego zarządzania plikami. Oprogramowanie jest wysoce niezawodne, a także kilka funkcji, takich jak unikalne metody automatyzacji niektórych powtarzających się zadań, konfigurowalny interfejs narzędzia, przeglądanie w kartach i potężna opcja wyszukiwania plików.

Najlepszą rzeczą w tym menedżerze plików jest to, że jest całkowicie przenośny. Nie ma potrzeby żadnej instalacji, a także zapamięta zapisaną konfigurację. Narzędzie zostało zaprojektowane w celu zwiększenia Twojej wydajności i pozwala całkowicie skupić się na przepływie pracy.

Istnieje wiele dostosowań, dzięki którym narzędzie będzie działać tak, jak chcesz. Niezależnie od tego, czy chcesz usunąć zduplikowane pliki, czy całkowicie zoptymalizować system, możesz polegać na XYplorer, jeśli chodzi o płynne działanie komputera.

MindGems

Unikalną rzeczą oferowaną przez MindGems jest to, że porówna zawartość plików i znajdzie duplikaty, nawet jeśli używają różnych nazw. Pozwala to znaleźć duplikaty plików, porównując ich dane.

Narzędzie MindGems Duplicate File Finder wykorzystuje zaawansowane algorytmy wyszukiwania duplikatów plików. Narzędzie może znaleźć zduplikowane pliki wszystkich formatów, w tym obrazy, filmy, dokumenty i inne.

Cały proces jest dość prosty. Po pierwsze, musisz rozpocząć proces skanowania, biorąc pod uwagę wiele trybów wykrywania. Możesz skanować w poszukiwaniu duplikatów plików na podstawie podobnych nazw plików, w 100% równej zawartości i podobnych typów plików. Narzędzie automatycznie dostarczy wyniki ze wszystkimi zduplikowanymi plikami. Teraz możesz wyświetlić ich podgląd bezpośrednio w narzędziu, aby wybrać te, które chcesz usunąć. Możesz nawet przenieść pliki do folderu kopii zapasowej lub na dysk, aby zoptymalizować komputer i przyspieszyć go.

4DDiG Usuwanie duplikatów plików

Narzędzie do usuwania duplikatów plików 4DDiG firmy Tenoshare działa na zdjęciach, filmach, dokumentach, muzyce itp. z deklarowaną 100% dokładnością.

Jest kompatybilny z dyskami wewnętrznymi w systemach Windows i Mac, dyskami zewnętrznymi, dyskami sieciowymi, a nawet pamięcią masową w chmurze, taką jak Dysk Google. Poza tym można dostosować filtry wyszukiwania, wybierając określone lokalizacje skanów duplikatów.

To narzędzie jest wspierane przez zaawansowane algorytmy, które wyszukują pliki na podstawie nazwy i zawartości. Ponadto nigdy nie przechowuje żadnych danych osobowych.

Co więcej, można wypróbować tę wyszukiwarkę duplikatów plików za darmo i przejść na płatne plany.

Końcowe przemyślenia

Zduplikowane pliki mogą spowolnić działanie komputera, a samodzielne odnalezienie ich jest żmudnym zadaniem. Dlatego lepiej jest skorzystać z duplikatu wyszukiwarki plików, aby wykonać pracę. W ten sposób będziesz mieć zoptymalizowany system bez duplikatów plików pozostających w twoim systemie. Wybierz narzędzie zgodnie z wymaganiami i wykonaj pracę.

Następnie przeczytaj o najlepszym oprogramowaniu do optymalizacji komputerów Mac.

x