Czym są i jak uzyskać dostęp?

Od premiery w listopadzie 2022 r. ChatGPT szturmem podbił świat online.

Szybko stał się ulubieńcem opinii publicznej ze względu na swoje możliwości. Możesz zadawać mu dowolne pytania, a on wróci z odpowiedziami niemal natychmiast. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, każdego dnia odwiedza go 25 milionów osób.

Mimo że jest to świetne narzędzie w użyciu, z pewnością istnieją pewne obszary, które można doładować, aby zapewnić większą funkcjonalność, a jest to możliwe dzięki wtyczkom.

Co ciekawe, OpenAI niedawno ogłosiło, że ChatGPT zacznie obsługiwać wtyczki. Będzie to całkowita zmiana zasad gry i spowoduje ogromne spustoszenie (w dobrym tego słowa znaczeniu). Byłbyś w stanie osiągnąć o wiele więcej, oszczędzając czas w tym procesie.

Czym są wtyczki ChatGPT?

Wtyczki ChatGPT to w zasadzie niestandardowe moduły (potraktuj je jako narzędzia), które można zintegrować z chatbotem, aby poprawić wrażenia i oczywiście zapewnić większą funkcjonalność.

Wtyczki te zostały specjalnie zaprojektowane do współpracy z ChatGPT w celu bezproblemowego wykonywania różnych zadań, takich jak dostarczanie „bardziej osobistych” rekomendacji i dokładne angażowanie się w rozmowy przypominające ludzi.

Z pomocą wtyczek będziesz mógł korzystać z chatbota w sposób dostosowany do Twoich potrzeb. W rzeczywistości wiadomo, że niezależnie od branży; będziesz mógł skorzystać z jego elastycznego charakteru, który można dostosować do różnych przypadków użycia i branż, takich jak:

 • e-commerce
 • Opieka zdrowotna
 • Finanse
 • Edukacja

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz pomocy w obsłudze klienta, udzielaniu porad dotyczących sprzedaży, odpowiadaniu na pytania uczniów lub w jakimkolwiek innym celu, oczekuje się, że wtyczki Ci w tym pomogą. Nie tylko firmy, ale także osoby prywatne mogą z niego korzystać, aby uzyskać pomoc w codziennych zadaniach.

Przeczytaj także: Jak korzystać z ChatGPT z Siri na iPhonie i iPadzie

Jak mają działać wtyczki ChatGPT?

Cel wtyczek ChatGPT nie ogranicza się tylko do przeglądania Internetu i znajdowania dla Ciebie najlepszych odpowiedzi. To znacznie więcej. W rzeczywistości może wykonywać dla nas bardzo konkretne zadania, takie jak rezerwowanie lotów, kupowanie artykułów spożywczych itp.

Aby zrozumieć, w jaki sposób wtyczki mają działać razem z ChatGPT, rozważ następującą kwestię: wprowadzenie monitu tekstowego do ChatGPT formułuje zapytanie. Następnie interfejs API wtyczki przetwarza zapytanie i podaje wynik. Na koniec ChatGPT ponownie interpretuje wynik dostarczony przez interfejs API wtyczki w celu uzyskania najlepszego możliwego wyniku i wyświetla go Tobie.

Po wdrożeniu wtyczek ChatGPT wykryje ich potrzebę i zasugeruje ich użycie w monitach, które stanowią wyzwanie dla chatbota. Dotyczy to również przypadków, gdy poprosisz go o podanie informacji o czymś, co może spełnić tylko wtyczka.

Najwyraźniej będzie sklep z wtyczkami, za pośrednictwem którego użytkownicy będą mogli pobierać lub nawet kupować wybrane przez siebie wtyczki.

Wtyczki, które są obecnie dostępne

Oczywiście, ponieważ niedawno ogłoszono możliwość integracji wtyczek, nie ma ogromnej kolekcji wtyczek gotowych do użycia. W tej chwili dostępnych jest tylko kilka wtyczek:

Funkcja wtyczki1. ExpediaZmień ChatGPT w swój przewodnik turystyczny i zadawaj pytania związane z podróżowaniem. Umożliwi chatbotowi wykonywanie zadań, takich jak sprawdzanie dostępności lotów, hoteli itp. 2. Notatka fiskalna Uzyskaj dostęp do zestawów danych w czasie rzeczywistym do celów politycznych, prawnych i innych. 3. Instacart Zamów listę artykułów spożywczych w swoich ulubionych sklepach. 4.KAYAKOtrzymuj niedrogie rekomendacje i dostępność wszystkiego, co związane jest z podróżowaniem.5.Klarna ShoppingPorównuj ceny wybranych produktów w różnych sklepach internetowych, aby zaoszczędzić pieniądze.6.Mila Family AIAsystent AI stworzony specjalnie dla rodziców, aby zarządzać ich codziennymi codzienne zajęcia i uporządkować ich przepływ pracy.7.OpenTableUzyskaj najlepsze ceny w restauracjach i bezpośrednią opcję rezerwacji stolika.8. KupujOne stop shop, aby szukać milionów produktów najlepszych marek na całym świecie.9. Nauczyciel języka Speak AI, który pomaga płynnie mówić w innym języku. 10. Wolfram Uzyskaj dostęp do matematyki, obliczeń i nie tylko. 11. ZapierOtwiera świat integracji popularnych aplikacji, aby bezproblemowo wykorzystywać je na swoją korzyść. 12. Slack Usprawnij komunikację, łącząc Slack i ChatGPT.

Chociaż są to wtyczki innych firm, istnieją również dwie wtyczki, które są tworzone przez same OpenAI, a są to przeglądarka internetowa i interpreter kodu.

Przeglądarka internetowa rozwiązuje wcześniejszy problem polegający na tym, że chatbot nie był w stanie podać dokładnych informacji o konkretnych monitach.

Wtyczka przeglądarki internetowej w akcji

Teraz będzie korzystać ze zintegrowanej przeglądarki internetowej, aby zwiększyć ilość informacji, które może pobrać z Internetu i udzielić dokładnych i szczegółowych odpowiedzi, nie mówiąc ci, że nie jest w stanie tego zrobić.

Z drugiej strony interpreter kodu pozwoli Ci wygenerować kod i zinterpretować wyniki.

Wtyczka interpretera kodu w akcji

Może generować i uruchamiać kod oraz przesyłać i pobierać szereg plików. Najlepsze w tej wtyczce jest to, że ocenia dane wyjściowe w interfejsie.

Czy użytkownicy mogą samodzielnie tworzyć wtyczki ChatGPT?

W tej chwili ChatGPT umożliwił tylko wybranej liczbie programistów, którzy byli na liście oczekujących, tworzenie wtyczek przy użyciu ich dokumentacji. Jeśli jednak jesteś programistą i chcesz stworzyć wtyczkę do ChatGPT, to tylko kwestia czasu, zanim bramy otworzą się dla wszystkich.

Nie powinno minąć dużo czasu, zanim każdy programista uzyska swobodę tworzenia wtyczek dla ChatGPT.

Osobiście nie mogę się doczekać, aż pojawi się wtyczka do każdego celu, a jest to możliwe tylko wtedy, gdy OpenAI pozwala każdemu programiście na ich tworzenie.

Jak uzyskać dostęp do wtyczek ChatGPT

Teraz sprawy stają się trudne, ponieważ wtyczki nie są jeszcze w pełni otwarte dla publiczności (w momencie pisania tego posta). Jest dostępny tylko dla niektórych programistów i znawców, ponieważ wciąż jest w toku.

Jeśli jednak jesteś kimś, kto chciałby uzyskać do niego dostęp tak szybko, jak to możliwe, są dwie rzeczy, które mogą ci pomóc.

 • Dostanie się na ich listę oczekujących
 • Subskrypcja ChatGPT Plus (ich płatna usługa)
 • OpenAI ogłosiło, że traktuje priorytetowo niewielką liczbę programistów i użytkowników ChatGPT Plus, więc należy o tym pamiętać.

  Co to jest proces listy oczekujących?

  OpenAI opracował bardzo prosty proces dostania się na listę oczekujących na dostęp do wtyczek. Po prostu przejdź do openai.com/waitlist/plugins i wypełnij swoje dane, takie jak:

  • Imię
  • Nazwisko
  • E-mail
  • Kraj

  W kolejnych dwóch opcjach najlepiej w pełni je wykorzystać.

  Musisz wybrać Tak dla opcji „Czy zechciałbyś podzielić się opinią na temat korzystania z wtyczki?” pytanie, a następnie wypełnij następne pole pytania kilkoma fajnymi pomysłami na wtyczki, które możesz mieć, w zależności od wymagań.

  Wreszcie, jeśli zamierzasz korzystać z wtyczek, możesz wybrać opcję „Chcę wypróbować wtyczki w ChatGPT”.

  Jeśli jednak chcesz tworzyć wtyczki jako programista, wybierzesz „Jestem programistą i chcę zbudować wtyczkę”. Naciśnij przycisk Dołącz do listy oczekujących i gotowe.

  Myśli końcowe

  Bez względu na to, czy jesteś programistą, czy użytkownikiem, wprowadzenie wtyczek do ChatGPT będzie doskonałym dodatkiem do „już niesamowitego” narzędzia.

  Jest o tym głośno, a każda inna osoba w Internecie chce z niego korzystać, więc jeśli wypełniłeś formularz listy oczekujących i jesteś użytkownikiem ChatGPT Plus, jesteś już na najlepszej drodze do wypróbowania to sam.

  Następnie sprawdź najlepsze rozszerzenia Chrome do użycia z ChatGPT.