10 witryn, które płacą za słuchanie muzyki [2023]

Zamiast słuchać muzyki podczas gali za darmo, uzyskaj zwrot pieniędzy w postaci pieniędzy, jednocześnie odkrywając nowe melodie.

Tak, jest to możliwe przy pomocy różnych stron do słuchania i zarabiania. Te strony zapłacą ci za słuchanie muzyki. Czy to nie jest niesamowite?

Dowiedzmy się o tym więcej po zrozumieniu korzyści płynących ze słuchania muzyki!

Korzyści ze słuchania muzyki

Jedną z rzeczy, które mogą korzystnie wpływać na zdrowie mózgu, jest słuchanie muzyki. Pomaga utrzymać aktywność mózgu, ponieważ mózg pomaga nam w wykonywaniu wszystkich codziennych czynności. Przyjrzyjmy się jeszcze kilku korzyściom płynącym ze słuchania muzyki.

Muzyka zwiększa moc pamięci

Słuchanie muzyki może stymulować kilka obszarów mózgu zaangażowanych w przetwarzanie wspomnień, w tym korę przedczołową. Ponadto uczestnictwo w zajęciach muzycznych, takich jak gra na instrumencie, może poprawić pamięć i wydajność poznawczą poprzez poprawę łączności mózgu i neuroplastyczności.

Zmniejsza stres i poprawia zdrowie

Poziom kortyzolu może spaść w wyniku słuchania muzyki. Słuchaj muzyki, która pomoże Ci się zrelaksować po stresującym dniu. Śpiewaj i poruszaj stopami w rytm, aby uzyskać optymalne efekty terapeutyczne.

Muzyka zachęca do altruizmu

Być może zaskakująco, muzyka może nawet sprzyjać poczuciu wspólnoty i współczucia. Innym hormonem uwalnianym podczas słuchania muzyki jest oksytocyna. Jest znany jako „hormon miłości”, ponieważ sprzyja uczuciom zaufania i bliskości.

Muzyka promuje inteligencję

Wzrost IQ może wystąpić naturalnie, ponieważ przetwarzanie muzyki wymaga całego mózgu. Półkule mózgu muszą się komunikować, aby zrozumieć i połączyć dźwięki odbierane przez każde ucho. Ciało modzelowate ma więcej połączeń neuronalnych i jest bardziej niezbędne podczas słuchania muzyki. Możesz szybciej łączyć myśli i pomysły dzięki szybszej mocy przetwarzania łącznego.

Poprawia kreatywność i produktywność

Ostatnie badania pokazują, że muzyka może zwiększać kreatywność i produktywność. Włącz podnoszącą na duchu ścieżkę dźwiękową, jeśli masz problemy z pisaniem lub musisz wymyślić innowacyjną koncepcję. Dzięki zwiększeniu tempa opracujesz nowe metody przekazywania swoich poglądów.

Słuchanie ulubionej muzyki jest najbardziej uspokajającą i rewitalizującą czynnością. Kiedy jesteś wyczerpany, muzyka może pomóc Ci się zrelaksować. Ma moc natychmiastowej zmiany czyichś emocji.

Choć może się to wydawać absurdalne, zarabianie pieniędzy podczas słuchania muzyki jest wykonalne. Coraz więcej osób otrzymuje wynagrodzenie za słuchanie swojej ulubionej muzyki. Ale ile? Dowiedzmy się o tym więcej.

Ile pieniędzy możesz zarobić na słuchaniu muzyki?

Istnieją różne możliwości, jeśli chcesz zarabiać pieniądze, słuchając muzyki.

W zależności od platformy, z której korzystasz, istnieją różnice w tym, ile możesz zarobić. Na przykład niektóre witryny mogą płacić od 0,02 do 0,2 USD za każdy utwór, podczas gdy inne mogą płacić od 1 do 15 USD. Jeśli poważnie myślisz o swojej dodatkowej pracy, możesz spodziewać się zarobków od 100 do 200 USD miesięcznie, po prostu ciesząc się muzyką.

Twoje średnie miesięczne zyski mogą jednak ulec zmianie, ponieważ każda witryna płaci inaczej. Określone platformy mogą również oferować dodatkowe możliwości zarabiania pieniędzy, takie jak przesyłanie recenzji i ocenianie muzycznych list odtwarzania.

Teraz dowiedzmy się więcej o aplikacjach, które mogą Ci płacić podczas słuchania muzyki.

Aktualny

Po zainstalowaniu oprogramowania mobilnego Current na Androida i iOS możesz zarabiać około 600 USD rocznie za słuchanie muzyki w telefonie. Jeśli chcesz zarabiać pieniądze podczas pasywnego słuchania muzyki, ta aplikacja należy do najbardziej satysfakcjonujących.

Będziesz gromadzić punkty, łącząc się z wybranymi stacjami nadawczymi — od hip-hopowych po country. Jeśli będziesz słuchać więcej i więcej, Twoje dochody wzrosną. Current nie pobiera żadnych opłat za słuchanie starannie wyselekcjonowanej muzyki. Możesz zdobywać punkty, dotykając wielokrotnie przycisku odtwarzania.

Najważniejszą cechą tego programu jest to, że możesz zarabiać pieniądze podczas ćwiczeń, pracy w miejscu pracy, a nawet podróży. Twoje punkty można wykorzystać do zakupu kart podarunkowych, nagrywania muzyki do słuchania offline lub wypłaty za pomocą systemu PayPal.

Playlista Push

Playlist Push to aplikacja, która pozwala zarabiać na pisaniu recenzji muzycznych. Celem płacenia za słuchanie muzyki jest wspieranie obiecujących muzyków i wykonawców. Ta strona jest odpowiednia dla Ciebie, jeśli masz doskonałe ucho do muzyki i jesteś biegły w pisaniu recenzji.

Aby zarabiać pieniądze, słuchając tutaj muzyki, musisz się kwalifikować. Na każdej z tych muzycznych list odtwarzania, w tym na YouTube, Spotify i Apple Music, osoba musi być właścicielem i mieć wielu obserwujących. Aplikacja jest łatwa w użyciu i wystarczy być dobrym w pisaniu recenzji, aby zacząć.

Doskonałą stawkę wynagrodzenia zapewnia Playlist Push. Za każdą recenzowaną piosenkę otrzymasz 12 USD. Środki zostaną przelane bezpośrednio na zarejestrowane konto bankowe. Jest to najlepsza aplikacja z najlepszymi funkcjami, której jedynym celem jest łączenie artystów.

Przewidywanie trafień

Kolejną doskonałą firmą zajmującą się badaniem muzyki, która wstępnie testuje utwory przed ich emisją, jest Hit Predictor. Użytkownicy otrzymują zapłatę w zamian za słuchanie muzyki i wystawianie recenzji. Tutaj użytkownicy muszą tylko zarejestrować się, wybrać preferowany gatunek, posłuchać oferowanej próbki i wystawić jej ocenę.

Użytkownicy Hit Predictor mają dostęp do pokaźnej bazy danych zupełnie nowej i niewydanej muzyki. Podczas rejestracji możesz wybrać muzykę, której chcesz słuchać. Następnie oceń utwór, którego właśnie wysłuchałeś.

Klienci otrzymują punkty od firmy. Otrzymujesz 3 punkty, równowartość 1 $, za każdy oceniany utwór. Po zgromadzeniu wystarczającej liczby punktów możesz wymienić je na nagrody, takie jak karty podarunkowe Amazon. Użytkownicy mogą również czerpać korzyści z rankingu muzyków.

Pokrój Ciasto

Slice The Pie to jedna z najbardziej znanych witryn z płatnymi recenzjami online. Jeśli cenisz sobie dzielenie się swoimi muzycznymi pomysłami, może to być jeden z najlepszych sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Przekaż recenzje piosenki po odprężeniu się i wysłuchaniu muzyki.

Poziom recenzji, a także gatunek muzyki, będą miały wpływ na Twoje wynagrodzenie. Jednak typowa opłata za każdą recenzję wynosi od 2 do 20 centów. Zarobione pieniądze można również przelać na konto PayPal.

Aby zrecenzować utwór na stronie internetowej, musisz odsłuchać co najmniej 90 sekund utworu. Najlepsze jest to, że możesz go słuchać podczas przeglądania. Załóżmy, że jesteś niesamowicie produktywny i robisz 40 recenzji w ciągu godziny. Pewnie dostałbyś za to szokujące 4 dolary.

Musicxray

Musicxray pozwala muzykom dodawać swoje utwory i zarabiać za to. To strona internetowa zawierająca linki. To nie harcerstwo z artystami. Przesyłając swoje piosenki na stronę i zdobywając obserwujących, ci muzycy mogą reklamować swoją muzykę i rozwijać bazę fanów za określoną cenę.

W celu słuchania ulubionej muzyki użytkownicy mogą zarejestrować się jako fani. Większość nagrań trwa zaledwie 30 sekund. Musicxray używa tylko systemu PayPal do płacenia swoim użytkownikom. Dają użytkownikom 10 centów za każdą piosenkę. Minimalna wymagana wypłata wynosi 20 USD. Aplikacja bardzo zachęca użytkowników do zarabiania podczas słuchania muzyki jako występu pobocznego.

Zarobkowo

Płatna strona internetowa o nazwie Earnably płaci swoim członkom za wykonywanie określonych zadań. Użytkownicy muszą ukończyć zadania, za które otrzymują punkty. Za wykonanie każdego zadania otrzymujesz zróżnicowaną liczbę punktów. Czynności te obejmują słuchanie radia, oglądanie reklam lub teledysków lub przeprowadzanie ankiet.

Organizacja oferuje szereg kart podarunkowych i szybkich zachęt dzięki partnerstwu z ponad 30 partnerami, co pozwala na wymianę punktów w dowolnym momencie. Aplikacja zapewnia jedną z najlepszych platform do zarabiania dodatkowych pieniędzy.

Użytkownicy Earnably otrzymują płatności za pośrednictwem różnych aplikacji, takich jak PayPal, Bitcoin i Amazon Gift Cards. Absolutna minimalna kwota wypłaty to 2 USD lub 225 punktów. Rejestracja jest łatwym zadaniem i zajmuje zaledwie kilka minut. Zarabianie pieniędzy jest łatwe, a zarabianie pieniędzy za pomocą tej aplikacji nigdy nie wychodzi z mody.

RadioZarabiaj

RadioEarn to nazwa zarówno stacji radiowej, jak i aplikacji. Rejestracja jest bezpłatna. Po założeniu konta na ich stronie można słuchać radia. Możesz umieścić radio na swojej stronie głównej, aby odwiedzający mogli go słuchać.

Dzięki tej opcji możliwe jest również generowanie dochodu pasywnego. Możesz umieścić ten link do tej stacji radiowej na swojej stronie internetowej lub w profilach w mediach społecznościowych, aby zarabiać pieniądze za każdym razem, gdy ktoś kliknie, przechodząc do stacji radiowej. Dla Ciebie i naszych partnerów aplikacja oferuje stabilną wymianę punktów oraz liczne zabezpieczenia.

Możesz wypłacić swoje zyski za pomocą Bitcoin, kart podarunkowych Amazon lub przelewów bankowych. Od następnego miesiąca punkty te będą przeliczane na USD.

Soundhalla

Na stronie internetowej Soundhalla z nagrodami muzycznymi miłośnicy muzyki mogą zarabiać, słuchając swoich ulubionych piosenek. Firma specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania i chce ułatwić użytkownikom odkrywanie popularnych utworów.

Zainstaluj aplikację i zarejestruj się, wypełniając swoje dane, i jesteś gotowy do pracy. Aplikacja pozwala wyszukiwać popularne piosenki i słuchać muzyki, która pasuje do Twojego nastroju. Znalezienie klejnotów może przynieść do 50 $. Te klejnoty są następnie zamieniane na pieniądze, a pieniądze możesz otrzymywać na swoje konto co 90 dni.

Platforma pomaga również różnym gatunkom artystów, promując ich twórczość. Możesz także zarobić dodatkowe klejnoty, wysyłając link polecający swoim znajomym i rodzinie.

Gotówka 4 minuty

Witryna o nazwie Cash4minutes rekompensuje swoim użytkownikom wykonywanie połączeń i słuchanie radia. Użytkownicy rejestrują się w celu założenia konta i podają swoje dane teleadresowe, w tym numery telefonów stacjonarnych. Po skonfigurowaniu profilu otrzymujesz wiadomości z odpowiednimi zadaniami do wykonania.

Po rejestracji możesz znaleźć narody wymienione na stronie internetowej i ich numery telefonów. Samo wybranie numeru pozwoli użytkownikom usłyszeć program radiowy po drugiej stronie. Okres wypłaty musi wynosić maksymalnie 35 dni, aw przypadku połączeń międzynarodowych może wydłużyć się nawet do 50 dni.

Użytkownicy mają możliwość dostrojenia się do dowolnej aktualnie nadawanej stacji radiowej. Słuchacze Cash4minutes otrzymują około 0,08 $ co minutę. Możesz otrzymywać płatności za pośrednictwem PayPal, Bitcoin lub Litecoin, a nawet użyć kart podarunkowych Amazon, aby otrzymać wypłatę.

Brama muzyczna

Music Gateway to usługa, która pomaga muzykom sprzedawać i rozpowszechniać ich muzykę w znanych serwisach streamingowych, w tym Spotify, Soundcloud i Apple Music. Zapewniają rozsądne koszty i pozwalają użytkownikom zachować pełną własność swoich tantiem.

Music Gateway zapewnia również bezpłatne konto próbne do dystrybucji muzyki. Użytkownicy mogą nawet czerpać zyski, polecając ludziom usługę. Aplikacja zapewnia przyzwoitą kwotę wypłaty jako pasywny dochód. Kiedy naprawdę poświęcisz czas na przejrzenie strony internetowej Music Gateway, będziesz zaskoczony, jak różnorodne są jej oferty i towary.

Na pierwszy rzut oka firma może skupiać się na rozwoju artystów i promocji muzyki. Możesz zapisać wszystkie swoje muzyczne listy odtwarzania, utwory, dane i projekty w usłudze chmury Music Gateway. Artyści mogą teraz bez wysiłku organizować swoje utwory za pomocą bardzo bezpiecznej bazy danych.

Lista prac w niepełnym wymiarze godzin / w pełnym wymiarze godzin, aby zarabiać pieniądze podczas słuchania muzyki

Oto kilka miejsc pracy w niepełnym wymiarze godzin, które mogą pomóc Ci zarabiać pieniądze podczas słuchania muzyki.

# 1. Praca w sklepie z płytami

Możesz wykorzystać swój dostęp do szerokiej gamy muzyki jako pracownik sklepu z płytami, aby generować dochody na kilka sposobów. Założenie bloga z recenzjami muzycznymi lub podcastu to jeden z wyborów. Możesz słuchać nowych albumów, krytykować je i zarabiać dzięki sponsoringowi i reklamom.

Klienci mogą również otrzymywać od Ciebie spersonalizowane rekomendacje muzyczne za odpowiednią opłatą, osobiście lub online. Możesz także tworzyć listy odtwarzania, sprzedawać je w serwisach takich jak Spotify lub Apple Music i zarabiać na każdym strumieniu.

#2. Praca jako DJ

DJ może zarabiać na swojej miłości do muzyki na wiele sposobów. Pierwszym sposobem na zdobycie pieniędzy jest granie na imprezach, klubach i spotkaniach. Twoja opłata będzie się różnić w zależności od Twojego poziomu popularności, doświadczenia i zakresu wydarzenia.

Ponadto możesz zarabiać, promując i sponsorując firmy i produkty związane z muzyką. Możesz zarabiać na swojej obecności w mediach społecznościowych, tworząc treści związane z muzyką, takie jak playlisty lub filmy, oraz współpracując z firmami w celu tworzenia sponsorowanych postów.

#3. Kurator transmisji

Możesz zarabiać jako kurator transmisji strumieniowej, tworząc i promując playlisty różnych gatunków muzycznych. Możesz nawiązywać współpracę reklamową lub sponsorską z firmami, które chcą dotrzeć do odbiorców, tworząc wysokiej jakości playlisty, które przyciągają dużą publiczność.

Wykorzystując swoją wiedzę jako kurator, możesz udzielać porad osobom, które chcą tworzyć swoje playlisty lub osobom pracującym w branży muzycznej.

#4. Transkrybuj teksty

Transkrypcja tekstu to cenna usługa, która może pomóc autorom, wydawcom muzycznym i artystom w upewnieniu się, że teksty są poprawne i zgodne z prawem. Możesz pracować jako freelancer, aby zarabiać na przepisywaniu tekstów piosenek. Możesz także ustalać ceny na podstawie trudności tekstu lub terminu ukończenia, a także rozliczać się za utwór lub godzinę za transkrypcję pracy.

#5. Uruchom stronę internetową, podcast lub kanał YouTube, aby przeglądać muzykę

Tworzenie strony internetowej poświęconej muzyce lub kanału YouTube może przynieść dochody na kilka sposobów. Przychody z reklam to jedna z metod. Zdobywając obserwujących, możesz zarabiać pieniądze, pozwalając reklamodawcom umieszczać reklamy w Twojej witrynie lub kanale YouTube.

Innym podejściem jest marketing afiliacyjny, w którym możesz sprzedawać towary związane z muzyką i zarabiać na zakupach dokonanych za pomocą linku partnerskiego.

#6. Pisanie do serwisów z recenzjami muzycznymi

Witryny z recenzjami muzycznymi często zatrudniają niezależnych pisarzy do pisania o muzyce do swoich artykułów lub recenzji. Możesz zarabiać pieniądze, angażując publiczność podczas słuchania, analizowania i omawiania muzyki, dołączając jako pisarz do tych witryn. Możesz zarobić więcej pieniędzy, pisząc więcej artykułów.

Wniosek

Podsumowując, muzycy i producenci treści, którzy chcą komercjalizować swoją twórczość w Internecie, mogą zarabiać za pośrednictwem serwisów muzycznych. Artyści mogą zarabiać, korzystając z witryn takich jak Spotify i YouTube, aby skorzystać z tantiem za transmisję strumieniową, reklam, sprzedaży towarów i wsparcia fanów.

Nadszedł więc czas, aby zamienić swoje hobby, jakim jest słuchanie muzyki, w dodatkowy występ, który przyniesie dodatkowe pieniądze.

Możesz także przeglądać niektóre aplikacje, aby zarabiać pieniądze, udostępniając swój internet

x