11 najlepszych bibliotek animacji React zapewniających oszałamiające efekty wizualne

React to jedna z najpopularniejszych bibliotek JavaScript do tworzenia interfejsów użytkownika w jednej aplikacji internetowej.

Jego prostota do uchwycenia i wdrożenia podczas tworzenia aplikacji internetowych jest powodem, dla którego jego popularność rośnie. Musisz jednak stylizować swoją aplikację React za pomocą CSS, aby tworzyć wspaniałe aplikacje. Stylizacja jest bardzo szeroka, ponieważ możesz stylizować tekst, obrazy, filmy, linki i wiele więcej w aplikacji internetowej.

Animacje to ruchome obrazy, których można użyć do przyciągnięcia uwagi użytkowników. Takie animacje mogą być małe lub ogromne, w zależności od celu i ogólnego podejścia do stylizacji witryny.

Biblioteki animacji przydają się do poprawy ogólnego doświadczenia użytkownika w aplikacji internetowej. Możesz tworzyć te animacje od podstaw lub użyć biblioteki animacji. W tym artykule przedstawimy biblioteki animacji React, dlaczego warto ich używać, oraz jedne z najlepszych, z których możesz korzystać dzisiaj:

Czym są biblioteki animacji React?

Biblioteka animacji React to zbiór gotowych plików/fragmentów kodu, które mogą być typu open source lub przechowywane w repozytorium innej firmy. Istnieje wiele rzeczy, które można animować za pomocą bibliotek animacji. Pomyśl o animowaniu obrazów, tekstu oraz złożonych i zaawansowanych animacji.

Oto powody, dla których warto używać bibliotek animacji React;

 • Skrócony czas programowania: nie musisz pisać CSS od podstaw, aby dodawać animacje do aplikacji React. Biblioteki pozwalają skopiować kod CSS i dodać go do swojej witryny.
 • Konfigurowalny: Chociaż te biblioteki mają kod wzorcowy, możesz go dostosować do swoich potrzeb. Na przykład możesz zmienić obrazy tła i tekst, aby dopasować je do swoich potrzeb.
 • Zmniejsza kod CSS: duża ilość kodu w aplikacji może prowadzić do spowolnienia ładowania. Kod biblioteki animacji jest hostowany w repozytorium innej firmy i możesz wybrać tylko to, co pasuje do Twojej aplikacji.
 • Ułatwia zachowanie spójnego stylu: w miarę rozwoju aplikacji należy zapewnić spójność stylu. Biblioteki animacji mogą pomóc Ci to łatwo osiągnąć.

Oto niektóre z najpopularniejszych bibliotek animacji React, które możesz wypróbować już dziś

Zareaguj Niesamowite ujawnienie

React Awesome Reveal to łatwa w użyciu biblioteka z wyselekcjonowanymi animowanymi prymitywami. Ta biblioteka animuje twoje komponenty, gdy stają się widoczne na stronie internetowej.

Cechy

 • Łatwa konfiguracja: Możesz zainstalować tę bibliotekę za pomocą npm, przędzy lub pnpm. Następnie możesz zaimportować bibliotekę do swoich komponentów w ten sposób;
import { Fade } from "react-awesome-reveal";
 • Różnorodne animacje: React Awesome Reveal ma komponenty animacji pogrupowane jako Poszukiwacze uwagi i Efekty odkrywania. Każda kategoryzacja ma setki funkcji do wyboru.
 • Możliwość dostosowania: Możesz dostosować bloki kodu z React Awesome Reveal do swoich potrzeb.
 • Elastyczność: ta biblioteka jest napisana w języku TypeScript, co oznacza, że ​​można jej używać zarówno z aplikacjami JavaScript, jak i TypeScript.

React Awesome Reveal to darmowy projekt typu open source.

Usunięcie

Remotion to biblioteka React, która pomaga programistom w programowym tworzeniu filmów. Możesz używać tej biblioteki z aplikacjami JavaScript i TypeScript.

Cechy

 • Programowa zawartość i renderowanie: ta biblioteka umożliwia pobieranie danych z interfejsu API i wyświetlanie ich za pomocą @remotion/player.
 • Szybka i zachwycająca edycja: Ta biblioteka umożliwia podgląd wideo podczas jego edycji.
 • Pozwala programistom wykorzystać React do wyrażenia siebie: chociaż ta biblioteka daje dostęp do narzędzi do tworzenia wideo, nadal musisz przestrzegać zasad React.

Bezpłatny pakiet Remotion daje nieograniczony dostęp do wszystkich jego narzędzi. Istnieją jednak również płatne opcje zaczynające się od 10 USD miesięcznie, z zaawansowanymi funkcjami.

Lottie

Lottie to wieloplatformowa biblioteka dla aplikacji iOS, Android, Windows, React Native i Web. Ta biblioteka analizuje animacje Adobe After Effects jako JSON i renderuje je natywnie w aplikacjach internetowych i mobilnych.

Cechy

 • Wieloplatformowość: możesz używać Lottie do tworzenia animacji dla różnych aplikacji, niezależnie od tego, czy korzystasz z systemu iOS, Android czy Windows.
 • Skategoryzowane efekty: Istnieją setki efektów do wyboru i odpowiednich dla różnych platform.
 • Obsługuje dynamiczne animacje: dzięki Lottie możesz zmieniać funkcje, takie jak szybkość animacji i kolor w czasie wykonywania.
 • Lekki: Lottie to mały pakiet, który nie obciąży Twojej aplikacji.

Lottie to bezpłatna biblioteka typu open source obsługiwana przez społeczność.

React Flip Toolkit to biblioteka React, która pozwala programistom animować komponenty React. Biblioteka oferuje łatwy sposób animowania elementów wychodzących lub wchodzących do DOM.

Cechy

 • Łatwy w konfiguracji: Możesz użyć npm lub przędzy, aby zainstalować React Flip Toolkit; npm install react-flip-toolkit lub przędza dodaj react-flip-toolkit. Następnie możesz dołączyć żądany komponent, owijając go Flipperem.
import { Flipper, Flipped } from 'react-flip-toolkit'
 • Konfigurowalny: Możesz dostosować bloki kodu dostarczone przez React Flip Toolkit do swoich potrzeb.
 • Obsługuje złożone animacje: dzięki React Flip Toolkit możesz animować elementy o różnym stopniu przezroczystości, kolorach, wymiarach i pozycjach.

React Flip Toolkit to bezpłatna biblioteka typu open source.

React Native Reanimowane

React Native Reaminate to biblioteka, która pozwala programistom tworzyć płynne animacje i interakcje uruchamiane w wątku interfejsu użytkownika.

Cechy

 • Wieloplatformowość: Tej biblioteki można używać w aplikacjach na Androida, iOS i w aplikacjach internetowych.
 • Oferuje potężny i elastyczny sposób tworzenia animacji: React Native Reanimated eliminuje złożoność tworzenia animacji i oferuje kilka metod.
 • Oferuje natywną wydajność: Ta biblioteka jest tworzona na podstawie API, które jest natywne dla React Native. Możesz więc zadeklarować swoje animacje w JS, ale będą one działać w natywnym wątku.

React Native Reanimated to bezpłatna biblioteka typu open source.

Reaguj Prosta animacja

React Simple Animate to biblioteka React oparta na standardach animacji CSS. React jest jedyną zależnością w tej bibliotece, dzięki czemu jest lekka i mała.

Cechy

 • Zapewnia deklaratywne API: Podczas korzystania z React Simple Animate możesz definiować animacje za pomocą intuicyjnej i prostej składni.
 • Możliwość dostosowania: możesz zmienić domyślne wartości w kodzie szablonu dostarczonym przez tę bibliotekę animacji, aby dostosować ją do swoich potrzeb.
 • Obsługuje animacje SVG: programiści mogą używać Scalable Vector Graphics (SVG), formatu obrazu opartego na XML, do tworzenia animacji. Pliki SVG są idealne do animowanych ikon i logo.

React Simple Animate to bezpłatna biblioteka typu open source.

Reaguj na wiosnę

React Spring to biblioteka React z płynnymi animacjami, których możesz użyć do ulepszenia interfejsu użytkownika aplikacji internetowych i mobilnych.

Cechy

 • Wieloplatformowość: możesz używać React Spring z aplikacjami React-native-web, React-native i webowymi.
 • Obsługuje testowanie: Możesz testować komponenty React Spring za pomocą frameworków testowych, takich jak Jest.
 • Obsługuje animacje oparte na gestach: React Spring umożliwia projektowanie animacji reagujących na działania użytkownika, takie jak przeciąganie i szczypanie, podczas interakcji z aplikacją mobilną lub internetową.
 • Eliminuje niepotrzebne obciążenie: React Spring oferuje imperatywne metody API do uruchamiania animacji bez aktualizowania stanu.

React Spring to darmowa biblioteka typu open source.

Ruch Framera

Framer Motion to gotowa do produkcji biblioteka ruchu dla aplikacji React.

Cechy

 • Łatwa konfiguracja: Możesz zainstalować Framer Motion za pomocą przędzy lub npm. Użyj tych poleceń; npm zainstaluj framer-motion lub przędzę dodaj framer-motion. Następnie możesz dołączyć go w następujący sposób;
import { motion } from "framer-motion";
 • Wiele opcji animacji: do wyboru są różne animacje, od przejść, gestów, przewijania, animacji Enter-Exit i klatek kluczowych, by wymienić tylko kilka.
 • Wysoce konfigurowalny: możesz zmieniać czcionki, kolory, obrazy tła i wiele więcej podczas korzystania z Framer Motion.
 • Wielojęzyczność: Możesz używać Framer Motion z TypeScript i JavaScript.

Framer Motion to bezpłatna biblioteka React o otwartym kodzie źródłowym.

Reaguj natywną interakcję paska zakładek

React Native Tabbar Interaction to animowany komponent dolnego paska kart dla React Native.

Cechy

 • Wieloplatformowość: React Native Tabbar Interaction działa na platformach iOS i Android.
 • Wielojęzyczność: możesz używać tej biblioteki z aplikacjami JavaScript i TypeScript.
 • Możliwość dostosowania: możesz zmienić ustawienia domyślne komponentów, aby dostosować je do swoich potrzeb.

React Native Tabbar Interaction to bezpłatna biblioteka typu open source.

GSAP

GSAP (GreenSock Animation Platform) to wydajna biblioteka animacji JavaScript. GSAP doskonale współpracuje z większością frameworków i bibliotek JavaScript, takich jak React, Vue i Angular. Biblioteka jest również kompatybilna z SVG, obiektami biblioteki płótna i właściwościami CSS.

Cechy

 • Animuj wszystko: GSAP nie ma predefiniowanej listy rzeczy, które możesz animować. Biblioteka może obsługiwać złożone wartości ciągów z zagnieżdżonymi kolorami niezależnie od formatu.
 • Kompatybilny z głównymi technologiami: GSAP jest kompatybilny z głównymi przeglądarkami i eliminuje główne niespójności związane z tymi przeglądarkami.
 • Lekki i rozszerzalny: GSAP nie jest zbudowany na żadnej bibliotece innej firmy, dzięki czemu jest lekki. Ma architekturę wtyczek, która jest modułowa i elastyczna, która utrzymuje ścisły silnik rdzenia, jednocześnie umożliwiając programistom dodawanie funkcji za pomocą opcjonalnych wtyczek.
 • Zaawansowane sekwencjonowanie: GSAP nie stosuje sekwencjonowania „jedna po drugiej”, co oznacza, że ​​możesz mieć tyle animacji, ile chcesz.

Większość funkcji platformy GreenSock Animation Platform jest bezpłatna.

Reaguj na grupę przejściową

React Transition Group to biblioteka, która pozwala użytkownikom manipulować DOM w użyteczny sposób, grupować elementy, zarządzać klasami i ujawniać etapy przejścia.

Cechy

 • Przejścia komponentów do iz DOM w sposób deklaratywny: Możesz zdefiniować, jak przejście powinno wyglądać, gdy wchodzi i wychodzi z DOM, używając prostej składni.
 • Możliwość dostosowania: Ta biblioteka sama nie stylizuje animacji. W ten sposób możesz zdefiniować własne style i klasy do wykorzystania w React Transition Group.

React Transition Group to bezpłatna biblioteka o otwartym kodzie źródłowym.

Wniosek

Masz teraz wybór bibliotek animacji React, których możesz użyć do tworzenia oszałamiających wizualnie aplikacji internetowych. Wybór biblioteki animacji będzie zależał od funkcji, których szukasz i łatwości użytkowania. Możesz łączyć te biblioteki animacji React z różnymi bibliotekami interfejsu użytkownika JavaScript, aby tworzyć potężne aplikacje.

Następnie sprawdź nasz artykuł na temat najlepszych bibliotek tabel JavaScript.