10 najlepszych pamięci masowych w chmurze z systemem Linux dla zaawansowanych użytkowników

Udostępnij teraz w social media:

Poznaj najpopularniejsze opcje przechowywania danych w chmurze z systemem Linux dla zaawansowanych użytkowników.

Byłoby niedopowiedzeniem powiedzieć, że Linux nie jest najczęściej używanym systemem operacyjnym dla komputerów stacjonarnych. Linux jest nadal bardzo popularny wśród zaawansowanych użytkowników z bardziej zaawansowanymi umiejętnościami obsługi komputera, którzy lubią bawić się swoimi komputerami, dopóki nie będą musieli skorzystać z usługi przechowywania w chmurze.

Linux ulega awariom rzadziej niż inne systemy operacyjne, ale incydenty, takie jak awarie dysków twardych, nadal obsługują przechowywanie w chmurze.

Porozmawiajmy najpierw o przechowywaniu w chmurze.

Wprowadzenie do przechowywania w chmurze

Przechowywanie w chmurze umożliwia konsumentom i firmom bezpieczne przechowywanie danych online. Można uzyskać do niego dostęp z dowolnego miejsca i udostępniać każdemu, kto wyraził na to zgodę. Przechowywanie w chmurze może być również używane do przechowywania kopii zapasowych, aby ułatwić odzyskiwanie danych z lokalizacji zewnętrznej.

Oto niektóre z zalet Cloud Storage:

 • Nadmiarowość i dostępność
 • Ochrona danych
 • Skalowalność
 • Oszczędność zasobów i kosztów
 • Poszanowanie przepisów ustawowych i wykonawczych dotyczących przechowywania danych
 • Kopie zapasowe i archiwa

Rzeczy do rozważenia przed wyborem Linux Cloud Storage:

Ważne jest, aby przeprowadzić dokładne badania dotyczące magazynu w chmurze Linux, któremu zdecydujesz się powierzyć swoje dane. Użyj następujących parametrów, aby ocenić i porównać pamięć masową w chmurze:

Przyjrzyjmy się najlepszym magazynom w chmurze Linux dla zaawansowanych użytkowników.

pCloud

pCloud to jedna z najbardziej znanych usług przechowywania danych w chmurze. Jest to zaufana, niezawodna, szybka i dobrze zaprojektowana usługa przechowywania w chmurze. To sprawia, że ​​jest magnesem dla nowicjuszy w zakresie przechowywania w chmurze.

Jest to jedna z najbezpieczniejszych dostępnych usług przechowywania w chmurze, oferująca niezrównane możliwości odtwarzania multimediów.

Podobnie jak w przypadku wszystkich usług przechowywania w chmurze, głównym celem pCloud jest przechowywanie plików, dzięki czemu można uzyskać do nich zdalny i bezpieczny dostęp. Aplikacja komputerowa pCloud tworzy wirtualny dysk, który umożliwia dostęp do plików w chmurze bez zajmowania miejsca na komputerze.

Tresorit

Tresorit, szwajcarska, zaszyfrowana platforma współpracy z treściami o zerowej wiedzy, została zaprojektowana w celu ochrony zasobów cyfrowych osób i organizacji z najwyższą klasyfikacją chmury.

Tresorit umożliwia przechowywanie plików w chmurze bez konieczności posiadania ich na komputerze. Oferuje udostępnianie plików i usługi synchronizacji zaszyfrowanych plików. Jest wyposażony w 3 GB miejsca na dane. Jest kompatybilny z systemem operacyjnym Linux, a także z innymi systemami operacyjnymi.

  Jak wykonać kopię zapasową ustawień Wine w systemie Linux

Tresorit odszyfrowuje i szyfruje pliki po stronie klienta. Odzwierciedla dane w wielu węzłach pamięci masowej w centrum danych. Zmniejsza to ryzyko utraty danych i zapewnia wysoką dostępność.

Lodowy napęd

Icedrive właśnie pojawił się na rynku. Firma udostępnia wirtualny dysk, który można zainstalować na komputerze. Chociaż nie jest to rzeczywiste miejsce do przechowywania, zachowuje się jak jedno. Można go zamontować tak, jak każdy inny dysk wirtualny.

Umożliwi to interakcję z pamięcią wewnętrzną tak, jak zwykle. Ponadto firma wdrożyła inteligentne mechanizmy buforowania, aby zapewnić brak opóźnień. Możesz przesyłać pliki na dysk, otwierać je, edytować i usuwać tak samo, jak na dysku twardym.

Mega

Usługa przechowywania w chmurze Mega jest jedną z najpopularniejszych, ale nie ma tego samego zestawu aplikacji, co Apple, Google, Microsoft i Dropbox. Oferuje bezpłatny poziom i jest bardzo przystępny cenowo.

Przechowywanie w chmurze Mega jest skonfigurowane inaczej niż zwykle dzięki Kim Dotcom, ekscentrycznemu przedsiębiorcy technologicznemu. Funkcje Mega obejmują szyfrowanie na wszystkich etapach i publikowanie kodu źródłowego w GitHub, aby każdy mógł przejrzeć go pod kątem problemów z bezpieczeństwem. Mega jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Posiada również narzędzia wieloplatformowe.

Przytulna chmura

Cozy Cloud to Twoja osobista usługa przechowywania w chmurze, która umożliwia przechowywanie danych z wielu źródeł. Możesz go używać z natywnymi aplikacjami, takimi jak Cosy Drive, Cosy Pass i Cosy Banks.

Cozy Cloud to usługa prawna, która konsoliduje wszystkie Twoje dane, w tym pliki z banków, służby zdrowia i pliki osobiste.

Cozy Drive umożliwia importowanie plików z wielu lokalizacji przy użyciu różnych aplikacji natywnych i innych firm. Każda aplikacja integruje się z innymi, więc trudno jest przeglądać każdy produkt Cosy Cloud z osobna. Chociaż Cozy Drive może być używany jako podstawowe miejsce do przechowywania w chmurze, niektóre typy plików będą wchodzić w interakcje z innymi aplikacjami.

Dropbox

Dropbox, usługa hostingu i przechowywania plików, jest często nazywana usługą „przechowywania w chmurze” lub „przechowywania w chmurze”. Dropbox to najbardziej znana usługa przechowywania w chmurze, ale są też inne opcje, takie jak Box, Sync i Microsoft OneDrive.

Możesz wprowadzać zmiany w plikach z jednego miejsca, a zostaną one odzwierciedlone w całym Internecie. Możesz uzyskać dostęp do swoich plików Dropbox z dowolnego miejsca, synchronizując je online i lokalnie. Ułatwia to udostępnianie i uzyskiwanie dostępu do plików innym osobom.

Dropbox oferuje więcej niż tylko przechowywanie danych online. Może synchronizować pliki między Twoimi urządzeniami a chmurą. Możesz także przechowywać historię wszystkich swoich plików z wersjonowaniem, aby odzyskać je w przypadku ataków złośliwego oprogramowania lub oprogramowania ransomware lub przypadkowego usunięcia. Otrzymujesz 30 dni odzyskiwania plików w darmowej wersji, podczas gdy płatne poziomy oferują do 180 dni.

  Jak skonfigurować wielostartowy dysk USB w systemie Linux

Dropbox ułatwia udostępnianie plików. To jeden z głównych powodów, dla których warto go używać. Dropbox umożliwia kontrolowanie uprawnień i udostępnianie plików lub folderów określonym osobom za pomocą łącza. Możesz także upublicznić pliki, aby każdy mógł uzyskać dostęp do Twoich danych za pomocą odpowiedniego linku. To świetny sposób na udostępnianie plików bez załączników do wiadomości e-mail.

Yandex

Yandex, rosyjska firma, jest dobrze znana ze swojej wyszukiwarki Yandex. Jest to jedna z największych firm technologicznych, które oferują różnorodne produkty i usługi.

Pozwala użytkownikom przechowywać pliki w chmurze i udostępniać wszystkie swoje pliki online. Został uruchomiony w 2012 roku. Yandex Disk oferuje 10 GB przestrzeni dyskowej za darmo, a za opłatą ma limit maksymalnej pojemności. Zapewnia maksymalnie 1024 GB przestrzeni dyskowej.

Dysk Yandex ma następujące zalety:

 • Przyzwoite plany cenowe
 • Tylko pliki online
 • Doświadczenie użytkownika

Dysk Yandex ma następujące wady:

 • Nie ma opcji kontroli treści
 • Bezpieczeństwo jest słabe
 • Rosyjskie przepisy dotyczące prywatności
 • Nie zerowa wiedza

Internxt

Internxt zapewnia usługę przechowywania w chmurze, która jest zdecentralizowana i zabezpiecza Twoje dane. Oprogramowanie X Core firmy zasila zdecentralizowaną pamięć masową w chmurze X Cloud.

Zdecentralizowany model Internxt oparty na blockchainie ma na celu poprawę prywatności, bezpieczeństwa i szybkości systemów przechowywania danych w chmurze. Tworzy hybrydowy łańcuch bloków publicznych i prywatnych systemów chmurowych.

Internxt rozwijał się przez lata, dodając nowe funkcje, takie jak tworzenie kopii zapasowych i zdjęcia. Skaner haseł i skaner wirusów plików to dwa niezależne narzędzia. Internxt Send umożliwia bezpieczne przesyłanie plików do 5 GB. Jedyne opcje pobierania plików to wygenerowanie łącza lub ograniczenie pobierania.

Podstawowy plan Internxt jest bezpłatny i oferuje 10 GB przestrzeni dyskowej. Jednak jest tu duży nacisk na „do”.

DalejChmura

NextCloud, rozwidlenie OwnCloud, umożliwia przechowywanie wszystkich danych w jednej centralnej lokalizacji. Do danych zaliczamy dokumenty tekstowe, zdjęcia, treści multimedialne itp.

Unikalną cechą NextCloud jest to, że wszystkie funkcje są typu open source. Masz również pełną kontrolę nad swoimi wrażliwymi danymi i ich bezpieczeństwem. Eliminuje to potrzebę korzystania z zewnętrznych usług hostingowych w chmurze. NextCloud oferuje wiele dodatkowych wtyczek i aplikacji, które można pobrać.

Koofr

Koofr zapewnia rozwiązanie do przechowywania w chmurze do przechowywania wszystkich typów plików w centralnej bazie danych. Ceny różnią się w zależności od wybranego poziomu, ale minimum to 2 GB. Możesz połączyć konta Dropbox, Dysk Google i Amazon, aby łatwo uzyskać dostęp do wszystkich plików przechowywanych w chmurze i na dowolnych powiązanych urządzeniach.

  Jak bezpiecznie wysyłać pliki w systemie Linux

Koofr ułatwia udostępnianie – użytkownicy mogą tworzyć łącza do plików lub folderów oraz ustawiać ustawienia prywatności. Może również tworzyć łącza odbiorcze z dużych plików otrzymanych od innych. To rozwiązanie działa we wszystkich przeglądarkach i na różnych platformach.

Koofr obsługuje automatyczne tworzenie kopii zapasowych urządzeń mobilnych. Twoje dane są chronione przed zagrożeniami internetowymi i nieautoryzowanym dostępem za pośrednictwem protokołów SSL i TLS (Transport Layer Security). Po zaszyfrowaniu i zarchiwizowaniu dokumentów są one przechowywane w co najmniej trzech lokalizacjach w wysoce zabezpieczonym centrum danych.

Poniżej znajdują się cechy Koofr:

 • Dostęp do niej można uzyskać przez Internet lub urządzenia mobilne (iOS, Android, Windows Phone).
 • Nie ma ograniczeń co do rozmiaru pliku
 • Chroń swoje dokumenty, zdjęcia i filmy
 • Automatyczne tworzenie kopii zapasowych filmów i zdjęć z telefonu komórkowego
 • Synchronizacja dwukierunkowa jest tak prosta, jak w przypadku komputera
 • Aby zwiększyć bezpieczeństwo, chroń swoje konto za pomocą weryfikacji dwuetapowej

Wniosek

Moim zdaniem, chociaż wiele usług w chmurze zapewnia swoim użytkownikom interfejs internetowy, niewiele z nich oferuje natywne aplikacje dla systemu Linux. Wybór odpowiedniej usługi przechowywania w chmurze dla użytkowników systemu Linux może być trudny. Dropbox to świetna opcja, ale ma swoją cenę. MEGA i pCloud kładą duży nacisk na bezpieczeństwo. Icedrive i Cosy oferują niedrogie opcje.

pCloud to jedna z najpopularniejszych usług, które oferują natywnych klientów Linuksa. Warto przyjrzeć się innym opcjom. Biorę pod uwagę następujące parametry: natywna obsługa Linuksa, szybkość, bezpieczeństwo oraz to, czy usługa jest warta swojej ceny.

Możesz także zapoznać się z bezpłatnymi opcjami przechowywania w chmurze do użytku osobistego i biznesowego.

x